Schmetti Schmetti komentáře u knih

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Musím přiznat, ze jsem očekávala něco jiného, něco, co bude mít takzvané příjemné vánoční vibes, lehčí témata a probudí ve vás vánoční atmosféru, těšení se a vykouzlí vám úsměv na tváři. Moje pocity celkově z knížky si můžete přečíst v recenzi na mém blogu, ale také tam najdete, které jsou mé oblíbené povídky a co k nim říkám.

27.12.2020 3 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Ahoj lidi, Rudou jako rubín jsem četla od července s nějakými přestávkami. Třeba týden nebo dva jsem se knížky nedotkla. Je to young adult, kdy hlavní hrdinové a blízké okolí umí cestovat zpátky v čase díky jednomu genu. No... Viděla jsem, že knížku spousta čtenářů chválí a má vynikající hodnocení na databáziknih, ale mám trochu pocit, že čtenáři byli asi mladší než já, tak je tahle knížka nadchla víc.

Bylo to příjemné a zajímavé, mám ráda knížky s příběhem odehrávající se v Anglii, historii, jiná století, to všechno se mi moc líbí, ale něco tomu chybělo. Další dva díly si přečtu, chystám se na Modrou jako safír ????
Moje hodnocení je tedy 3,5⭐ / 5 ⭐

Třeba mě druhý díl bude bavit víc ????

08.08.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Kniha, která vás praští do očí obálkou i názvem ???????? Tak zlobivá, dvojsmyslná a ulítlá! Když jsem ji uviděla, okamžitě jsem věděla, že ji musím mít. Jasně, erotika, s čtením takovým knížek mám zatím jen nic moc zkušenosti. 50 odstínů šedi jsem vyhodila po 20 stránkách :-D Ale Banán sliboval vtip, takže mě lákal.

Bohužel, jak vidíte podle hodnocení, nebyla jsem nadšená tak, jak jsem chtěla. Vše se dozvíte v recenzi na mém blogu blumensprache.hikaru.cz

15.07.2020 3 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Jedna ze zvláštně magických knížek, kterou jsem četla. Medvěd a Slavík vás zavede do Ruska, zvyků místních lidí, prožijete s nimi šťastné i těžké chvilky, jako je chudoba, strach, církevní ovládání nebo kruté zimy. Ale to hlavní, poznáte místní folklór, uvidíte půvabnou rusalku a charismatického Zimního krále, kterého budete chtít poznat osobně.
Recenzi jsem také vložila.

16.04.2020 4 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Knížka, která rozhodně není pro děti, protože obsahuje hodně násilí, sexu a vulgarismů.
Nikdy jsem nečetla knihu, která by měla tolik chyb v textu. Není to tak, že bych byla hnidopich a přehnaně hledala, ale takovéhle chyby přímo praští do očí. Našla jsem jich 39!
Jinak mě knížka hodně bavila a chci druhý díl. Celou recenzi a vypsané chyby (což už nikdy dělat nechci) najdete na mém blogu blumenprache.blog.cz ????

24.02.2020 4 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

K této knížce (já poslouchala audioknihu) povím asi jen tolik, očekávala jsem úplně něco jiného. Anotace mě nalákala. V knížce je moc úřednických, právnických, obchodních a technických záležitostí. Tyhle všechny věci jsou hodně zdlouhavé.

13.02.2020 2 z 5

iPohádka iPohádka Karel Kovy Kovář (p)

Knížka iPohádka od Kovyho mě pobavila, smála jsem se asi jako ještě u žádný knížky, a poukázala na hodně věcí z dnešní společnosti a světa. Přikládám recenzi:

22.01.2020 5 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Velký palec nahoru za homosexuální tématiku. Více najdete v mojí recenzi: http://blumensprache.blog.cz/1702/libali-jsme-se-david-levithan-knizni-recenze

19.02.2017 5 z 5

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

Před pár týdny jsem dočetla knihu Madame Picasso od Anne Girard a pořád jsem unešená. Byl to láskyplný příběh plný umění, dozvíte se spoustu věcí o Picassovi a jeho životě. Knížku by si měli přečíst milovníci artu:) Madame Picasso patří k mým nejoblíbenějším knížkám :) Zde je recenze :)

14.03.2016

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Super odpočinková kniha, která pobaví a navnadí zimní náladu. Recenzi najdete v odkazech na recenze :)

10.02.2016 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Super knížka na odreagování, pohodová a pro mladší ročníky (nejspíš nejen pro ně) přínosná. Obě postavy jsem si oblíbila, nelezli mi na nervy a Parka jsem si zamilovala :) Víc o knížce se vykecávám v recenzi, tak kdo by chtěl, může se mrknout :) - http://blumensprache.blog.cz/1601/eleanor-a-park-rainbow-rowell-kniha-recenze

24.01.2016 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Dnes jsem knihu dočetla a jediné, co mě zatím napadá říct (protože se o knize chystám napsat článek na blog) je, že Doriana miluju i s jeho hříchy. Tato kniha ve mě zanechala tolik. Oscar Wilde a jeho brilantní vyjadřovací schopnosti, popisy, metafory, přirovnání, propracovanost děje a postav... Byla jsem unešena. Kniha splnila mé čtenářské choutky. Takto si představuji dokonalé literární dílo. Kdybych mohla dát víc hvězd, tak to udělám.

28.12.2015 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Kafku mám jako osobnost ráda, tehdy na střední škole jsem jím byla unešena a jeho úryvky povídek jsme četli v němčině a velmi mě zaujaly. Jenže když jsem si přečetla česky celou Proměnu, byla jsem... zklamaná? Tím nechci hanit Kafkovo dílo, je velmi hluboké, ale na mě působilo tak depresivně, že jsem měla co dělat, abych povídku dočetla. Ale takový Kafka prostě je :-) Když si uvědomíme, proč to tak napsal a co tím chtěl říct, je to velmi hluboké, jak jsem řekla. Ale za sebe jako pocit, jak mě povídka bavila, tak dávám takový počet hvězd, jaký dávám.

28.12.2015 3 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Knížku jsem přečetla strašně rychle, je čtivá a poutavá, zajímavá. Napsala jsem recenzi, kdo chce, může si ji přečíst :) http://blumensprache.blog.cz/1512/odpustte-mi-vas-leonard-matthem-quick-kniha-recenze

03.12.2015 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Této knize jsem dala 2 šance, ale i tak mě nebavila. Vadil mi hlavní hrdina, mluvil moc vulgárně (a už několikrát opakuji, že mi čtení o sexu nevadí nebo když někdo mluví tak jako každý sprostě). Vadilo mi toho opravdu hodně. Na to, že je to thriller, mi knížka nepřišla nijak... thrillerová. Napsala jsem na knihu recenzi, tak si ji můžete přečíst, jestli se vám bude chtít. Za mě prostě palec dolů.
Recenze: http://blumensprache.blog.cz/1510/ty-karoline-kepnes-kniha-recenze

14.10.2015 odpad!

Teď a tady Teď a tady Ursula Georgi

Kniha je perfektní pro lidi, kteří se zajímají o meditaci a duševní zdraví. Najdete spoustu návodů, jak cvičit. Kdo těmto věcem neholduje, ať se knize vyhne obloukem. Ocení ji jen lidé v tomto duchu zaměření. Splňuje všechna očekávání. Přikládám odkaz na recenzi: http://blumensprache.blog.cz/1508/ted-a-tady-ursula-georgiova-kniha-recenze

27.08.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Bylo pro mě celkem těžké ohodnotit tuto knihu a napsat recenzi, kterou najdete tady v rubrice "recenze". Nebo zde odkaz: http://blumensprache.blog.cz/1507/papirova-mesta-john-green-kniha-recenze
Johna Greena mám ráda a jeho knihy se čtou velmi pěkně, oblíbila jsem si hlavní postavu Quentina a jeho přátel, kromě druhé hlavní postavy - Margo. Ráda bych dala více hvězdiček, ale třeba Hledání Aljašky se mi líbilo více. Každopádně se těším na film a jeho trailer mi způsobil husí kůži.

01.07.2015 4 z 5

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Po dlouhé době český spisovatel, kterého jsem měla odvahu a chuť číst. A proč? Kvůli názvu knihy, kvůli tomu, že je o Berlíně, který miluji a znám a dokážu si představit scény, situace, místa, o kterých píše. Knize dávám pět hvězd, je napsána brilantně.

20.05.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha odhaluje reálné chvilky mladistvých. Vede čtenáře k zamyšlení nad životem a smrtí. Poukazuje na možné nebezpečí a nesnaží se nic přibarvovat. Výstižně popisuje pocity a nenechá člověka, aby ji odložil.

Já osobně jsem se ani chvilku nenudila. Knížka mě bavila od začátku do konce a nenapadá mě, co bych jí vytknula. Jako první román Johna Greena hodnotím "Aljašku" velmi pozitivně. Z pěti možných hvězdiček dávám plný počet - 5*

Recenzi mám na blogu: http://blumensprache.blog.cz/1504/hledani-aljasky-john-green-recenze-kniha

22.04.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kdyby to šlo, dám mnohem víc hvězdiček než 5. Tuhle knížku by si měl přečíst každý. Ukazuje, jak mnoho lidí nevidí důležité věci. Věci krásné. Od srdce.

04.03.2015 5 z 5