simona g. simona g. komentáře u knih

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Klevisová, pro mne asi top česká autorka. Její knihy mě hodně baví, dávám jedenáct hvězdiček z deseti!!! I tato kniha byla jednoduše parádní, četla se jako po másle, píše hladce, zajímavě, zápletky jsou supr vymyšlené, vždy kupa zvratů... krásně se to čte, hned beru do ruky poslední knihu (krom té úplně nejvíc nové), kterou jsem ještě nečetla. A těším se na další průlet dobrou knihou :).

12.09.2021 5 z 5

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Ale jooo, super čtení :). Agáta překvapila, spokojenost, doporučuji.

06.09.2021 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Darcy jinak. Zatím jsem od ní četla takové ty typické hororovky. A líbily se mi. Tady jde spíše o thriller, a byť by se mu místy dalo vytknout malinké natahování (kdyby byl jeden šťoura), BYL SUPER! Zhltnuto za dva dny, těšila jsem se na pokračování čtení, skvělý nápad, supr překlad, knížkou jsem proletěla jako šus. A jo, můžu jen doporučit.

31.08.2021 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Taaak. A přesně proto, že někdo píše "nuuudaaa" a jiný "juuuwaaa", je za mě nejlepší si ji přečíst a udělat si vlastní názor :). Za mě juwaaa, mi se líbila. Jako měla slabší místečka, ale malé. Nápad super, líbila se mi a hotovooo :).

22.08.2021 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Výborná, napínavá, čtivá, s nápadem... tuhle autorku jsem si oblíbila a zatím s jejími knihami nešlápla vedle :). Už teď se těším na další!!! Super čtení!!!

13.08.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Pořád zpracovávám... Dobrá kniha, po dočtení hlava plná zvláštních pocitů. Místy trochu moc filosofických pasáží (zbytečně dlouhých a rozvleklých), ale to maže zbytek knihy, ta to dorovná a překvapí. Nooo, docela síla je to...

04.08.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Carter zatím prostě nikdy nezklamal. Četla jsem od něj už 9 kousků a každou proletěla jako průvan. Neskutečně dobře psané, napínavé od A do Z, místy se mi až kufr zvedal, jak dobře popisuje kde jaký hnus, jako je to marný, je to marný, je to marný...JE TO SKVĚLÝ AUTOR!!! Jdu hledat další Carterovku :-).

20.07.2021 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další Carter, další supr napínavé čtení. Kdo miluje knihy plné napětí a děj, který letí, neudělá chybu, když si Cartera přečte. Já teď dolouskala tuhle a vím, že není poslední od něj, už se těším na další :). Doporučuji!!!

10.07.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Jo, líbila se mi :).

04.07.2021 5 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Kniha pouze 200 stran (plus mínus), ale četla jsem dlooouho. Místy mi hlavní hrdinka kapku pila krev, abych byla upřímná. Beze zbytku se mi líbil až konec.

14.06.2021 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Ale jooo. První dva díly úplně turbosuper, tady u třetího maličko překombinované, ALE celkově super trilogie, knihami (i touto třetí), jsem proletěla jak šus, vyloženě jsem se na čtení těšila a vyloženě nerada jsem knihy ještě nedočtené odkládala. SUPER!

09.05.2021 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Nádherná kniha i příběh. Moc hezky napsáno, četla se fajn, rozhodně doporučuju :).

22.04.2021 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Fajn kniha. Děj měl spád, byla napínavá, navíc fest po našemu, což se mi osobně líbí, je v ní supr černý, sarkasticko-cynický humor - DOPORUČUJI!!! :)

17.04.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Dávám 11 hvězd z 10ti. První díl byl wow, tento druhý taky, fičím shánět třetí!!! Vyloženě nerada jsem knihu odkládala. Napínavé, super děj, úplně nejvíc nejlepčííí. Jdu honem mrknout, jak se co nejdřív dostat k trojce!!! Za mě super kniha.

03.04.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Boží! Fičák jak hrom, perfektní, napínavá, skvěle vygradovaná, SUPER!!! Když už jsem ji musela odložit, hned jsem se těšila na to, až se ke knize zase vrátím. Je noc a já jdu hned na Pátou oběť, autorovu další knihu. A těším se :). Doporučuji!!!

23.03.2021 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Popravdě... pasáží, které ušly, bylo málo. Zatraceně málo. Mi ta kniha přijde až hloupá, místy úplně mimo mísu. Na druhý díl se po tomto prvním ani nepodívám, natož abych četla.

14.03.2021 2 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Zajímavá! Stojí za přečtení. Kratičká, fajn, líbila se mi.

14.02.2021 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Carter. Prostě Carter. Já jeho knihy můžu. Supr napínavé čtení, místy fuj a blé, ale peckaaa! Umí!!! Co knížka, to rychlé čtení, které jde samo, nic se netáhne a v noci se jeden málem bojí jít na wc po tmě :). A jde se na další Carterovku, yipiyayeeee!

06.02.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Tak já vám nevím. Četlo se to dobře, místy napínavé, děj frčel, ALE... místy nuda a konec, za mne, tak nějak rychlý a horkou jehlou. Aspoň mi to tak přišlo.

30.01.2021 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Skvělá kniha, od které se nedá odtrhnout, dokud ji nedočtete!!! Šílená zápletka, super napsáno, skvěle přeloženo, od začátku do konce jedno velké juuuuuuvaaaa.

05.01.2021 5 z 5