simlenka simlenka komentáře u knih

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

velmi čtivě napsáno, nicméně posledních 90 stran jsem věděla jak to dopadne a proto jen 3 hvěždy... není to špatná kniha, na prvotinu super, jen mi nepřijde tak dokonalá, jak všichni tvrdí....

27.02.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Při čtení knihy jsem z ní byla totálně nadšená - je vtipná, stále se něco děje... Po dočtení z ní mám takový nijaký pocit - to bylo všechno? spousta techniky, spousta vtipu a víc se mi nějak nevybavuje. Fajn na jedno přečtení a poslání dál, dvakrát ji určitě číst nebudete...

21.02.2015 3 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Knížka mě strašně zaujala anotací a co si budeme povídat, ta obálka!!! trochu kýč ale nádherný :-)

Zpracování knihy supe,r a vůbec ten nápad s tipy na povídky mi přišel velmi zajímavý a ač já povídky nemusím, tak se určitě na některé z nich chystám. (Před každou kapitolou je tip na povídku s komentářem A. J. Fikryho)... Co se však týká knihy jako celku - neurazí, nezaujme. Není to nic, co by mi utkvělo na dlouho v mysli. Trocha snobismu a intelektuálství, pár tipů na zajímavé knihy a kapka romantiky. Není špatná, ale víc než průměr si nezaslouží, z námětu by šlo vytřískat víc...

08.02.2015 3 z 5

Vesmír versus Alex Woods Vesmír versus Alex Woods Gavin Extence

Velmi ctive a krasne... Po precteni nekterych komentaru jsem cekals trochu vice informaci o vesmiru a mozku, klidne bych jich zkousla vic, protoze byly velmi zajimave. Alex je... uzasna postava, zavidim panu Pettersonovi, ze mohl byt jeho pritel... Kniha takrka pro kazdeho od cca 12ti let

01.02.2015 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Nádherná citlivá kniha . Někdo tu psal, že je spíš pro mladší ctenarky, no je mi 30 a přesto mě okouzlila! Vtahla mě do děje od pravní strany a nemohla jsem se odtrhnout. To nejlepší na ní jsou vztahy - dokonale vykreslení postav, všemu jsem věřila, cítila s nimi se všemi, jako bych byla součástí příběhu. Doporučuju všemi deseti, nechte se okouzlit a dojmout :-)

04.01.2015 5 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Nejsem povidkovy nadsenec, ale tahle se mi libila. To vsudypritomne tajemno!!! Pekne napsano.

03.01.2015 4 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Já tuto knihu právě začala číst a musím nesouhlasit s předchozími komentáři - mně od první strany úplně pohltila a zhltla jsem 70 stran na jeden zátah ve vaně... zajímaly mě názory ostatních a nestačím se divit, samozřejmě se můj názor může ještě změnit, ale prozatím hodnotím velmi pozitivně. Po dlouhé době kniha, která mě opravdu chytla!!!

Takze docteno. Kniha pro me nemela jedine slabe misto, kouzelny pribeh, krasne napsany... Ta kniha asi nebude sedet kazdemu, ale ja se v ni nasla, kez bych mohla zit na takovem miste jako prudencia

01.12.2014 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Jako matka dvou malych deti jsem se knihy opravdu bala, ale lakala me svymi recenzemi... A pokud o tech hruzach nepremyslite, tak se to opravdu da. Nicmene nekde v pulce jsem si predstavila, ze obeti je moje holcicka a nemohla jsem, natolik silnou povahu jsem nemela a trvalo fakt dlouho, nez jsem se ke knize vratila. (kupodivu nekym prede mnou zminovanou knihu Uz nejsem vase dcera jsem precetla bez problemu - ale je fakt, ze tenkrat jsem nemela deti).

Ale ke knize, je poutava a napinava (ikdyz par slabych mist, kdy me az tak nebavila, taky ma - zejmena na zacatku, nez se pribeh rozjede). Onen zvrat, kdy se TO dozvime, mi zezacatku vadil, mela jsem urcitou predstavu a trvalo mi, nez jsem se s TIM tak nejak szila... Ted cekam, jak se dej vivine dal a pak uvidim, jak budu hodnotit, prozatim lepsi tri hvezdy, protoze zas takovy zazrak to neni, ale spatna ta kniha taky neni. Nicmene neni tak dobra, abych ji musela mit v knihovne a casem (asi jako komplet) ji urcite poslu dal...

17.11.2014 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

připojuji se k těm, kteří z knihy nejsou extra nadšení - netuším proč. Vpodstatě se mi to i líbilo, dystopií jsem zase tolik nečetla (jeslti vůbec nějakou), takže se nedá říct, že bych byla tímto žánrem přesycená, ale asi nejsem ta pravá cílová skupina :-(

číst se to dalo, to ne že ne, ale místy jsem měla chuť s knížkou praštit, protože mi fakt bylo šumák, co se s hrdiny stane. Ke konci mě to docela chytlo, ikdyž úplnej závěr mě zklamal :-P tři hvězdy, protože to nebylo zas tak špatný, a tři hvězdy, protože to fakt nebylo zas tak dobrý!

19.10.2014 3 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Uzasne napinava knizka, skvele popsane postavy, myslenky - az mi behal mraz po zadech! Nadherne desive

24.09.2014 5 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Zacatek knihy me uplne pohtil, v druhe pulce pribylo akcnosti a ubylo napinavosti, casem mi bylo celkem jedno, co se s hlavnim hrdinou stane a konec byl velmi predvidatelny - oddechovka, ktera ze zacatku velmi zabavi, s pribyvajicim dejem vsak zabava slabne. Nicmene cist se da a neni uplne spatna, ale vracet se k ni nebudu a poslu ji do sveta nekomu, kdo ji oceni lepe nez ja

24.09.2014 3 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Knihu jsem koupila na základě zdejších komentářů, ale já s nimi nesouhlasím. Nedocetla jsem ji. Ta víc než polovina knihy, kterou jsem přečetla, nebyla ničím jiným než jihoamerickou knižní telenovelou, kam se hrabe Esmeralda a já nevím co všechno se vysílalo/vysílá na prima love atd.. pořád jsem čekala, kdy to přijde a stále to nepřicházelo. Hlavní hrdinka je najivka bez jakékoliv sebeúcty - nechci říct, že byla úplně blbá - ale byla. Nenajdete v tom nic hlubokého, aspoň v prvních dvou třetinách určitě ne a na víc jsem neměla trpělivost...

21.08.2014 2 z 5

František a jeho pohádky do postýlky František a jeho pohádky do postýlky Lenka Rožnovská

Opravdu povedená dětská kniha! Příběh malého Fanouška a jeho rodiny + večerní pohádky. Bez násilí, krásně a mile napsáno. DOPORUČUJI. Pro děti kolem třetího roku.

01.08.2014 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

já nevím, co o ní říct. Nemůžu říct, že mě nebavila, jen jsem asi nebyla ta správná cílová skupina. Začátek byl utrpení, prostředek dobrý a konec jsem už chtěla mít co nejrychleji za sebou. U konce mě zaujal jen ten vývoj vztahu paige a strážce... druhý díl si asi přečtu, ale kupovat už nebudu...

14.07.2014 3 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Já teda od Aghaty nečetla zatím nic, takže můj názor nebude zkreslený srovnáváním.

Ta kniha má skvělou atmosféru, město a obyvatelé jsou
opravdu dobře popsáni, ráda bych je navštívila, vyrazila s nimi na procházku městem i javorovým lesem. Popisům není co vytknout!!!
Děj je zajímavý, nový, neokoukaný a autorka dokazuje, že není potřeba vždy šokovat. Není to žádný krvák, je to pomalá, klidně plynoucí oddechovka ;-)
po dlouhé době kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout, neříkám, že je dokonalá, ale je to fajn odpočinkové čtení a určitě neprohloupíte, když se do ní pustíte. Těším se na pokračování ;-)

25.06.2014 4 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

líbil se mi styl vyprávění z pohledu autisty, myslím, že tak nějak by to mohl autista opravdu prožívat. Knížka měla pár slabších míst, hlavně ze začátku, ale cca od nějaký 70tý stránky se četla jedním dechem. Určitě stojí za přečtení!

16.06.2014 4 z 5

Město Ember Město Ember Jeanne DuPrau

Výbroná kniha - původně určená mládeži, ale myslím, že zaujme každého. Příběh obyvatel města v podzemí, město umírá, dochází zásoby, energie.... kniha opravdu skvěle propracovaná, líbily se mi maličkosti typu slovník starých výrazů - např. slunce - slunce je zřejmě zastaralý výraz pro opravdu silnou žárovku :-D atd... je opravdu poutavá, zábavná, určitě ji neodložíte!

02.06.2014 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Tuhle knížku jsem začínala číst několikrát, moc mě ten začátek navzdory dobrému tématu nebral, čekala jsem víc... To víc přišlo po nějaký 120tý stránce. Vážně skvělé čtení, napínavé, svižné... To počáteční plnění úkolů nic moc, ale pak následuje smršť!!! I HP se mi začal líbit :-) a co ten konec??? To bych nečekala, hned jdu do dalšího dílu. Jasně, jsou lepší knížky, ale tahle je fakt dobrá ;-)

12.05.2014 4 z 5

Anna Anna Jostein Gaarder

dnes jsem začala číst a nemůžu se odtrhnout! prostě Gaarder!!!

07.05.2014

Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem Nikola Tesla a Albert Einstein na cestě časem Tomáš Walliant

Na knížku jsem se těšila, ovšem po přečtení pár stran mám pocit, že to psalo děcko ze základky :-( nechci předem odsuzovat, třeba se k ní někdy vrátím, teď mám ale pocit hodně blbé investice :-( radši si ji půjčte z knihovny!!!

02.05.2014 odpad!