Kulhavý Orfeus

Román, ve kterém Otčenášek ukazuje snahu mládeže aktivně se podílet na odbojové činnosti, jejich odhodlání nestát stranou v těžkých dobách okupace.

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3681/kulhavy-orfeus-3681.jpg 3.846
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Kulhavý Orfeus

Ketesh
21.09.2018

v žádném případě se to nevyrovná autorovo dílům kratšího rozsahu

Mirka2778
11.07.2018

Tahle kniha na mě udělala silný dojem. Dvacetileté "děti" jejich starosti a skoro žádná radost, (anebo draze zaplacená) v období protektorátu.
Čtenář si uvědomí jaká je to výsada žít v míru.

UweKugelsack
23.10.2016

V 90. letech bylo naše maloměsto uchváceno přiblblou telenovelou Dallas, kde prý hlavní hrdina J.R. strávil 70 dílů autohypnózou u zrcadla. Připadalo mi, že tak nějak vyvažoval Otčenášek absenci děje. Autor musel být v mládí nejspíše pěkný šprt, protože takové nekonečné rozjímání nad dobovou filosofickou literaturou, metafyckými otázkami a vykreslování psychologie postav skrze dialogy "o ničem" bych v knize popisující život mladých "totálníků" v posledním roce války nečekal. Asi měli soudruzi spisovatelé zkraje 60. let ztěžklá pera, zejména když psali o tak citlivém tématu, jako o skupince naivních zbolševizovaných agitujících pseudoodbojářů.

Michla76
04.02.2016

Kniha, která se dobře čte a která dokáže navodit náladu. Smutnou, ale ne nepříjemně. Spíš je člověku teskno ze seba sama, že je taky člověkem. Protože kdyby nebyl, krásně by se tu žilo.

dagmar5477
24.01.2016

Jako vždy krásně popsané pocity lidí, poutavý příběh.

Skawin
19.11.2013

Velice se mi líbí Otčenáškův skoro poetický styl a vykreslené linie děje, které do sebe v průběhu zapadají.

WEIL
11.08.2011

Epická linie je v románě dána sledováním osudů několika maturantů nasazených do letecké továrny za Prahou, a hledajících každý sám svou cestu za naplněním svého života.

Jan Otčenášek

Jan Otčenášek