Šánka Šánka komentáře u knih

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Od Lindy H. jsem opět očekávala, že se u knihy odreaguji, přečtu si nějaký pěkný romantický příběh okořeněný trochou napětí a pobavím se nad dialogy mezi ústřední dvojicí.
A ano, přesně tak to bylo, pěkné, však jsem nic jiného nečekala !

28.08.2015 5 z 5

Bludná sdělení Bludná sdělení Sophie Hannah

Napínavý thriller s výborně propracovanou psychologií postav. A i když mně snad ani jedna sympatická nebyla, kniha se čte velmi dobře, je tam dostatek možností na potenciálního vraha a hlavně se ukazuje, jak nebezpečná a manipulativní může být dnešní virtuální komunikace.
Ale co mně fakt vadilo, proč u nás vychází až 9. díl série (nebo ne ?), protože mně třeba chyběla návaznost soukromé linky vyšetřovatelů.

26.08.2015 4 z 5

S tebou nebo bez tebe S tebou nebo bez tebe Carole Matthews

Milá a krásně optimistická kniha, která vám vykouzlí úsměv na tváři a určitě pobaví.
S vtipem napsaný příběh, kde hlavní hrdinka řeší partnerskou nevěru a rozchod útěkem od civilizace do Himalájí. Příjemné prázdninové čtení a pokud by někdo tímto způsobem chtěl řešit svoji partnerskou krizi, na naše možnosti bych zvolila třeba Jeseníky a tam se poohlédla po nějakém horalovi.

22.08.2015 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Strhující, dynymické, neskutečně dobré !
Sérii čtu postupně, minule jsem si myslela, že Svědkyně ohně byla vrchol, kdepak, Písečný muž byl snad ještě o fous lepší. Seveřani Keplerovic, vy mně teda dáváte !

19.08.2015 5 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Povedený thriller, spíš by mně k němu sedl název : Posedlost!
Po sérii krásných románů jsem si potřebovala trošku pocuchat nervy a tak jsem dostala, co jsem si přála. Celá kniha byla napínavá, ale moc se mi líbil závěr. Mám ráda, když už si myslím, jak je vše jasné a autor s tím ještě na poslední stránce zamíchá. Super !

17.08.2015 5 z 5

Kéž je nám odpuštěno Kéž je nám odpuštěno A. M. Homes

Je to zvláštní kniha. Ne, že by se mně do ní nedařilo začíst, je v počátku dost akční a začíná rodinnou tragédií, ale spíš později jsem nevěděla, jak ji brát, kam mě zavede, než mě úplně chytla.
Jeden rok života univerzitního profesora po této tragédii, jak se popere s novou situací, a že by i zkušená matka měla dost, natož takový suchar !
Při čtení se určitě mockrát zasmějete, ale i zamyslíte nad životem, jestli je možné odpustit nejen druhým, ale i sami sobě.

15.08.2015 4 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

I druhý díl mě svezl na stejně dobré vlně jako předcházející.
No bylo to výborné, trošku jsem se bála, jak autor příběh zakončí, ale moc se mu to povedlo a zase jsem se skvěle bavila u emailů Lea a Emmi. Co mě ale nadchlo, je autorův úžasný styl psaní, jeho jazyková stránka, nádhera !

10.08.2015 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Kniha, stejně jako její autor, jsou pro mě milým a svěžím překvapením.
Nevšedně napsaný milostný román v e-mailech byl nejen vtipný, pobavil, ale ukázal i na nebezpečí, kde končí únosná hranice této moderní komunikace, která může ohrozit i fungující partnerský vztah.
Konec mě nejen potěšil, ale i rozesmutnil a jsem hodně zvědavá, jak spisovatel v dalším pokračování z této situace vybruslí.

09.08.2015 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Krásný, tajemstvím opředený příběh, odehrávající se před více než sto lety na exotickém ostrově Sumatra, se prolíná se současností.
Scénář hodně podobný jako u Motýlího ostrova a kdo si tuto knihu zamiloval, Zahrada v měsíčním svitu určitě nezklame a jako já se necháte unášet kouzlem příběhu starých houslí.
Moc ráda se jednou ke knize vrátím.

09.08.2015 5 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Emočně náročná kniha.
Skutečný příběh mladé lékařky Haliny začíná jejím téměř idilickým dětstvím v kruhu milující rodiny v malé vesničce v Súdánu a postupně se mění v obrovskou válečnou tragédii genocidy, znásilňování a hrůz páchaných Araby na černošském obyvatelstvu.
Dlouho jsem u knihy nebrečela, teď ano.
A jsem ráda, že můžu žít v této svobodné a civilizované zemi.

04.08.2015 5 z 5

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Nádherný román, který ač není obsáhlý počtem stran, jeho obsah to vynahradil. Rozesmál mě, potěšil a naladil do pohody a není to jen vyprávění o ,, té nejdůležitější věci na světě".

02.08.2015 5 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Kniha naprosto splnila mé očekávání, vynikající thriller. Od začátku vtáhne a od půlky už nedovolí přestat číst, zajímavá zápletka a rozuzlení příběhu postupně až do poslední stránky.
Ano, thriller jak má být !!!

02.08.2015 5 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Za mě to byla jedna z nejlepších knih od Tess S. Líbil se mně rozdílný nečernobílý popis postoje hlavních postav k náročným, emočně vypjatým situacím, kde jsem se nedokázala přiklonit a ztotožnit s jednáním ani jedné ze sester.
Kniha velmi čtivá, která dokáže rozjitřit city.

28.07.2015 5 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Já mám tuhle spisovatelku moc ráda a na každou její novinku se velmi těším. Doposud mě žádná její kniha nezklamala ani tato poslední, ba naopak byla úžasná !!!
Sandra B. napsala další skvělý romám pro ženy, kde to mezi ústřední dvojicí pořádně jiskří, k tomu nechybí dostatečná dávka napětí, vtipné dialogy, pěkný děj a nečekaný závěr téměř detektivní zápletky. Román se vším všudy !
A kdybych měla možnost přidat jednu *, tak neváhám. Parádní odpočinková četba.

22.07.2015 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Moc se mně kniha líbila a krásně četla.
Dvě ženy, dva propletené příběhy, pátrání po starém rodinném tajemství, příběh babičky a vnučky. Kniha o nesplněných snech a nadějích, o touze po blízkém člověku, osudové lásce.
A já bych také chtěla objevit starý kufr, který by v sobě ukrýval tajemství. Přečtěte si jaké, stojí to za to.

19.07.2015 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Drsné, nechutné, sadistické. Moje první od této autorky a i když mám thrillery a detektivky moc ráda, přijde mi, že kvalita popisu nechuťáren je na úkor děje. Já si rozhodně musím dát od těch úchyláků chvilku pauzu.

16.07.2015 3 z 5

Mít pro koho žít Mít pro koho žít Marcia Willett

Krásný román, jehož příběh se odehrává na starobylém venkovskem sídle v Anglii. Příběh o přátelství, lásce a potřebě obyčejného štěstí, který ve vás zanechá příjemný pocit pohody a autorčin styl psaní krásný čtenářský zážitek.
A možná si jako já budete přát, aspoň na chvíli se ocitnout mezi tolika milými a přátelskými lidmi.

13.07.2015 5 z 5

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

Docela zklamání. Závěr sice dojem vylepšil, ale celkově proti výborné Dívce se sněhem ve vlasech, slabé. Naprosto souhlasím s Titi, o thrilleru si můžeme nechat jen zdát. Je to spíš pokračování životních příběhů hlavních postav na pozadí krimi zápletky.
I když jsou mi postavy velmi sympatické, to očekávané severské, mrazivé napětí se nějak nekonalo. Tak snad příště.

09.07.2015 3 z 5

Pomsta Pomsta Martina Cole

Klasická M.Cole. Děj se opět odehrává v londýnském podsvětí plném násilí, drog a nočních barů. Kniha se čte lehce, od půlky jsem to dala na jeden zátah, jak moc jsem chtěla vědět, jak to dopadne. Je ale pravda, že už jsem od M.C. četla i lepší.
I když samotný příběh je napínavý, čtivý, začíná mi vadit ta šablonovitost psaní. Asi bych doporučila její starší knihy, kde jsou příběhy jedinečné a zapamatovatelné.

04.07.2015 3 z 5

Není zač Není zač Daniel Glattauer

Já jsem si knihu doslova užívala a četla ji s téměř nepřetržitým úsměvem na rtech.
A toho životního ztroskotance Geriho jsem si zamilovala i s jeho chybami, protože má srdce na pravém místě. Doporučuji si přečíst, protože tento milý a lidský příběh nám dává naději, že to s námi lidmi není ještě tak zlé, pokud se budeme aspoň trošku koukat kolem sebe a pomáhat si.

30.06.2015 5 z 5