Šánka Šánka komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Nevím, do jakého žánru bych knihu zařadila, ale vím jistě, že jsem přečetla nádherný, emocemi naplněný a krásným jazykem vyprávěný příběh.
Skotská vřesoviště a ponurá atmosféra ostrova dodává příběhu originalitu a podtrhuje jeho temnou minulost a přítomnost. Ve dvou časových liniích pak vyplouvají na povrch staré křivdy, tragédie, nenávist a nenaplněná láska.
Jedna z knih, na kterou nezapomenu a jsem ráda, že má pokračování.

23.06.2015 5 z 5

Konečně se rozhodni Konečně se rozhodni Katarína Gillerová

Opravdu název knihy vystihuje postoj hlavní hrdinky k životu, její neschopnost něco se svým životem provést a rozhodnout se.
Kniha se nečte špatně, ale není tam snad nic pozitivního, taková bezmoc. Špatné partnerské a rodinné vztahy, tragické události. Skoro jako by se spisovatelka snažila do knihy nacpat z toho života co nejvíc zlého.
Kdyby kniha měla víc stran, tak ji nedočtu.

20.06.2015 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Lars Kepler mně i v této knize dává přesně to, co od tohoto žánru čekám, originální zápletku, napětí, které mě úplně vyždíme a skvělé čtení.
Jen jedno mi vezme, schopnost donutit se přestat číst a jít něco dělat!

17.06.2015 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Pěkný příběh, děj je opět vyprávěný z pohledu několika osob, což nám umožňuje objektivnější pohled. A určitě se i v některých situacích můžeme ztotožnit s Kate a lépe pochopit Neda. Pobavily mě pasáže o příšerkách - puberťácích, to jsem se i zasmála, tak to nějak probíhá všude. Konec je hodně nabitý dějem, plný zvratů a trošku i nečekaný. Ano, líbilo se mně to.

13.06.2015 4 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Výborná detektivka nebo spíše psychologický román s detektivní zápletkou, je první v sérii a předchází daleko známější knize Chyť mě.
L.Gardner bravurně manipuluje s myslí čtenáře, takže jsem během jedné kapitoly několikrát změnila pachatele a na jejím konci se vrátila k původnímu. Zápletka je opravdu nevšední a konec překvapivý. A to celé zabaleno do nervy drásajícího napětí. Pro milovníky napínavých knih to pravé !

10.06.2015 5 z 5

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Tak má podle mě vypadat pohodové, oddechové čtení, u kterého se i zasmějete. I třetí díl je moc pěkný příběh se sympatickou hlavní dvojicí. A líbí se mně, že autorka dává i prostor dvojicím z předchozích dílů. Zatím jsem byla nadšená z každého dílu! Budu se znovu opakovat, ale je to jedna z nejlepších sérií v tomto žánru.

07.06.2015 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Nevím, kdy se mně naposledy stalo, že jsem nedočetla knihu.Tady končím, přečteno 300 stran, to je podle mě dostatečný počet na začtení se a vtažení do děje. Zdlouhavé, nudné, nebavilo mě to. Anotace úplně matoucí, s módou a šitím to má společný snad jen název! Tak jsem si pro klid přečetla epilog, což nikdy předem nedělám a nelituji, že knihu ráda vrátím do knihovny. Ale věřím, že si své čtenáře najde, má to skoro 700 stran!!!!! A to jsem se bála, aby kniha nebyla na způsob španělské telenovely, kdyby aspoň!

03.06.2015

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Moc jsem se na knihu těšila a mé očekávání víc než splnila, ona byla dokonalá! Styl psaní autorky se mi líbil už v její knize Manželovo tajemství a tato kniha byla opět parádní kousek.
Příběh, který prožíváme s Alicí a u kterého si sami můžeme tak trošku šáhnout do svědomí a zamyslet se, jestli jsme touhle cestou chtěli jít, jak moc jsme se změnili, kde zůstaly naše sny, jak i velkou lásku může běh času a starosti o děti změnit. A jak L. Moriarty krásně vystihla v epilogu, nemusí to být změna k horšímu, jen jiná forma lásky. Kniha mě dokázala dojmout, jemný humor pobavit, ale hlavně ve mně zanechala krásný zážitek, který hned tak nevyprchá.

01.06.2015 5 z 5

Ozvěna viny Ozvěna viny Charlotte Link

Ch.Link píše skutečně skvělé psychologické romány a když se k tomu ještě přidá kriminální zápletka, možnost nahlédnout do myšlenkových pochodů postav a celou knihu prožít pod pořádným napětím, tak co si ještě přát!? ....no více takových úžasných knih.

26.05.2015 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Četla jsem už pár knih z arabského světa, ale musím říct, že žádná na mě tak nezapůsobila, jako tato. Je to skvěle napsaná, působivá, nádherná a taky velmi smutná kniha. Autor v ní dokonale vystihl vliv islámu na postavení žen v muslimském světě, jeho krutost a potlačování lidských práv žen.
Pro mě, jako středoevropanku, naprosto nepředstavitelné.

24.05.2015 5 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Anotace, název knihy i samotná obálka mě dokonale zmátly, čekala jsem něco úplně jiného. Ani jedna z hlavních postav mi z počátku nebyla sympatická. Postupně, jak se děj rozběhl a nebyla nouze o dramatické momenty, jsem se chytla a přála Clare, aby svoji maminkovskou roli zvládla. A jak se s tím poprala....přečtěte si !

22.05.2015 4 z 5

Čtvrtky v parku Čtvrtky v parku Hilary Boyd

Jemně napsaný příběh ze života, který může potkat každého po letech manželství. Jeannie jsem obdivovala za tu výdrž a upřímně nesnášela sobeckého, majetnického a ufňukaného George. Takové nenáročné oddechové čtení, které nijak nejde do hloubky problému.

18.05.2015 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Až doposud jsem za nejlepší knihu série považovala Sněhuláka. Že bude Levhart opět skvělá kniha plná napětí, dějově bohatá, kde nemám šanci pachatele odhalit, jsem čekala. Ale, že Levhart začne Sněhulákovi dýchat za krk, pak ho velkým skokem předběhne, to je šok! Ne vážně, lahůdka v tomto žánru mezi seveřany. Jen ten sebezničující, komplikovaný, geniální miláček Harry mi dělá starosti, protože bych chtěla další a další příběhy s H.H.

16.05.2015 5 z 5

Náhradní dcera Náhradní dcera Lisa Gardner

Páni, to bylo něco! Po dlouhé době jsem knihu nedokázala odložit a dočetla ve 2 hodiny v noci. Mrazivé téma a napětí od první stránky do šokujícího závěru. Od autorky jsem četla vynikajíci thriller Chyť mě, označený světový bestseller, ale tato nenápadná kniha by si toto označení rozhodně zasloužila také. Kdo si občas rád nechá knihou pocuchat nervy, doporučuji !

08.05.2015 5 z 5

Stůj při mně Stůj při mně Daniela Sacerdoti

Velmi citlivě napsaný dojemný příběh, ve kterém láska, víra a naděje dokážou uzdravit nemocnou duši. Po jeho dočtení jsem jen potichoučku seděla a snažila se ještě chvíli si zachovat to kouzlo, které mi kniha přinesla.

04.05.2015 5 z 5

Se zatajeným dechem Se zatajeným dechem Tamara McKinley

Pěkná kniha. Autorka příběh zasadila do zdánlivě pospolitého prostředí malého australského městečka a drsné přírody. Vtáhne nás to do napínavého a vyčerpávajícího boje lidí s přirodnímy živly, kde se ukáže, jak malicherné spory jdou bokem a lidé si dokážou v těžkých časech pomáhat a zapomenout na staré křivdy.

03.05.2015 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Hotovo! a můj dluh - dočíst poslední díl, je smazán a knihu můžu dceři po půl roce vrátit. A protože patřím k té části čtenářů, který tento druh literárního ,, odpadu" (s určitými výhradami) pobavil, tak jsem vlastně spokojená, že už konečně vím, jak to s Christianem bylo a bude se mně lépe spát.
A jen takové doporučení, film byl za 5*, kdyby se mělo hodnotit, ale netrápily jsme jím mužskou část rodiny a bezva jsme si to my holky užily, protože o bohyni tam nepadlo ani slovo :-)!!!

02.05.2015 3 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Velmi dobře napsaná kniha, kde téma záměny dětí a postoj jednotlivých postav vede k zamyšlení, jak by se člověk sám zachoval v dané situaci a jestli opravdu někdy není lepší nevědět. A že rodina není dána pokrevním příbuzenstvím, ale tvoří ji lidé, které máme rádi.
Spisovatelka krásně popsala chování i charaktery postav.

25.04.2015 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Výborný psychologický romám od skvělé Ch.Link plný napětí, ve kterém nás autorka promyšleně provádí myšlenkovými pochody jednotlivých postav. Ukazuje se, že nic není tak jednoznačné, jak se na první pohled zdá a že pravda je relativní.
Hodně povedená kniha!

23.04.2015 5 z 5

Zlý úmysl Zlý úmysl Lisa Jackson

Celá tato série je moc povedená. Napínavá a když jsem se do knihy začetla, a to jde hned od první stránky, všechny povinnosti někam utečou a já jsem musela jen zjistit kdo, co, jak a proč. A ti dva detektivové - úžasná sehraná dvojka!

19.04.2015 4 z 5