sarka45 sarka45 komentáře u knih

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Tuhle knihu jsem si vybrala do Čtenářské výzvy 2017, jako knihu oblíbenou mými rodiči. Můj tatínek si pana Čapka velice vážil a jeho dílo miloval. Nedivím se mu. Povídky jsou nádherné, veselé i smutné, z některých až mrazí, dýchá z nich nostalgie starých časů. Jsou psány bohatým krásným jazykem, kterým pan Čapek vládl zcela bravurně. Navíc byl mistr v odhalování lidských charakterů, které vždy vystihl a popsal neopakovatelným způsobem. Krásná kniha.

18.01.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Krásná kniha. Smutná a lidská. Ani slovo navíc a přesto všeříkající.

12.01.2017 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Milá a zajímavá kniha plná zážitků a setkání , které pan Špaček prožil spolu s panem prezidentem Havlem. Takové nahlédnutí do "zákulisí" života pana prezidenta. Pana Špačka si velice vážím, jeho práce tiskového mluvčího pana prezidenta byla nelehká a pan Špaček ji v této knize popisuje s nadhledem a lehkostí, někdy i s humorem. Na pana prezidenta Havla vzpomíná velice laskavě, je vidět, že si ho opravdu váží. A jistě nejen on.

12.01.2017 5 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Nádherná kniha. Pana Czendlika si nesmírně vážím a jeho názory jsou mi velice blízké. V některých otázkách víry jsem osobně tápala. ale po přečtení této knihy vše zapadlo na své místo a utvrdila jsem se, že jdu životem tou správnou cestou. Navíc jsem si díky ní poopravila i názor na katolickou církev. Moc milé vyprávění, za které moc děkuji. Pro mě je tato kniha takový návod na šťastně prožitý život.

11.01.2017 5 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Tato kniha pro mne byla především zajímavá prostředím, ve kterém se odehrávala. Na pozadí příběhu, který pro mne nebyl až tak důležitým, či strhujícím, se člověk dozvěděl spoustu informací o Laponsku, o Sámech, o místní přírodě i nerostném bohatství, o způsobu života místních lidí v tak těžkých klimatických podmínkách, o chovu sobů, pro nás tak vzdáleném...

12.12.2016 3 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Detektivní zápletka byla asi standardní, ale nadchlo mě to prostředí, pro nás exotické Mongolsko, tradice, mentalita lidí. Proto jsem knihu četla a moc se mi líbila.

14.10.2016 4 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Skvělé završení trilogie. Objasnění všech souvislostí. Nezapomenutelný zážitek. Pro mě silně emotivní. Po dočtení jsem se nemohla vzpamatovat. Tekly mi slzy. Jaký řetězec událostí může způsobit strašný zážitek v dětství.

30.03.2016 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Druhý díl mě vůbec nezklamal. Byl už pro mě trochu méně traumatizující než díl první, patrně jsem si již na ty hrůzy trochu zvykla, věděla jsem, do čeho jdu. Byl už trochu méně o Victorii, více o lidech z jejího života, začal poodkrývat souvislosti. A není to žádná radost, jen čirá hrůza, že se takhle někdo může chovat. Navíc člověk začal zjišťovat, že není všechno tak, jak se zdálo v prvním díle. Hodně napínavé čtení.
Také jsem si již úplně zvykla na způsob psaní autorů. Moc se mi líbí. Žádné plytké popisy, jdou do hloubky, nutí k zamyšlení. Žádné odpočinkové čtení na lehátku k vodě. Za mě výborné.

30.03.2016 5 z 5

250 zákonů lásky 250 zákonů lásky Petr Casanova

Máme s manželem krásný vztah už 33 let. Takže osobně tuto knihu nepotřebujeme :-). Ale koupila jsem ji našim dětem, protože bych si moc přála, aby také měly takové harmonické vztahy. Při té příležitosti jsem si ji samozřejmě přečetla. Vše, co je tam napsáno, do puntíku platí. Stačí na sobě zapracovat, najít si to své a řídit se tím. Jde to.

04.03.2016 5 z 5

Symbol smrti Symbol smrti Peter Tremayne (p)

Autor opět nezklamal. Prokazuje obrovské znalosti historie a dokáže nám je předat prostřednictvím napínavého neotřelého detektivního příběhu. Koho dějiny nezajímají, ten se asi bude v určitých pasážích nudit, ale pro mě je to neobyčejně zajímavé. Těším se, až si přečtu další knihu tohoto autora.

22.02.2016 5 z 5

Ohnivé kimono Ohnivé kimono Laura Joh Rowland

Další skvělá kniha této autorky. Napínavé, čtivé, plné informací..Žádná hluchá místa, žádné popisy cest odněkud někam ..Už se těším na další...Nikdy nezklame..

16.02.2016 5 z 5

Velice zajímavá kniha. Asi nejde brát úplně doslova rady autorky na úklid, protože vychází ze zcela jiné kultury. V Japonsku se jinak bydlí, jinak žije. Ale myslím, že něco pro sebe v této knize určitě najde každý. Některé zlozvyky totiž přechází i hranice kultur a kontinentů. Na některých stránkách jsem si říkala, že je to napsáno o mně :-), že mě autorka patrně dobře zná :-). Všem vřele doporučuji.

06.01.2016 4 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Docela hezká kniha. Četla se dobře. Na mě je tam na detektivku trochu moc romantiky, ale zápletka zajímavá a čtení poklidné, žádný stres a nervy. Doporučuji jako oddechové čtení. :-)

06.01.2016 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Jestli někomu nepřipadá brutální, že někdo vraždí malé chlapce tím, že je umučí k smrti, že ve válce bojují zdrogované děti a chovají se jako divoká zvířata nebo že někdo znásilňuje svou dceru od tří let.a nepřipadá mu na tom vůbec nic špatného ....tak to pak mám asi na život úplně jiný názor než on. Mě z této knihy mrazilo, hlavně proto, že se nedá vyloučit, že se to okolo nás děje. Kniha byla zajímavá, pravděpodobně si přečtu i další díly, jen si musím chvíli odpočinout s nějakou "lehčí" četbou, která mě tolik nezasáhne.

21.12.2015 4 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Přesně kniha podle mého gusta. Napětí, zápletka, charaktery lidí, které milujete nebo nenávidíte, ale i lidé nečernobílí, kterým se snažíte porozumět, to vše na pozadí historických událostí, takže se i něco dozvíte...Tak to mám ráda, už se těším na další díl...

13.12.2015 5 z 5

Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew Zkrocení zlé ženy / The Taming of the Shrew William Shakespeare

Přiznám se, že Shakespeare nepatří zrovna k mým oblíbeným autorům , ale tato komedie se mi moc líbí. Souhlasím s Kvothe, že se zde nejedná o ponížení, či zkrocení ženy v pravém slova smyslu. I já v závěrečném monologu vidím lásku, takže vše dopadne tak, jak má.
Při čtení jsme měla malinko problém se orientovat v osobách, protože se tradičně převlékaly za někoho jiného, ale toto nepřičítám k chybám autora, protože je to prostě divadelní hra a na jevišti tento problém odpadá.

19.10.2015 4 z 5

Vražda v Greenwich Village Vražda v Greenwich Village Lee Harris (p)

První kniha této spisovatelky a pro mě zklamání. Nuda, žádné napětí, místopisné popisy Queensu a okolí, popisy toho jak a kdo kolikrát zvedl telefon....Snažila jsem se to disciplinovaně dočíst, ale nešlo to... Asi to není můj šálek kávy :-)

05.10.2015 1 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Zajímavá kniha. Trošku horrorová (zpočátku), trošku poučná (prostředek), trošku detektivní (závěr). Příjemné čtení, které nikoho neurazí.

09.09.2015 4 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Tak toto je přesně můj šálek kávy. Detektivní zápletka sahající hluboko do minulosti, kterou neřeší žádní superhrdinové, ale "obyčejní" lidé, kteří mají své problémy, lásky, vztahy...a to vše v pro mě velice zajímavém prostředí, které se tolik liší od toho našeho. Moc se mi to líbilo.

29.07.2015 5 z 5

Než pomine tvůj hněv Než pomine tvůj hněv Åsa Larsson

První kniha od této autorky a velice mile mě překvapila. Určitě si přečtu některou z dalších knih od této autorky.

13.07.2015 4 z 5