Scatnach Scatnach komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Kniha je delší a jedná se opravdu o klasiku. Příběh je čtivý a Jana se opravdu stane vaší hrdinkou.

23.08.2022 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Nejdříve jsem ze zápletky byla rozpačitá, ale poté co jsem se odprostila od myšlenky: "Jak se z něj kruci stal brouk.", jsem sympatizovala s Řehořem, kterého rodina, na kterou většinou ve všem spoléháme, opustila, když se stal přítěží. Na konci už mi byla jeho rodina dokonce odporná. Poutavé, krátké, výstižné..

11.05.2015 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha mi dost připomínala knihu 1984 od Orwella. Kratší formát než u známější utopistické společnosti ději neubral na hodnotě. Člověk se může oddat fantaziím, jak asi svět a lidé této knihy vypadal. Doporučuji. Kniha patří do povinné četby (většinou) a studentík s ní nemůže udělat chybu.

28.09.2016 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

(SPOILER) Moje srdcovka.. i když filmová verze s Gary Oldmanem má konec více procítěný a zajímavý.

23.08.2022

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha mne doslova pohltila. Mám ráda knihy umístěné do doby 2.světové války. Byla to hrozná doba, ale člověku se otevírají ústa úžasem při sledování osudu jednotlivce, který v té době žil. Kniha má krátké kapitolky (2-3 strany), takže se neztratíte v dějové linii první postavy než si přečtete nové osudy té druhé. Mohu jen a jen doporučit. Ač smutný, tak velmi poutavý příběh si ráda přečtu ještě mnohokrát.

24.07.2016 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Úžasná kniha, rozhodně mohu doporučit. Vyprávění zprostředkované jednou z obětí, které se pomalu rozplétá je napínavé a vtáhne vás do děje. Rozhodně jedna z knih, kterou si budu chtít přečíst vícekrát.

23.08.2022 5 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Další kniha této autorky, kterou mohu jen a jen doporučit.. Děj mne úplně pohltil a já v duchu už nadávala prostoduchosti s jakou se Katie chovala. Oceňuji exkurz do světa Amišů, který byl poučný. Líbila se mi hlavně postava advokátky a dobrý konec pro všechny přesně podle jejich měřítek a představ.

18.07.2017 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

TOHLE je ta klasika, kdy upíři byli upíři a ne třpytícími puberťáky. Nemám ráda horory, ale u této knihy pro její čtivost dělám výjimku. Mohu jen doporučit.

31.08.2015 5 z 5

Kniha mě okamžitě chytla a patří mezi mé oblíbené. Kdykoliv nevím co číst, sáhnu do poličky právě pro tuto knihu. Krátká, vejde se pohodlně do kabelky a i obal je roztomilý. Ale knihu si člověk nekupuje kvůli obalu, že...
Příběh je neotřelý, občas trochu temný, občas vtipný a krásně ubíhá.. Smrtka a motýlci je krásné zobrazení smrti. A konec? No spoilers.. miluju ten konec... Prostě obladi oblada....

25.11.2018 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Tuto tématiku vyhledávám již delší dobu a na tuto knížku jsem se těšila. Dostala jsem ji k Vánocům a ještě pod stromečkem jsem ji zhltla. Je tenoučká a čte se rychle. Velmi mě zaujala a určitě mohu jen a jen doporučit. Na tuto kapitolu by mnohé oběti rády zapomněly, ale je důležité abychom my ostatní ji měli na paměti a ani další generace nezapomněli na osudy, kteří měli méně štěstí než my nyní...

18.07.2017 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha ve mě vyvolávala silné emoce. Člověk, který dokázal řešit otázku efektivity likvidace lidí jako početní úlohu, si opovržení jedině zaslouží. Neuvěřitelná chladnokrevnost a vojenský dril a posedlost řádem dobře vystihuje prostředí doby. Myslím, že takové knihy by neměly zapadnout do temných zákoutí knihoven. Na to co se dělo, se nesmí zapomenout. Stejně zřejmě nepochopíme tu chorobomyslnost, s jakou mohli jednat a uvažovat...

28.08.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. Už jako malé mi ji předčítala mamka na dobrou noc a Jirotkův humor (a Saturnin !) mne velmi oslovil. Mohu jen a jen doporučit. Humor s lehkou dávkou sarkasmu, perfektní... :)

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Na "básničky" moc nejsem, ale tuto knihu si přečtu vždy ráda. Jedná se o krásný příběh, tragický konec, co víc by si mohl čtenář přát..?

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Kniha je dlouhatánsky dlouhá a bohužel musím říct i nudná, co se týče děje. Ti, kteří se zajímají, byť jen amatérsky, o různé sekty a tajné skupiny, si zřejmě přijdou na své, ale ti, kteří si chtějí u četby odpočinout, by měli zvolit jiný titul. Jedna z mála knih, co jsem nedokázala dočíst..

31.08.2015 1 z 5

Kniha dvou cest Kniha dvou cest Jodi Picoult

(SPOILER) Ano, přiznávám, jsem skalní fanynka autorky.. Mám většinu jejích knih, kromě těch co jsem si půjčila v knihovně.. A ačkoliv se tu na tom zjevně neshodneme, tak já jsem nadšená. Jistě, možná některé další knihy měly jiný nádech, spojen s něčím tragickým (to je tu jen na pozadí stále v tom, že hlavní postava je dula smrti). Ale i tak kniha přinesla zamyšlení.. Co by se stalo, kdyby... Je teď moje jiné já v jiné časové linii šťastnější? Zemřela? Celkově pojetí a náhledy na smrt byly v knize strašně zajímavé. Je s tím kým jsem chtěla být? Cesty jsou nevyzpytatelné. To platí i o lásce. Může být před námi člověk pro nás perfektní, ale cesty nás rozdělí. A můžeme potkat někoho jiného. Ale ten červík pochybností, co by bylo kdyby.. tu být prostě může. Možná bylo skákání v časových liniích pro někoho matoucí, ale já se nechala unášet na vlnách příběhu a přiznám se.. ze závěru jsem nadšená. Jen proboha pod vlivem závěru nevolejte svým dávno ztraceným bývalým.. není to vždy dobrý nápad jako to dopadlo pro Olive.

01.01.2024 5 z 5

Knihovna nájemných vrahů Knihovna nájemných vrahů Kim Onsu (p)

Nejedná se o knihu, kterou bych si přečetla hned za půl roku znovu. Ještě se k ní vrátím, ale až na ni v knihovně prostě narazím. Jedná se o něco trochu jiného než jsme zvyklí. Ač thriller, pojetí je trochu jiné. Rozhodně mohu doporučit. Líbivá a tajemná kasta nájemných zabijáků je téma, které nechytí asi málokoho. Knihu jsem si opravdu užila. Donutí to dost i k zamyšlení..

17.06.2023 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Nemohu říct, že by mě kniha úplně nadchla.. Nicméně nápad, záplětku a zvláště ne rozuzlení vůbec nezatracuji. Nicméně dalo trochu práci se knihou prokousat. Asi se najdou thrillery nebo detektivky, které člověka chytí snáze a přečte je jedním dechem. Nicméně čtenáře si kniha najde.

17.06.2023 3 z 5

Hranice zvrhlosti Hranice zvrhlosti Jan Urban

Nový žánr jinak fantasy spisovatele.. a mám radost kam se autor posunul. Uznávám, že se pořád jedná o knihu, která není pro každého čtenáře, i krimi. Stále se drží velmi osobitý styl psaní. Ale bez ohledu na to má kniha rozhodně místo v mé knihovně. Četla se plynule a bez záseků, až na chvíli, kdy jsem si říkala, že autor v určité části vytvořil v podstatě text připomínající červenou knihovnu, tedy ve stylu BDSM.. ale i tak.
S klidným srdcem mohu doporučit, a nejen proto, že chci aby světlo světa spatřil další díl...

17.06.2023 5 z 5

Sen noci darwinovské Sen noci darwinovské Josef Lhotský

Tuhle knihu si beru kdykoli nevím co číst.. Jakožto přírodovědci mi přirostla k srdci a díky ní jsem si zamilovala Darwina jako dědulku s žížalama.. Je krásné si "poslechnout" vzpomínání starého muže na svůj život, ale i shrnutí vývoje přírodních věd "po něm". Plus pozadí doplněné Newtonem, ostrostřelcem jablíček a dalšími postavami vykreslilo krásný obraz, do kterého se ráda vracím. Doporučuji spíše lidem se zájmem o přírodní vědy. Pro ostatní možná spíše jen 1. část knihy.

25.03.2019 5 z 5

Břicho Paříže Břicho Paříže Émile Zola

První kniha, kterou jsem od Zoly četla a musím přiznat, že jsem byla nadšena. Mohu jen doporučit.