michaella03 michaella03 komentáře u knih

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tak to bylo něco.
Podle anotace jsem očekávala něco naprosto jiného - proto jsem si knihu koupila. Když jsem ji prolistovala, říkala jsem si, že to asi bude zajímavé, ale když jsem začala číst od začátku a došla až na konec, neměla jsem slov. Dočítala jsem jen proto, abych zjistila, kdo byl Malcolm.
Prakticky od začátku až do konce je děj pouze o sexu, nic víc. Znovu už si to určitě nepřečtu, druhý díl už také určitě ne.

29.08.2020 1 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Martinovy knihy jsou pro mě těžší na čtení - jedničku jsem četla cca půl roku, teď dvojku téměr rok.
První půlka se mi trochu táhla, nemohla jsem se nějak přes ty plány a přípravy prokousat. Druhá část byla mnohem lepší, všechno to plánování se přeneslo do praxe, o akci a zvraty nebyla nouze. Dost mi přitom pomáhalo vybavovat si seriál :D.
Jinak je to opravdu mistrovské dílo, na Bouři mečů už se těším - jen ji kvůli povinné četbě budu muset trochu odložit :).

29.08.2020 5 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Na knihu jsem narazila náhodu v knihkupectví, zaujala mě anotace a já si řekla, proč ne, přečtu si ji.
Rozhodně je čtivá, líbilo se mi to, že je téměř celá psaná z pohledu muže. Jen ten konec byl trochu natahovaný a ta Robertova přeměna se mi zdála trochu moc přitažená za vlasy.
Druhý díl si přečtu :).

29.08.2020 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Parádní zakončení série!
O téhle dvojici jsem chtěla vědět víc snad už od jedničky, takže za mě velká spokojenost. Líbilo se mi i prolínání současnosti s minulostí - byla jsem zvědavá, jak autorka zprostředkuje události, které se staly na začátku a postupem času v jejich vztahu. Jsem ráda, že to nebylo "jen" skrz nějaké převyprávění ;).
A ani mi nevadilo, že to není z pohledu Lukasze a Kingy :D.

01.08.2020 5 z 5

Princ Princ Sylvain Reynard

Knížku jsem přečetla až po dočtení Florentské trilogie - trochu chyba. Myslím, že by mi dost pomohla se zorientovat v nových postavách okolo Prince. Ale znovu mě potěšil pohled do života Gabriela a Julianne.
Kniha je jinak velmi tenká, přečteno za večer :).

01.08.2020 3 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Zápletka opět skvělá, ale dost mi chybělo vyprávění očima Kingy a Lukasze. Bylo to dobré, ale Prokurátor byl lepší.

01.08.2020 4 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Nikdy jsem tuhle knížku číst nechtěla. Když jsem ji ale viděla v obchodě ve slevě, řekla jsem si, že když je tolik vychvalovaná (a v akci :D) tak že jí teda zkusím taky. A když se mi bude líbit, dokoupím i zbývající díly.
A dobře jsem udělala.
Ze začátku jsem si musela zvykat na autorčin styl psaní, ale po 50 stránkách mi to nějak sedlo a čtení jsem si užívala. Byla to změna a super zápletka, líbilo se mi to.
Jde se dál!

01.08.2020 5 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Závěř celé série je povedený, jen mám z toho konce asi trochu rozpačité pocity.
K znovupřečtení se nejspíš ještě vrátím, i kdyby jen kvůli té lásce mezi Williamem a Raven (ale spíš bych si potřebovala znovu už od začátku říkat, jak to bylo s Ibarrou, Maxmilianem, Aiobhe a se všemi ostatními :D).
A kdybych měla srovnat Hříšné odstíny vášně a Florentskou trilogii, tak se mi víc líbily ty Hříšné odstíny vášně. Ale nedělám to ráda, tuhle sérii beru jako navazující příběh na ten první.

11.07.2020 5 z 5

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Velmi pěkné zakončení celé série - rozhodně spokojenost :).
Líbilo se mi, že Daniel byl z pohodové rodiny a měl hezké dětství, Aubrey sice zase tolik ne, ale ani ona nezažila nějaké doslova traumatizující zážitky = tedy to, že hlavní postavy byly prostě normální (nebyly tu právě žádné následky z dětství a tak podobně) - za to má celá série jedno velké plus :D.
K re-readingu se možná ještě vrátím ;).

11.07.2020 5 z 5

O trochu lepší než jednička, znovu je tu ta romantika a jiskření, i Shakespeare :D.

11.07.2020 5 z 5

(SPOILER) Na knihu jsem narazila náhodou a zaujala mě obálkou, následně i anotací, která mi neuvěřitelně připomínala Gabrielovo Inferno - zkrátka tedy must have :D.
Rozhodně se velmi dobře čte, pro mě to bylo skoro až návykové. Jen mi moc nesedlo to Aubreyno pobláznění - poprvé ho uviděla na semináři, okamžitě se do něj zamilovala a tak dále a tak dále... Nevím, asi jsem to čekala nějaké víc komplikované, nebo jsem měla moc vysoká očekávání :D.
A líbilo se mi, že na začátku každé kapitoly byl krátký úryvek z díla Shakespeara (mohli jsme předvídat, v jakém duchu se tedy celá kapitola ponese) :).

11.07.2020 4 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Vřelé díky za tu románovou podobu!
První dva díly, které byly psané formou povídek, jsem louskala týdny. Teď, když jsem se dostala k prvnímu románu o Geraltovi a Ciri, už je to úplně jiné kafe - přečteno během pár dní (a kdybych neměla jiné povinnosti, bylo by to mnohem dříve).
Jinak, kniha se mi líbila moc, hltala jsem doslova každou stránku. Víc rozepsat to asi nedokážu, začala bych rovnou vyzrazovat to, co se odehrálo v románu :D.
Mimochodem, ocenila bych v knize nějakou mapu - díky neustálemu přesouvání a mluvení postav o různých místech by se nějaká dost šikla. Vím, že na internetu je dokonce několik verzí, ale mít ji přímo v knize... ;)

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Četlo se to krásně a stránky mi jen ubíhaly pod rukama. Znovu tam byla romantika, napětí a nebezpečí, umění a architektura. Jednička se mi ale líbila o trošku víc :).
Ale docela mě překvapilo, když jsem už na konci prvního dílu našla vynechané scény z Gabrielovy trilogie. Tu sérii miluju, a proto mě zarazilo, že kdybych se nerozhodla přečíst si další knihy od jejího autora, zřejmě bych se k nim nikdy nedostala.

11.07.2020 4 z 5

Kniha života Kniha života Deborah Harkness

Jo, tak tohle se mi líbilo snad i víc, než první díl. Byla jsem sice trochu rozčarovaná z toho neustálého stěhování, ale mělo to tolik zvratů... Vůbec se nešlo odtrhnout, posledních cca 200 stran jsem přečetla na jeden zátah. A bože, ten konec?! Musela jsem to chvíli rozdýchavat.
Doufám, že i u nás brzy vyjde "Time´s Convert", a snad i další knížky, které by autorka měla vydat.
Tahle série patří k mým nejoblíběnějším.

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

(SPOILER) Druhý díl se mi líbil, ale ne tolik jako první - Oxford a Sept-Tours současné doby mají něco do sebe, stejně tak to, že to byl začátek, úvod do nového světa :).
Ale - strašně se mi líbí autorčiny popisy, ať už starého Londýna nebo staré Prahy (uchvácená jsem byla především tou Prahou :D). A líbí se mi i zasazení skutečných postav do jejího románu - královna Alžběta, Raleigh, Marlow nebo tady u nás, Rudolf II., Kelly a rabín Löw. A stejně tak se mi zamlouvají všechy ty věci okolo Dianiny magie - nejvíc jsem si lámala hlavu s tím, jak to vlastně je s tím cestováním v čase.
Už teď můžu říct, že tahle série patří k mým nejoblíběnejším. A neskutečně se těším na seriál!

P. S.: Jak strašně ráda bych poznala Philippa!

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Hned na začátek bych také chtěla ještě jednou poděkovat uživateli uziRM, abych si poslední povídku ("Něco končí, něco začíná") nechala až po přečtení Paní jezera :).
Ke knize - no, musím říct, že první kniha se mi líbila víc. Meč osudu jsem četla dlouho, takže dobře pro mě, že se jednalo o povídky bez přímé návaznosti - nějak jsem se tím nemohla prokousat (jak jsem řekla, Poslední přání bylo lepší).
Titulní povídka "Meč osudu" mé vychladlé nadšení vylepšila, a díky ní a "Něco více" jsem se okamžitě pustila do Krve elfů.

22.06.2020 4 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

(SPOILER) Tak přesně tyhle knížky zbožňuju - napětí a tajemno, romantika a historie (a upíři, samozřejmě :D). Tady jsem se toho všeho dočkala vrchovatě.
Raven mi byla sympatická (nejen svým vzezřením) a William je ten chlápek, kterého prostě chcete mít po svém boku :D.
Před Florentskou trilogií jsem četla Gabrielovu sérii - nijak to nesrovnávám, beru to spíš jako pokračování, "jen" se změnila ústřední dvojice. Naopak, mé srdce zaplesalo, když jsem zjistila, že tam vidíme pokračování příběhu profesora Emersona a Julie, i když vlastně jen okrajově.
Zkrátka, nečekala jsem to a jsem fakt nadšená. Jedeme dál!

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Další kniha k maturitní četbě. I když je to divadelní hra a ještě k tomu krátká (asi 70 stran ve čtečce), měla jsem pocit, že stránek to mělo 300.
Téma i po těch letech ale stále aktuální.

22.05.2020 3 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Ke knize jsem se dostala vlastně náhodou a s koupí váhala. Teď, po přečtení, vůbec nechápu proč.
Stránky mi ubíhaly pod rukama, žádné zdlouhavé pasáže - snad tedy až na kapitolu, kdy řešili DNA, to na mě bylo trošku moc :D. A navíc všechno hezky pohromadě - upíři a čarodějnice, romantika, historie, Anglie a pár nepřejícných darebáků :D.
Moc se mi to líbilo, hned jdu na další díl.
A seriál se mi taky hodně zamlouvá :).

14.05.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Knížka je psaná příjemně, děj hezky plynul, líbil se mi humor i "narážky" na pohádky.
Nějaké povědomí jsem o Zaklínači měla ještě před vypuknutím šílenství okolo seriálu, ale nic moc jsem o tom nevěděla a ani mě to nijak nelákalo. Ale upřímně, kdyby nebylo - mimochodem skvělého - seriálu, do knížek bych se nikdy nepustila.
Jsem ráda, že tady u nás, ve střední Evropě, dokáže někdo vymyslet něco takového - Sapkowskeho svět je úžasnej.
Těším se na další díly i na další série :D.

15.04.2020 5 z 5