Simy Simy komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Přišel jsem si jak Bastian v Nekonečném příběhu, tak moc mě ta kniha přikovala a vtáhla. Neskutečný zážitek. Tolkien už bohužel nic nepřidá, ale Paní spisovatelka Stehlíková snad ano.

26.12.2019 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Kniha mě naprosto dostala, téma Temelínu a všech věcí okolo je samozřejmě hlavní, ale ten "nádech" vesnického života.. práce v kravíně, hospoda, parta, dospívání...ano v této knize jsem hodně zavzpomínal na své mládí, byť jsem to měl o pár let posunuté. Četlo se to samo a bylo to luxusní.

17.06.2018 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Za mě kniha velice dobrá. Styl psaní, který dle komentářů nesedí všem, vychází z podstaty a tudíž jsem s tím neměl problém. Začátek dobrý, střední pasáž se trošku "Táhla", posledních 15% knihy (čtu na čtečce) byla jedna velká jízda. Stačí si představit, že jsem v pohoří sám.. po tmě.. je to prostě strašidelné samo o sobě a Tribeč tomu přidala to správné grády.

29.05.2018 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Perfektní pokračování prvního dílu. Trošku mi nesedělo neustálé “odmlouvání bez následků” a změna přítel/nepřítel.. Bylo to sice pochopitelné, ale už mi to přišlo natahované a na hraně, bez dalšího vývoje. Ten přišel až v poslední části knihy, kdy si to hlavní hrdinové “vyříkali v podzemí”, závěr super, jen to čekání na další díl..

31.12.2019 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

(SPOILER) Kniha opět super, jako pokračování nezklamala a to hlavní si zachovala.. vtáhnout a přečíst jedním dechem. Patřím mezi čtenáře co po třech stránkách usnou, zde problém nebyl... Uvítal byl lepší rozdělení děje a posledních 10% rozložil alespoň do 20% přišlo mi to uspěchané a v menším počtu lidi jsem čekal na závěrečný přelet nějaký dialog. Trosku zamrzel i “pomalý děj” bez významných “objevů” které navíc obstaral v podstatě jen “zvláštní stařík” jehož úlohu jsem poradně nepochopil a byt mi nevadil, přišel mi tam trošku navíc. Závěrečná scéna jakoby vypadla z prvního Matrixu, jen tady Neo nezastavoval kulky

19.11.2021 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Po skvělé jedničce ještě lepší dvojka, to se ve filmu stát nemůže :) Perfektní až mrazivé.

30.07.2020 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Přečteno těsně před knihou od Kinga, kterého zde dávají hodně za vzor. Musím říct že určitou podobu jsem tam viděl, kniha ale má svoji originalitu a mě se líbila. Pěkné počtení.

17.02.2019 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Za mě super počtení na tři dny (měřítko ukazující že jsem nic jiného nedělal). Chvilku jsem čekal kam se to rozvine, příchuť nedávné historie číny, současnosti a zajímavé počítačové hry (vzpomněl jsem si na knihu Erebos a čekal jestli se děj posune tímto směrem..). Celkově parádní čtení a otázka "snažit se, nebo nesnažit se hledat inteligentní život ve vesmíru" je ve mě hodně živá :)

26.06.2020 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Kniha a osudy jednotlivých postav? Jako celek hodnotím velice kladně a z hlediska osudu lidí si myslím, že to vystihuje dobu a celkem mě to vzalo. V první polovině knihy jsem ale stále přemýšlel, jestli "živočišné" pasáže čerpá autor z vlastní zkušenosti, nebo si je vymýšlí, přišlo mi to dost přitažené za vlasy... a právě ty vlasy mi přišli jako zbytečné science fiction v jinak velice uvěřitelném příběhu, tak si je půjdu umýt a zase příště Pane spisovateli.

17.03.2018 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Za mě velice příjemné čtení, přečteno téměř na jeden zátah, opravdu mě bavila. Zábavná, čtivá, místy strašidelná :) Konec knihy bych si představoval trošku delší, autor se mohl trošku víc rozepsat, za mě konec ala "pokračování příště".

19.03.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Absolutní zážitek, nejlepší kniha kterou jsem četl.

27.12.2016 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Můj první King. První třetina knihy, jak už to často bývá, měla pomalejší rozjezd a chvilku mi trvalo se pořádně začíst, druhá třetina už měla spád, třetí třetina luxusní počtení, záživné, napínavé. Samotný závěr mě trošku zklamal, přišlo mi to hodně otevřené a na to, že vše bylo vždy hodně rozpitvané do detailu, tak na konci až hodně otazníků, co se stalo s tím a co udělal tento... celkově se mi ale kniha líbila.

17.02.2019 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu jsem začal číst na základě TOP pořadí dle zdejších stránek, nevěděl jsem tedy nic o ději, zachytil jsem jen informaci že byla napsána dlouho před rokem 1984. A jako ročník narození 1984 jsem se vážně těšil co mě čeká. Chvilku mi trvalo než jsem se v ději zorientoval, následně nechápal jak tohle někdo mohl vymyslet a popsat před tolika lety a závěrečná část pro mě byla deprimující třešnička na dortu. O hvězdičku méně za pomalejší "začtení se", kdy mě to vtáhlo opravdu až v závěrečné části. Dějově a v některých pasážích až syrově realistická, to opravdu stálo za přečtení.

27.01.2017 4 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Kniha, která je stejně dobrá jako film, nebo možná herecké obsazení nemohlo být lepší. 1:1 všechny hlášky ve filmu. Je to klasika která se hezky čte a stejně tak dobře se na ní kouká.

18.02.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha dle mě cílí spíše na něžnější část populace, v porovnání s deníkem kastelána. Humor až moc přitažený za vlasy (byť vědomě a na nic si nehraje) mě do "hlasitého" smíchu nepřivedl. Kupodivu jsem se zasmál především u méně "nucených" a "reálnějších" situací a vtipů. I tak se mi ale kniha líbila, doporučuji.

08.02.2018 4 z 5

První polovina mi připomněla Forresta Gumpa ve Švédském podání. Druhá polovina do sebe krásně zapadla. Celkově velice příjemné čtení, které nenudí.

28.12.2017 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

První třetina ve mě hodně připomínala legendární knihu "1984" tím jak bylo vše hlidano,lidem vnucovano a vymývání mozku fungovalo (viz syn). Ve druhé je to detektivka se vším všudy a třetí část těžko popsat, ta mě naprosto dostala.
Tato kniha má proste všechno a drobné chybky ji odpustite.

28.05.2017

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Moc hezké čtení o tom, jak děti dorůstají a ztrácí svůj naivně krásný dětský pohled.

05.05.2017 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

První dva díly jsem četl před pár lety a byl jsem spokojen. Tento díl mi přišel slabší. Není to ucelený "detektivní" příběh, ale několik příběhů, které spolu v podstatě nesouvisí. I tak jsem neměl problém dočíst.

12.01.2020 3 z 5

Povětroň Povětroň Karel Čapek

Pro mě velice složité čtení. Nemohl jsem se dostat do děje a až do poslední části knihy jsem se ztrácel. Kniha Hordubal se mi zamlouvala o poznání víc.

28.09.2017 2 z 5