Sedlmajerka Sedlmajerka komentáře u knih

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Skvělá bubákovina. Líbilo se mi spojení nacismu s vampírismem.

07.04.2019 3 z 5

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Po předchozích dvou dílech naprosté zklamání.
Do čtení jsem se vyloženě nutila a od půlky knihy jsem přeskakovala stránky, abych se vůbec dobrala konce.
Žádnou postavu jsem si nedokázala zamilovat natož nenávidět.

17.03.2019 2 z 5

Dlouho jsem zvažovala, zda si knihu koupit, až mé rozhodování předběhla filmová verze. Po mé reakci na film mi přítel knihu koupil. Škoda, že jsem si ji nepřečetla dříve, dojem z knihy by byl ještě silnější. Vážně zajímavý nápad, již jsem zvědavá na druhou knihu.

12.01.2019 3 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Po Pilířích země mi chvíli trvalo zvyknout si na nové hrdiny, ale ani oni nezklamali má očekávání. Budete mi chybět, přátelé! Nechám se překvapit, s kým budu mít tu čest seznámit se v Ohnivém sloupu.

09.01.2019 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Po 103 stránce odloženo.
Jako kniha pro mládež snad dobré, ale pro mně ubohé.
To si raději přečtu Němcovou nebo pohádky bratří Grimmů.

10.12.2018 odpad!

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Knihu jsem měla v ruce již před osmi lety, ale po pár stránkách jsem jí odložila. Už nevím proč. Po zjištění, že nyní vychází třetí díl, jsem jí vytáhla z knihovny a nedokázala se od ní odtrhnout. Četla jsem až do čtyř do rána a ani během těch pár hodin, co jsem věnovala spánku, jsem neměla klid. Postavy za mnou přicházely do snu a žily si vlastním životem. Já se potom ráno probouzela nevyspalá a plná vzteku a beznaděje. Nyní jsem oprášila i Na věky věků, ale po sto stránkách jsem si ještě nedokázala žádnou postavu zamilovat. Tak uvidíme, jestli bude stejně dobrá jako Pilíře, protože ty u mě mají za pět hvězd!

24.11.2018 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Tady někdo legálně vytuneluje Kinga a kritici si z toho sedají na zadek.

16.11.2018 1 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Nedivím se, že vyznavačům Childa, Larssona, Nesba a spol. připadá tato kniha nudná a zdlouhavá. Tato kniha spadá do kategorie krásné literatury a přesně taková je - KRÁSNÁ!

14.09.2018 5 z 5

Když loví lev Když loví lev Wilbur Smith

Po prokousání se Pobřežím v plamenech jsem po delší době sáhla po této knize.
A tentokrát mě mile překvapila, jako by ji psal jiný autor, poutavý děj a zajímavé postavy . Že bych dala Smithovi ještě šanci? Každopádně tuto knihu z knihovny neodstraním.

22.08.2018 4 z 5

Pobřeží v plamenech Pobřeží v plamenech Wilbur Smith

Styl psaní mi vůbec nesedl, knihu jsem dočetla se značným přemáháním. Námět nebyl špatný, ale prostě jsem s tou knihou nedokázala splynout.

08.08.2018 1 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Po zhlédnutí filmu jsem byla přesvědčena, že knihu rozhodně číst nebudu. Ale nějak se mi dostala do ruky a zvědavost mi nedala... Toto dílko je pouhým plagiátem knihy Zemřít mladý. Vážně nemocný bohatý intelektuál rozšiřuje obzory chudé, nevzdělané ale inteligentní dívce. Když jsem došla k pasaži s hradním bludištěm, měla jsem sto chutí knihu zaklapnout a vyhodit z okna.

23.06.2018 2 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Užila jsem si prima víkend v Itálii.
Četla jsem ilustrované vydání, čímž byly popisy míst a uměleckých památek ještě umocněny. Jinak příběh mě celkem zklamal a po čase asi zapomenu, ale už vím, kam pojedu příští rok na dovolenou.

22.06.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Přečteno během večera jedním dechem, ale pouze proto, že jsem stále hledala, kdy přijde to NĚCO, co vystřelilo tuto knihu na první místo v žebříčku. Ale ono to nepřišlo.
Kniha je vážně dobrá, ale první místo v žebříčku si nezaslouží.

03.06.2018 3 z 5

Divoké pobřeží Divoké pobřeží Anton Myrer

První moje kniha od tohoto autora, jsem zvědavá na Poslední kabriolet, protože tato kniha ve mně nic nezanechala. Možná byla chyba, že jsem ji nečetla v kuse, ale pouze o víkendech na chatě.

02.06.2018 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Souhlasím s komentáři, které uvádí, že je kniha zklamala. Jediné, co mě zaujalo byl námět. Bohužel ani životní rádoby filosofické názory, kterými je kniha prostoupena mě ničím nepřekvapily. Kniha pro mne postrádala určité dramatično, škoda, že zde nejsou popisovány špatné skutky, kterých se Dorian za svého života dopustil (popis jedné vraždy to vážně nevytrhnul). Ale to už by potom nebyl Wilde. Jeho Šťastný princ je prostě úžasný, ale Dorianovi dávám za tři.

04.06.2013 3 z 5

Tak k téhle knížce se již rozhodně nevrátím. Nuda!

06.05.2013 1 z 5

Ďábel a slečna Chantal Ďábel a slečna Chantal Paulo Coelho

Nic nového pod sluncem... Příjemná oddychová knížečka, která stojí za přečtení.

22.04.2013 3 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Dočteno a v hlavě prázdno, zrovna jako s knihou Hovno hoří, kterou jsem četla již dvakrát.
Tento druh literatury mě prostě nedokáže oslovit.
Filmové zpracování se mi líbilo víc.

22.04.2013 1 z 5

Talentovaný pan Ripley Talentovaný pan Ripley Patricia Highsmith

Miluji film s Mattem Damonem a teprve nedávno jsem se dozvěděla o knize. Bohužel jsem nebyla schopna využít vlastní fantazie a odpoutat se od filmových představitelů. Jinak je to skvělá psychologická detektivka.

08.04.2013 4 z 5

Vernon Bůh Little Vernon Bůh Little DBC Pierre (p)

Mám vůči americké mládeži jistou averzi a tak jsem si od četby moc neslibovala. Ale styl knihy a dějové zápletky mě nakonec dostaly. Super kniha, na kterou se nezapomíná.

21.03.2013 5 z 5