Mít pro koho žít

Mít pro koho žít https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96990/mit-pro-koho-zit-96990.jpg 4 41 15

Další z „rodinných“ románů populární anglické spisovatelky. Bohatý Henry Morley žije šťastně ve svém rodinném sídle Nethercombe. Nell, jeho nová sousedka, kdysi milovala svého švagra víc, než svého manžela, a musela se smířit se smrtí obou. Henryho žena Gillian se zase těžko smiřuje s životem na venkově. Samotářský Guy se zamiluje do Nell, zatímco ta má čím dál víc blízko k Henrymu. Ale ani v nejtragičtější životní situaci není třeba ztrácet naději.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Courtyard , 1995

zaz
04.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Štěstím je moci někomu říci, že si ho váží pro to a pro ono, že ho mám ráda, přestože je zřejmé, že to tak cítíme...
Slova zahřejí po letech i toho, kdo je vyřknul, dříve dokud je ještě čas... Na lásky plná slova je vždy ten správný čas, nejen na Valentína...

Autory nevybírám podle národnosti, ale ze zvědavosti... a někteří mi poskytnou zážitek, oduševnělou myšlenku, rozšíří obzor, tak je tomu i zde nad stránkami psané autorčiným srdcem. Příběh připomíná plavbu po známé řece, nudit se nebudete.
Doporučuji věnovat čas četbě této knize, kde čekají nové životní příležitosti z prostředí venkova. Rázem se přestávám starat o své starosti.
/ než posedávání u televizních reklam, pro ně zapomenu, oč se tu v nezáživném ději jedná, asi intenzivně i když podprahově vnímám módní signály..., které mě tak vyčerpávají, že u TV pospávám/.

Prateri
26.01.2024 5 z 5

Kdo vezme do ruky knihu paní Willettové dočká se příběhů rodinných přátel v jednom anglickém sídle, které životní osudy svedly dohromady. Osudy to byly i tragické, lidé byli chybující, ale náruč úžasného sídla s jeho majitelem mírnila bolest a došlo i na štěstí. Bylo tam krásně.

zazvorka
06.02.2023 5 z 5

Mám moc ráda romány z prostředí anglické vesnice, v tomto případě z anglického venkovského sídla. Líbil se mi i tento, napsaný dle standardního schématu takovýchto příběhů - hrdinové prožijí pár těžkých chvil, osud však je k nim posléze přívětivý a knihu lze zavřít s pohodovým pocitem.
I zde se vše nakonec vcelku vyřešilo, pravda, byla i nějaká úmrtí, ale ta byla nutná ke zdárnému konci.
Docela bizarní byl konec padoucha Sama, musím říct, že tam jsem se pobavila. Až půjde pan Ridley zase do lesa, já rozhodně zůstanu doma!

Little.deer
19.05.2021 3 z 5

Četla se mi trochu pomalu, ale líbila se mi...

bábuška
12.02.2021 4 z 5

Román z anglického venkova v současnosti. Ani ten, kdo je majitelem panského sídla nemusí být boháč, ale má starosti jak udržet obydlí, aby mu nespadlo na hlavu. Příběh je plný přátelských obyvatel i nájemníků, trochu problémů s láskou, ale je to příjemné počtení.

bezzink
04.03.2020 4 z 5

Mila kniha plna milych lidi. Psano noblesnim jazykem. Clovek si obcas rad pocte takovou peknou cestinu.

pip11
09.08.2018 5 z 5

Poutavý a čtivý příběh, byl smutný i veselý. Kniha se mi moc líbila.

AnetaHr
15.09.2017 5 z 5

Krasne se cetla, pekne napsano.

kika 13
08.10.2015 5 z 5

Tak tam bych se alespoň chtěla podívat do toho sídla.Krásně se mi to četlo Být mezi lidmi co jim na nás záleží je největší poklad.Román mě příjemně naladil.

Šánka
13.07.2015 5 z 5

Krásný román, jehož příběh se odehrává na starobylém venkovskem sídle v Anglii. Příběh o přátelství, lásce a potřebě obyčejného štěstí, který ve vás zanechá příjemný pocit pohody a autorčin styl psaní krásný čtenářský zážitek.
A možná si jako já budete přát, aspoň na chvíli se ocitnout mezi tolika milými a přátelskými lidmi.

sabca
23.06.2015 5 z 5

Krásně napsaný příběh z anglického venkova. Postavy jsou věrohodné a brala bych všechny jako své přátelé. Proto se kniha moc dobře četla a na konci jsem litovala, že vše skončilo. Doporučuji

HedušKoč
14.03.2015 5 z 5

Krásně psaná kniha, úplně mě pohltilo prostředí, úžasní lidi, nejraději bych tam žila s nimi.

Nadík
13.02.2014

...precetla jsem jednim dechem....

Slávka 1970
31.12.2013 5 z 5

Pěkný román z anglického venkova. Hlavně mne ale okouzlil nádherný noblesní styl psaní paní Willettové. Při čtení jsem se zcela zasnila. Určitě bych si od ní ještě ráda něco přečetla. Díky literárnímu stylu, řadím knihu mezi mých TOP TEN.

modranka
08.08.2013 5 z 5

Príbeh sa čítal veľmi pekne, dej sa odvíja každou stránkou. S čím však v anotácii nesúhlasím, je záver tejto vety: Samotářský Guy se zamiluje do Nell, zatímco ta má čím dál víc blízko k Henrymu. Nič také sa v príbehu nevyskytovalo ani obrazne. Niekomu sa možno bude zdať príbeh nudný, lebo je o všednom živote a ľudských potrebách, ale pri čítaní nemáte pocit, že musíte jednu dve stránky preskočiť, lebo sa autorka motá na jednom mieste.

Marcia Willett
britská, 1945
2011  88%Mít pro koho žít
2004  77%Mlýn na řece
2006  72%Dům nad strží
2003  87%Kouzelný týden
2007  0%Rodinné sídlo

Kniha Mít pro koho žít je v