Stín noci

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402356/big_stin-noci-rRN-402356.jpg 4.2746

Čas čarodějnic / Príbeh čarodejnice 2.

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Shadow of Night, 2011

Kniha Stín noci

Eva193

Druhý díl série, který bez prvního nedává smysl. Tady mi to přišlo trošku rozvleklé a místy překombinované, ale napětí to neztratilo.

Dashmo

Veľmi dlho mi trvalo, kým som sa naladila na rok 1590. Postáv bolo hneď od začiatku požehnane, vďakabohu za zoznam na konci knihy. Celkovo je to podľa mňa náročné čítanie. Všetky tie vzťahy a postavenia. Ale veľmi ma to bavilo. Všetky spomenuté postavy som si hneď googlila a bolo príjemné zistiť o tých osobách niečo bližšie , a že vlastne aj reálne existovali. Diana mi miestami liezla na nervy ale to aj v prvej časti. Obľúbila som si Annie a Jacka a verím, že po odchode Diany a Matthewa sa im obom vodilo dobre. Páčili sa mi vsuvky z prítomnosti a keď sa čarodejnica s upírom vrátili do súčasnosti, uvedomila som si, že rok 1590 mi chýba. Teším sa na poslednú časť.

Njangu

Další pokračování, které mělo co nabídnout, knížka je sice obsáhlá, ale čte se to dobře a děj odsýpá. Moc jsem si to užila.

kristyna9911

Dala se číst ale zase tam byly nejasnosti knížka vs seriál :)

evineckY

Super pokračování čarodějky a upíra a druhá série má 10 úžasných dílů. Doufám, že se bude pokračovat v natáčení.

medvídě
31.12.2021

Čteníjsem si nechávala až na tento čas, abych ji mohla porovnat s druhou sérií. Kniha získala záložky v zajímavých cítátech, ale i historických zajímavostech. I když jsem ji četla delší čas, příběh mě velmi pohltil, poznala jsem další členy de Clarmontovy rodiny, dobu konce 16. století a další tvář hlavního hrdiny. Má to spád, různé komplikace, ale i šťastné události.

cestování časem - 1590 - Londýn - Praha - Francie - magie - čarodějnice - démoni - upíři

MonaLisa42
05.12.2021

Celkem zdařilé pokračování této série.
Téma cestování časem osobně nemám vůbec ráda, ale tady mi to nevadilo. Příběh a vztah Diany a Matthewa se dále vyvíjí. Moc se mi líbí zasazení děje do skutečné historie, mnoho postav v naší historii skutečně existovalo. Nových postav bylo zase mnoho, ale orientovala jsem se v nich daleko lépe, než v prvním díle. Některé z nich mě doslova uchvátily. Jen navrácení do přítomnosti a náhlé zvraty mě dost překvapily a uměla bych si jejich podání představit lépe.
Knihu však hodnotím velice kladně. Moc děkuji!!!

LiliDarknight
07.11.2021

Táto kniha mi pre to časté striedanie lokácií občas pripomínala jazdu v rýchliku. Čo vnímam ako plus, hoci mi trvalo, kým som si na to zvykla - hlavne oproti jednotke, v ktorej sa síce postavy presúvali, ale z môjho pohľadu o čosi menej drasticky alebo naliehavo. Oceňujem všetky tie historické detaily, snahu o vystihnutie dobového myslenia a aj všetko ostatné. Najviac ma však potešila autorkina práca s postavami. Hoci vzťah hlavných hrdinov v jednotke pripomínal udretie blesku, až v tejto knihe na ňom skutočne zapracovali. Sledovala som to s radosťou a užívala som si to ako dobrý film v kine.