shmaic shmaic komentáře u knih

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

zajímavá kniha, ale že začátku to tak moc nevypadalo. debaty Rogera a Lenyho mi místy dost připomínaly dialogy s ožralými kamarády

13.06.2017 3 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

je třeba pominout ty kecy, které jsou v popisech o knize a dívat se na to trochu humorněji, než jako na psychologický román. recenzenti, kteří do popisu knihy napsali, že je o jeho cestě domů, na které potkává lidi a sám sebe, knihu nečetli.

06.06.2017 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

skvela kniha, napinava az rak, ze me vylozene mrzi, ze jsem ji necetl jako maly.

31.05.2017 5 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

říkejte si, co chcete, ale tahle kniha je výjimečná a vynikající svou správnou kombinací mraziva a humorna. a je o učiteli literatury, tak co vám vadí ty ujsmanoviny? vždyť to nakonec dokonale zapadá...

30.05.2017 5 z 5

Americký císař Americký císař Martin Pollack

velmi zajímavá kniha sepsaná pravděpodobně na základě korespondence, zápisů, novinových článků...
když si vezmeme, co se později v Haliči událo, je mi téměř do pláče.
také jsem si víc a víc jist, že karma funguje neúprosně a my si za problémy s menšinami můžeme sami...

19.05.2017 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Už jsem četl Eragona, takže zdejší vykreslení světa kolem Zaklínače mi přijde téměř komicky slabé. Jenže od dob Eragona mi to přijde téměř u všech fantasy:-)
Vadí mi, kterak se tento svět prolíná s tím naším - někdy to dává smysl, někdy je to takové.. nehodící se. Nejzřetelnější jsou kombinace našich jmen a jmen světa zaklínače.

Na druhou stranu Zaklínači nemohu upřít surovou realitu, kdy pro čtenáře dnešních fantasy naprosto nečekaně přiletí sprosté slovo jako facka. To pak děj knihy zase vrací do reality všedního života.

"Si mě nasral, zkurvenče!" zní rozhodně věrohodněji, něž "U sta hromů, aby tě ďas!" a za to si této knihy musím cenit.

15.05.2017 3 z 5

Zpronevěřené nebe Zpronevěřené nebe Franz Werfel

Pokud jste právě dočetli, teď si přečtěte Krvavé země od T. Snydera. Tak nějak se ty knihy pro dnešního čtenáře doplňují.

15.05.2017 4 z 5

Kaidan / Japonské příběhy Kaidan / Japonské příběhy Lafcadio Hearn

nicneříkající

09.05.2017 odpad!

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Nemohu jinak, než napsat, že toto byla PRDEL!:-)
Zároveň ale nevidím důvod, proč právě toto je jedna ze zfilmovaných knih. Ano, je jedna z nejlepších, ale to jsou všechny ze série Zeměplochy, že?

29.04.2017 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Upiri se vraci stejne casto, jako syrova brokolice.

30.03.2017 5 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

dlouhe a ctive a propracovane. obzvlaste v posledni casti mi doslo, ze vse bylo asi tak trosku jinak, nez nam prezentovali ...

23.02.2017 5 z 5

Žáby v bouři - Operace Barbarossa naruby Žáby v bouři - Operace Barbarossa naruby Jan Drnek

když jsem došel ke slovu konec, cítil jsem se podvedený - dílo není dokončeno.
jinak asi druhý nej díl z trilogie. nejlepší byl dle mého soudu první díl.

04.02.2017 4 z 5

Planeta Eden Planeta Eden Stanisław Lem

V těchto klasických scifíčkách nemívám narozdíl od moderní tvorby problém představovat si scény děje.

12.01.2017 4 z 5

Směr času Směr času Arthur Charles Clarke

Rozhodně lepší, než sbírka Zpráva o třetí planetě. Povídky jsou zde kratší a efektnější. A jaksi méně ulítlé a reálnější. Tedy snáz se jim věří, abych byl úplně přesný.

10.01.2017 4 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

jak tu již někdo napsal - hardcore scifi, jak má být. je třeba připomenout si kořeny.

10.01.2017 4 z 5

Zpráva o třetí planetě Zpráva o třetí planetě Arthur Charles Clarke

je to stejně ubíjející, jako byl Bradburyho Kaleidoskop. většina povídek je sci-fi jenom proto, ze přenáší dej ze Země na jiné planety. to, co bylo na povídkách v minulosti zajímavé se současným technickým pokrokem ztrácí na atraktivitě.

27.12.2016 2 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Na plechárně je zábavnější, tady bylo takové dopředu jasné, co se stane. Ale i tak to krásně vystihovalo mentalitu totálně vypitých debilů:-)

17.12.2016 3 z 5

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Hahá!:D Takhle jsem se dlouho nezasmál! Můj první vstup k Steinbeckovi a asi ten správný, že?:D
Cítil jsem z toho mix Bukowskiho a Jonassona, které oba miluji, takže mám nového oblíbeného autora.

17.12.2016 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

krásný příběh, který mi mnohé připomněl. místy smutné, ale místy naá oplátku velmi vtipné

12.11.2016 5 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Je to typická Brawnovina, něco jako wikipithriller. Má to dlouhý nájezd, je to dlouhé a někde v první třetině jsem to chtěl vzdát, ale pak se to rozjelo natolik, že jsem začal předpovídat, co se bude dít, a to já nikdy nedělám. Pak jsem balancoval na hraně 3 a 4 hvězdiček, ale ono je to fakt tak propracované, že si to 3 hvězdičky nezaslouží. Takže 4:-)

11.11.2016 4 z 5