Šárka88 Šárka88 komentáře u knih

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Audiokniha
Opět hlas Martina Stránského byl dokonalý , začátek byl fakt super, když mění hlas na ženskou. Od srdce se zasměju. Plně souhlasím s uzivatel6305, nenapsala bych to jinak. Opět mnoho postav a musíte dávat pozor a soustředit se na poslech a konec vás překvapí.

27.03.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Super detektivka od samého začátku, až k úplnému konci. Pár chybek se našlo, ale to mi na čtivosti neubralo. Laurel sympatická vyšetřovatelka a Huck sympaťák z hor, doufám v další díl a ještě více romantiky mezi nimi. Pachatele jsem měla v podezření tři a přece jeden se chytil. Spisovatelku přidávám do oblíbených.

17.03.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Audiokniha 4* - čte Zdeněk Velen
Za mě přírodovědná detektivka, naučná tematika o DNA a chování zvířat, různých myšlenkových pochodech. Dala bych za to 5* , ale byly zde informace které vlastně vědět nepotřebujete a někdy mě vyprávění nudilo. Co se tyče děje, myslím, že je to průměrná detektivka, Theo jako vědec nakope zadek policii, která nic nezjistí, kteří si myslí, že za vraždou stojí šelma, proto si pozvou Thea. Je to svým způsobem sympaťák, který svou láskou k přírodě zjistí opak . Určitě se časem dostanu i k pokračování naturalisty.

30.11.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Audiokniha
Bylo to super k poslechu, opět skvělá hudba, hlavně na konci vyprávění. Lukáš Hlavica skvěle předčítal. Příběh z farností, ač se zdá být reálný. Tohle se prostě děje i v normálním světě. Homosexualita a zneužívání dětí. Ze začátku mi Lottie nebyla moc po chuti, ale později mi ji bylo velmi líto v soukromém životě. Pravda a rozpletení, které vyleze na povrch, vám hned docvakne, proč byla taková. Snad najdu i další díly od této spisovatelky a jsem zvědavá na její vztah s Boydem.

17.10.2022 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Audiokniha- Jitka Ježková
Začnu hned poslechem, a to v podáním paní Ježkové, které bylo super. Vanda Hybnerová mi tedy na Josie seděla lépe, ale i tak palec nahoru.
Dej měl spád a vše srozumitelné , mrzí mě, že nemam třetí díl k poslechu a přeskakuji hned na čtyřku, kniha se mi líbila, jen bych řekla, že Josie má neustále nějakou smůlu? A od prvního dílu se to s ní táhne ? Snad s Noahem bude trefa do černého.

13.09.2023 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Audiokniha- Igor Bareš
Opět jsem se pustila do poslechu knížky od T.W. a nebylo to špatné, jen bych ubrala par kapitol, protože jestli jsem poslouchala dobře, byli zde dva Samové? A zamotali se mi :-D , téma pedofilie pro mě bylo celkem obtížné poslouchat, poslední dobou objevují v knížkách a audio samé ubližovaní dětem. Jinak děj měl spád a určitě poslechnu časem další díl.

04.09.2023 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tak tohle bylo něco na mě , kniha neskutečně čtivá do samého konce. Musím říct, že bych Christhophera propleskla aby se probral a konečně otevřel oči :D.
Hannah mi bylo děsně líto a Jannie byla svým způsobem vězněm ve své hlavě, ale i tak bum a plesk, drala mi nervy, opravdová psychopatka :-D .
Mám novou oblíbenou spisovatelku a těším se na druhou knížku. Jen je tu opravdu useknutý konec, že nevím, jak to vlastně dopadlo, ale i tak nechám pět hvězd.

30.05.2023 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Audiokniha
Další příběh Marka byl super, moc se mi líbí, že Goffa zaimponuje do děje problematiku světa a nebo zamčené případy z ČR. Momentálně je zde rozšíření o obzoru sekt a Covid. Oblíbila jsem si prostředí z Čech a těším se na další díl.

24.12.2022 5 z 5

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Konečně dočteno. Mě to tedy chytlo od začátku do konce, lepší než Doručovatelky. Čtivé a napínavé, krátké kapitoly. Sice se zde ukazuje na týrání zvířat a psích zápasů, což se mi nečetlo dobře, ale bohužel to tak je. Nevíme, kde a kolik se toho děje a zavíráme předtím oči, protože se na to blbě kouká. Zpět ke knížce- sem tam jsem kroutila hlavou nad dětmi Ketta, ale tak je to spisovatelova doména. Kett nesmrtelný detektiv, hledá zakopaného psa v sobě, hodně mě baví Savageová i Porter. Těším se na další díl, kde se snad dozvíme více o Billie.

05.11.2022 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Audiokniha - Jitka Ježková
Po dlouuuuhé době, jsem si opět připomněla Kim , která mi v prvním díle byla děsně nesympaticka a arogantní. Teď se můj pohled na ní mění, chápu ji o co ji jdei když občas mi její vyštěknutí leze na nervy. Nemám ráda když jsou do případu zamotané děti a nevědět, jak to celé dopadne, dám čtyři hvězdy. Tato kniha si jich zaslouží pět, napínavé a hodně poslechové, žádná hluchá místa a vše má smysl. Jsem ráda za Suzan.

25.02.2024 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Audiokniha - Jakub Saic
Další pokračování ze života Roberta Huntera a opět to bylo super, tentokrat jsem zvolila audioknihu.Hlas pana Saice mi kolikrát k postavám moc nepasoval, ale na konci to vyšperkoval dokonale. Takový konec jsem nečekala. Za chvíli bude celé LA vyvražděné :-D a plné vrahů . Těším se na další díl.

11.02.2024 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Audiokniha- Jitka Ježková

Od začátku do konce mi předčítání neskutečně sedlo. Ano, je zde pár blábolů, ale je to příběh. Sice mi z toho bylo smutno , nemám moc ráda příběhy s týráním dětí, ale tento příběh Josie je u mě na prvním místě. Vše jasné, bez nějakých motanic.

21.11.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Audiokniha- Jitka Ježková
Mám za sebou pátý díl detektivky Josie. Nebylo to špatné, ale hned na začátku jsem si typla pachatele, a nebyla jsem zas tak daleko. Jen mi tam taky něco chybělo, tento díl nebyl tak dobrý, opět se to týkalo někoho blízkého. Brzy bude Josie takto sama, těším se na další díl.

20.10.2023 4 z 5

Zmiz, dokud můžeš Zmiz, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Do poloviny knížky jsem se nemohla začíst, od druhé poloviny jsem stránky hltala. Další skvěle pokračováno Laurel a Hucka a jedné lstivé Abigail, která jak se zdá je tvůrcem všeho a dává tomu pěknou šťávu. Jsem zvědavá na pokračování. Co se tyče hlavního padoucha jsem tedy tipovala někoho jiného.

01.10.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Příběh jako z cukrárny, jedním slovem sexy pohádka.
Román o Brenně a Ryeovi se mi četl ze všech dosud nejlépe. Stránky ubíhaly velmi rychle-svižným tempem. Rye na mě působí jako nej sympaťák z celé kapely, Brenna ač svým způsobem dle mě nevěděla, co vlastně vůbec chce ve svém životě, to nakonec vyřešila tím nejlepším způsobem.
Upatláme se spolu? To jako vážně? :D Některé části v knížce mi přišlo trochu dětinské ( taťka a mamka), ale myslím, že to bylo součástí děje a celé charakteristiky knížky a jejich dvou aktérů. Snad se dočkáme příběh posledního člena kapely Whipa.

24.07.2023 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Audiokniha - Klára Cibulková
Nebylo to špatné, ale opravdu málo akce a moc slov. Freyju jsem si celkem oblíbila, kdyby to asi vyprávěl M. Stránský bylo by to lepší. Tohle mě sem tam dostávalo z nepozornosti, proto jsem tuto knihu poslouchala i celkem dlouho, ale i tak hodnotím 4*.
Severské krimi nejsou zrovna můj oblíbený žánr a určitě si přečtu nebo poslechnu časem další díla od této spisovatelky.

04.05.2023 4 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Nechápu, jak někdo může dát nízké hodnocení a srovnávat s Dokonalou sérií. Tohle je úplně rozdílná knížka s novými postavami. Helen opět potvrdila svůj talent, za mě opět super, napjatý a čtivý děj. Místy hodně drsné a nechutné scény a představy. Connie jsem si oblíbila pro svoji chytrost a vnímání černobílého života a její částečně prořízlou pusu. Baarda je také sympaťák od samého začátku, jen tu svou zeď kolem sebe musí více rozbít a s Connie si myslím mu to půjde samo. Doufám, že bude pokračování.

07.03.2023 5 z 5

Černá linie Černá linie Jean Christophe Grangé

Začátek takový nudnější, ale potom to nabralo sílu. Ubrala bych pár stránek, děj měl i tak pěkný říz. Brutálními scénami se nešetřilo a napínavostí také ne, mohu jen doporučit. Do poslední stránky čtivé a překvapivé.

23.02.2023 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Přeslazená romantika, která se čte jedním dechem. Začátek celkem vtipný a pohodový, přidrzlá Sophie se ujme pana božského Gabriela S. a pomáhá mu pomalu otevírat třináctou komnatu. Jen tedy bych brala takovou práci taky, začít fotit kapelu a pak svému šéfovi usínat cudně v náruči, projet se ve Ferrari a pracovat na italské chatě :-D a mnoho dalších aktivit. Dokonalá pohádka, že Sophie z toho zapomene pracovat a fotit členy kapely. Konec byl jak káva se smetanou a deseti kostkami cukru s velkým nádechem erotiky. Uvidíme co nám přinese Jax.

11.01.2023 4 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Audiokniha v podání Maxiána a Jana Zadražila.
Původně jsem chtěla dát 4*, ale kapitola 41-42 tomu dala korunu a dávám plný počet. Moc se mi líbí, jak zde vypráví po revoluční dobu a jak peníze kolovaly a vyčůraně se množily. Bohužel vypráví realitu té doby a děje se doposud. Terenc nezklamal, opět jsem si ráda poslechla českou detektivku a je zde vidět úplně jiné myšlenkové pochody od zahraničních autorů. Ráda si časem poslechnu nebo přečtu další díly.

08.12.2022 5 z 5