šipek šipek komentáře u knih

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Souhlasím s níže uvedenými komentáři, že je tento díl slabší jak první. Umím si představit tak o 100 stránek knihu kratší, občas nudné pasáže.

24.01.2017 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tak opět dávám plný počet hvězdiček a myslím zcela zaslouženě. Dvě dějové linie knihy se krásně prolínají a moc dobře se to čte. Opět má čtenář chuť poznat nedotčenou krajinu tohoto příběhu. Člověk si uvědomí jak těžké bylo tenkrát přežit, až to přijde neskutečné. Detektivní zápletka jen dokresluje skvělý pocit z této knihy.

18.01.2017 5 z 5

Úlovek Úlovek Taylor Stevens

Souhlasím s níže uvedenými názory - tato kniha je z celé série dle mého názoru nejslabší.

09.01.2017 3 z 5

Zack Zack Mons Kallentoft

Tak četlo se to dobře, ale nic co by překvapovalo. Sáhl jsem po této knize jelikož jsem četl sérii s Malin Forsovou od Monse Kallentofta a ta se mi moc líbila. Tato detektivka mě moc nenadchla.

09.01.2017 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Tak jsem si na vánoční čtení zvolil tuto knihu a neudělal jsem vůbec špatně (jen je trošku těžší do ruky :-) ). Již se těším na poslední díl této trilogie. Skvěle napsaná kniha, ani se nechce odložit jaký to má spád a čtenář je zvědavý na pokračování. Kniha má dost stránek, ale stejně mě mrzelo že jsem jí dočetl.

04.01.2017 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Mě se tento thriller moc líbil. Bylo to mé první setkání s touto spisovatelkou a jsem mile překvapen. Četl jsem knihu na doporučení zde přítomné čtenářky a tímto jí děkuji :-). Určitě se pustím do čtení série Kovac / Lisková co nejdříve.

28.12.2016 5 z 5

Oběti ráje Oběti ráje Kristina Ohlsson

Takové pohodové čtení. Do dnešní doby zajímavý děj až moc skutečný. Teroristů se dnes bojí celý svět je to hrůza co se může stát. Za mě 4 hvězdičky a určitě se kouknu po další knize z této série.

28.12.2016 4 z 5

Nezaplatitelný Nezaplatitelný Zygmunt Miłoszewski

Mě tato kniha dost překvapila. Četl jsem jí na doporučení u nás v knihovně a nebyl jsem zklamaný. Bál jsem se tématu tohoto thrilleru a v pohodě. Trošku mě zklamal bláznivý konec knihy pro to čtyři hvězdičky.

19.12.2016 4 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Tak nebylo to špatné. Docela slušný psycho thriller. Dobře se četl a má to spád.

13.12.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tak kvůli takovým to knihám jsem čtenář detektivek. Naprosto dokonalá a výborně napsaná detektivka. Pro mě jasných pět hvězdiček. Knihu jsem dostal loni k vánocům a jako správný dárek jsem si ji šetřil a těšil se na ní. Autoři nezklamali mé očekávání. Jediné slabé místo pro mě byla postava těhotné komisařky Margot s kolegou Adamem. Detektiv Joona bude moc chybět. Tuto sérii detektivek řadím hodně vysoko.

29.11.2016 5 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Tak super detektivka s výborným komisařem Wallanderem. Čtenář se vůbec nenudí, vše do sebe neskutečně zapadá. Pro mě jasných pět hvězdiček. Jediné co je mi divné, že je u nás první vydání po 18 letech od originálu. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

21.11.2016 5 z 5

Jednooký králík Jednooký králík Christoffer Carlsson

Pomalu není co napsat. Nic moc to nebylo.

15.11.2016 2 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Tak to byla jízda, super počteníčko. Lacey a Mark je sympatická dvojice detektivů a čtenář je zvědavý jak se jejich vztah bude dále vyvíjet. Já v první řadě sáhnu po prvním díle této série. K této knize jsem se dostal díky doporučení zde na databázi knih. Kdo má rád psycho vřele doporučuji.

06.11.2016 5 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

Tak takové jenom čtení, ale jsem zvědavý čtenář tak budu v sérii pokračovat :-).

05.11.2016 2 z 5

Podvod Podvod Charlotte Link

Tak jsem takový román s kriminální zápletkou po přečtené knize Noční lovec moc potřeboval.
Po knize jsem sáhl náhodně v knihovně a jsem tomu moc rád. Čtenář se začte a přestává vnímat čas, kniha se nedá pomalu odložit. Má to spád a stále se něco děje. Moc hezky je kniha napsána. Určitě sáhnu po další knize od této autorky.

27.10.2016 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak opět hodně brutální kniha od tohoto autora. Kolikrát přemýšlím kam na ty nápady chodí, až čtenáři běhá mráz po zádech. Vynikající série detektivek se sympatickým detektivem Robertem Hunterem. Již se moc těším na další knihu, ale mezitím dám něco lehčího.

26.10.2016 5 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Tak dávám plný počet hvězdiček, Coben nemá chybu. Dvě dějové linie nezávislé na sobě. Hlavní téma knihy vyřešení rodinné tragédie odehrávající se před 20 léty je plné neskutečných zvratů. Kniha má spád nemá slabé chvilky, čtenář je v neustálém napětí. Při každé volné chvilce jsem musel po knize šáhnout a pokračovat ve čtení. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

19.10.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak na této knize jsem si pochutnal. Opravdu parádní detektivka, nemám co vytknout.

14.10.2016 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Tak pro mě byla tato kniha zklamáním. Nemohl jsem se do knihy začíst, na můj vkus jsem jí četl i dost dlouho Přišlo mi to takové dost zdlouhavé bez napětí, ale třeba jsem neměl náladu :-).

09.10.2016 3 z 5

Andělé Andělé Stella Blómkvist

Takové pohodové počteníčko. Pro mě lepší kniha než je hodnocení zde na databázi knih. Co mi dělalo problém byla islandská jmena. Souhlasím s níže uvedenými komentáři ohledně mladé advokátky Stelly, která mi též moc neseděla.

04.10.2016 4 z 5