Shardlake Shardlake komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Opět čtivé až mrazivé. Při četbě jsem si kolikrát kladla otázku, zda se tato zvěrstva děla opravdu v naší zemi? Autorka umí čtenáře zaujmout a poutavě popsat podstatné. Těším se na závěrečný třetí díl.

02.05.2021 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Má první kniha této autorky a musím přiznat, že mně se příběh, kterým autorka přibližuje, jak v 50. letech byla církev a řeholní společnosti pronásledovány, velmi líbil. Autorka vycházela ze skutečných reálií, které si doplnila fiktivními postavami a dějem. Na příběhu ukázala, jak i tehdy někteří, co pracovali v církvi či pro církev, dokázali více naslouchat režimu té doby, než svému vlastnímu svědomí. Za mne moc pěkný počin autorky. Vřele doporučuji!

17.09.2022 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čtivé, zajímavé. Při četbě jsem se dokázala přenést do popisované doby, i když je to doba pro mnohé z nás tolik vzdálená. Neměli tehdy snadný život. Už teď se moc těším na další pokračování!

09.08.2020 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásný a poutavý příběh o tom, jak se sirotka po smrti rodičů ujal bradýř - ranhojič, vyučil ho svému řemeslu a o tom, jak chtěl chlapec více pomáhat lidem, proto toužil stát se lékařem. Poutavým způsobem popisována cesta za jeho snem. Doporučuji!!

23.04.2019 5 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Kéž by šlo dát deset hvězdiček! Opět úchvatné, čtivé a propracované. Celou knihu jsem si velmi užívala a stála jsem na straně Edgara, Ragny, Aldreda a dalších postav, které bojovaly za to, aby bezpráví bylo potrestáno.

06.04.2022

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Třetí příběh detektiva Washingtona Poea a jeho kolegyně Tilly byl opět napínavý od začátku až do konce. Kdo za vším stál jsem netušila po celou četbu knihy. Autor umí skvěle pracovat s příběhem a detaily. Těším se na další příběh této skvělé dvojice!

23.04.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Autorka mi byla doporučena. Musím říct, že mně se příběh moc líbil. Určitě si přečtu od této spisovatelky i něco dalšího.

18.02.2022 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Krásné a úsměvné! Díky pane Ebene za milé chvíle s touto knihou.

24.12.2021 5 z 5

Kniha má krásnou myšlenku: Neopouštějme své blízké či známé, kteří ztratí paměť. Zůstaňme jim na blízku.

27.01.2020 5 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Opět jsem si četbu užila! Washington Poe spolu s Tilly tentokrát hledají vraha dcery kuchaře s Michelinskými hvězdami. Najde se zde i trochu gastronomie, ale nedoporučuji s postupem četby u knihy cokoliv konzumovat... :-) Vřele doporučuji!!

22.05.2021 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Perfektní, zajímavý a čtivý příběh a vůbec mi nevadilo, že hlavní postava je žena - policistka. Snad v dalších dílech autorka více popíše i život a komunitu Amišů. Časem se velice ráda vrhnu na další díl. Doporučuji!!

31.03.2020 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Skvělé a úžasně čtivé i přestože se jedná o smutné osudy lidí na Ostravsku, z 50. a 60. let 20. století, kdy se tehdejší režim nestyděl posílat lidi za smyšlené zločiny na neúměrně dlouho dobu do vězení. V knize je též popisováno, jak kvůli těžbě na Ostravsku museli lidé opustit své domovy a odstěhovat se na nová sídliště. Autorka v knize popsala i jedno z důlních neštěstí, které se skutečně stalo, ale vložila je do jiného roku oproti skutečnosti. Doporučuji všem, kdo se chce více dozvědět o tehdejší době.

11.07.2023 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tato kniha byla síla! Zajímavý pohled na adopci dítěte, o kterém se nezná jeho minulost a z jakých poměrů pochází. Děj má nečekané zvraty. Konec na mne působil otevřený. Doporučuji, je to pecka!

29.01.2022 5 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Kdykoliv čtu příběhy Káji Maříka, vidím hájovnu, lesovnu a Lážov jako na dlani a vůbec nepotřebuji vidět, jak onen Lážov ve skutečnosti vypadá, protože fantazie každého čtenáře je tou nejkrásnější věcí.

Krásné oddechové čtení.

01.03.2015 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Série detektivních příběhů mi byla doporučena. Tento prequel seznamuje čtenáře s vyšetřovatelkou Kim Stoneovou a jejím týmem, který i když nejsou sehraní a nemají zrovna jednoduchý případ k řešení, dokážou nadřízeným ukázat, že jsou schopni odhalit, kdo všechny ty hrůzy dělá.
Kniha obsahuje velmi krátké kapitoly a čtenář se nemůže od knihy odtrhnout. Doporučuji.

01.04.2024 5 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Čtení bylo pecka! Útlá knížka, kterou jsem zhltla za 2 dny.
Kniha přibližuje americký právní systém a ukazuje, že rozhodující slovo nemá soudce, ale jmenovaná porota. Pro mne nový autor, od kterého si ráda přečtu další knihy. Doporučuji.

14.01.2024 5 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Děj mne od začátku vtáhl a kniha se velmi dobře četla. Bylo zde pro pátrání po vrahovi použito netradiční kouzelnictví a iluze. Co mne mrzelo byl nedotažený konec. Přišlo mi, že knize chybí pořádný závěr.

13.05.2023 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Skvěle propracovaný příběh. Dvě časové osy, mrtví zabití za použití kouzel, milostná linka a hlavní postavy autista Vincent a policistka Mina, která je posedlá až chorobnou čistotou. Těším se na pokračování a vřele doporučuji!

05.02.2023 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Tato kniha byl můj první čtený cestopis. Byla jsem překvapená, jak se to lehce četlo.

06.05.2023 3 z 5

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

V této knize se všechno o Václavovi od Černého koně začalo. Čtenář se dozví, jak se syn ševce stal podrychtářem. Opět pěkná knížka. Doporučuji.

01.04.2023 5 z 5