Láska ve dnech vášní

Láska ve dnech vášní https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136317/laska-ve-dnech-vasni-136317.gif 4 40 8

L. Ferlinghetti je básník, který má rád Paříž, k níž neodmyslitelně patří poezie, láska i revoluce. Ústřední téma této knihy je dějově zasazené do Paříže v době studentských bouří v roce 1968. Konflikt mezi Láskou – revoluční myšlenkou a Láskou – citem.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Maťa

Love in the Days of Rage , 1988

boticelli
22.10.2023 4 z 5

Paříž, revoluce a vzplanutí dvou duší co zdánlivě stojí na opačných stranách barikád.
Zkusím i autorovy básně.

ozzak
10.04.2021 5 z 5

skvělá kniha od legendy Lawrence Ferlinghetti popisující revoluční Paříž 1968 užasna knížka nechápu to špatné hodnocení

callowsick
14.03.2021 1 z 5

Viz komentář uživatele Buchwurm - i pro mě příliš básnický a intelektuální jazyk, který nedokážu ocenit a kniha se tím pro mě stala špatně čitelnou i čtivou.

Buchwurm
09.11.2018 3 z 5

Na moj vkus az trochu moc basnicky jazyk a vasni mozno az privela ;-), clovek by cakal, ze ludia v ich veku budu na zivot nahliadat trosku pragmatickejsie - ale inak zaujimave.

Lenka1386
04.04.2017 3 z 5

Já jsem tak nějak při takovémhle názvu čekala víc lásky a víc vášně...

Delicius
21.10.2015 5 z 5

Kniha se svým kouzlem, úžasnou pasáží popisující vývoj vytvarného umění, básnický jazyk (protože básnící umí nejlíp psát i prózu, viz Hrabal, Proust, Kerouac,...), postavou anarchistického bankéře, umělkyně-malířky, jejíž pokojík je vyzdoben malbami Henriho Rousseau, hromady slavných děl, obrazů, že on ten Ferlinghetti taky maluje?,...
Spousta mi toho utekla, a il est necessaire de relirer.
(jako ukázka toho, že občas to s tou fráninou Lawrence přehnal)

Skawin
09.12.2013 4 z 5

Škoda, že jsem to místy úplně nepochopila. Není to chyba autora, ale moje, ale přesto 4 hvězdy, jinak bych dala 5.. Snad to podruhé bude lepší a hodnocení změním..

Janiny
15.12.2012 5 z 5