Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Modrá Modrá Lucy Clarke

To byla jízda! Kniha se netvářila nijak zvláštně, ale opravdu mi sedla jako pr...na hrnec. Je odpočinková i napínavá, najdete tam jemnou romantickou linku i trochu cestopisu, bezstarostnost i odpovědnost postav. Četla jsem na podzim, škoda, že jsem ji nezabalila do kufru vloni na jachtu...

29.09.2020 5 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Přidávám se k hodnocení uživatele pajaroh, opravdu mě v tomto díle zaujaly zejména fotky, které ač někdy zobrazují třeba "jen" detail psího ucha nebo hrnečku s kávou, skvěle zachycují atmosféru. Další nádherné dílo, které sice nebylo takovým zjevením jako první kniha, ale opět pohladilo po duši.

05.11.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Mnoho nádherných mouder a střípků v příběhu jednoho pastýře. Snad každý si najde kousek svého života nebo alespoň radu, kterou by mohl ve svém životě použít. Místy je toho ale možná moc, autor nás čtenáře nenechá vydechnout a plně zavnímat poselství, které nám chce předat. Přesto jedna z knih, o které člověk dlouho přemýšlí.

26.08.2019 4 z 5

Cabin Porn - Chaty na konci světa Cabin Porn - Chaty na konci světa Zach Klein

Tohle není úplně knížka na čtení, spíše taková ta "dívací" lahůdka Vaší knihovny, kterou si čas od času prolistujete, naladíte se a zase ji odložíte. Fotografie mají nádhernou atmosféru...

27.05.2018 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Smekám před vypravěčským uměním pana doktora Trachty. I před tím jak otevřeně a upřímně píše o všech těžkostech i osobních záležitostech, vážím si, že nám dal nahlédnout pod pokličku známé humanitární organizace. Myslím, že i díky tomu ráda na Lékaře bez hranic přispěji...už vím, kde peníze končí a jak pomáhají. Nenásilně, napínavě a opravdově.

13.01.2018 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Asi je ze me dost nekriticky soudce pribehu o Josefine. Ctu napreskacku, ale nevadi to. Brylantnimu popisu malomesta, milym hrdinum ani zapletce to nevadi.

"Kdyz je potreba, i cokolada na vareni dokaze zachranit zivot. Vycerpane zene i clenum rodiny, ktere by dotycna s chuti ztloukla misto rizku."

19.03.2024 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Krasa. Milo na dusi. Oba hlavni hrdinove prijemni, clovek jim tu svycarskou nadheru preje, ikdyz...ja chci alespon tu vybornou cokosku, kdyz ne alpske panorama za oknem.
V ramci ujizdeni na serialu CT Smysl pro tumor, jsem mnohem lepe chapala pocity Luka.
Jedna hvezda by sla dolu za nepochopitelnou linku adoptivnich rodicu a prodeje domu. Vyvazil to ale exkluzivni popis Svajcu a recept na echt Torte.

21.02.2024 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Romanticka pohadka pro velky holky. Kniha to rika uz obalkou, takze stezovat si nemohu. Navic vsechny cas od casu potrebujeme zdedit hrad a najit Rosse. Nebo alespon pribeh s nimi :-).
....jen ten konec se safiry. To uz bylo moc. Ikdyz, mozna ze me mluvi zavist, nas pres sto let stary dum podobny poklad zatim nevydal.

02.02.2024 3 z 5

Jako veš v kožichu Jako veš v kožichu Marie Rejfová

Prijemne cteni, aktualne vysperkovane romantickym snezenim za oknem. Postavy sympaticke, az mi tam ty vrazdy ponekud prebyvaly.. Tento dil byl muj prvni, na predchozi se chystam, ale vubec to nevadilo. Orientace v prostredi jde diky umu pani spisovatelky a Josefine velmi velmi rychle.

16.01.2024 4 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Po minule knizce mimo Three Pines, ktera byla pecka, bylo toto nepatrne slabsi. Byt vysoky standard.
Zajimalo by me jaky vztah ma autorka k nasi zemi, uz podruhe jsme tam (agentka Nicolova, ted Parraovi, Bohuslav Martinu +).

....a jak asi bude pokracovat linka Gamachova zastupce B.?

30.09.2023 4 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Moc hezke. Detektiv s fungujicim vztahem, zdravim pristupem k sobe i alkoholu, kteri veri v lidi? Hura, vic takovych.

Moc kvituji popis kanadskeho venkova a prijemnymi (i neprijemnymi) lidmi zaplnene mestecko.

"Chyba je tady, ale je tu i reseni."

07.07.2023 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Tohle bylo opravdu obohacujici nahlednuti pod poklicku africke modelky. Silna zena a silny pribeh.

29.07.2022 5 z 5

Americký deník Americký deník Jana Ciglerová

Skvele!

U formy souhlasim se Zentao, cervene tecky, fotky uprostred vety, miniobrazky po stranach, ale...

OBSAH BAJECNY a vyvazil vsechny drobnosti. Moc se mi libilo, ze Jana Ciglerova nesrovnava. Proste jen pise, jak to je. Tady v CR, tam v USA. Co maji promyslene do puntiku (accelerated reader), co naopak moc ne (better safe than sorry), jak to vyhovovalo jim a ze je potreba si poslechnout cely pribeh (venceni psa v kocarku). Diky.

Ps.:neslo by tohle sepsat o kazde
zemi sveta? Treba pohled Bary Samalove na Cinu, by me zajimal opravdu hodne.

08.04.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Velice dobra kniha, velice dulezity pribeh, ale je to tezky to cist, kdyz tusite tu tragedii a tizivou situaci malomesta, kde si lidi vidi do talire. Opravdu to neni dalsi Ove...

24.03.2021 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Za mě opravdu inspirativní knižní rozhovor, ve kterém jsem našla spoustu moudrých vět, vlídných slov a hezkých myšlenek. Díky za něj. Za polovinou byly otázky možná zbytečně útočné a kritické, několikrát omýlané téma celibátu trochu nudilo, obě strany rozhovoru knihou celkově probruslily dobře. Více takových knih, které ukáží, že duchovní život je normální. Více kněžích, kteří ho dokáží přirozeně začlenit do běžného života.

PS.: Takového fajn faráře nenajdete jen v Lanškrouně, my máme stejného neotřelého a inspirativního borce u nás ve farnosti. Třeba i vy, jen je potřeba někdy do kostela zajít a zjistit, že "kázání" může být formou zamyšlení nad aktuálními tématy, pospolitosti komunity...

02.03.2020 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Přijde mi, že anotace jsou téměř vždy jen plané naděje spisovatele a nakladatele, co by chtĕli naservírovat dychtivým čtenářům. Tady to fakt je. Zoufalost a zmar lidí srostlých s rodnou hroudou, které se mají vzdát, dusno na místě, kde si všichni vidí do talíře, staré lásky a křivdy schované pod nánosem prachu... Pěkné!

22.12.2018 5 z 5

Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Tichá srdce – kláštery a jejich lidé Alena Ježková

Smekám před paní spisovatelkou Ježkovou, kolik práce si dala se zjišťováním a ověřováním historických dat. Kniha je skvostná. Je smutné, že jsme tu před oběma světovými válkami měli fungující centra vzdělanosti, inteligence a pomoci, které nacisti poničili a komunisté celou zkázu dokonali. Je úžasné, že nějaké kláštery vstávají dnes z popela jako bájní fénixové. Držím jim palce, aby i v dnešní uspěchané době našli své pevné místo ve společnosti.

Přikláním se ale k hodnocení tsal. Velmi mě bavil osobní pohled jednotlivých řádových sester a bratrů, exkurz do jejich života, pohled na to, jak se jim žilo za totality a jak dnes. Bohužel stále se opakující (a převažující) historicko - architektonický popis jednotlivých míst, mě trochu ubíjel. Přesto bude mít tato kniha čestné místo v mé knihovně.

07.12.2018 4 z 5

Bible literatury osobního růstu. Knížka dává do kupy rady, jak žít TEĎ a TADY. Jak být všímavý, vděčný a vnitřně "čistý". Prostřední pasáž "ezoterickou" pasáž jsem sice četla asi dva týdny, konec byl ale zase čtivý a zajímavý. Několik týdnů po jejím přečtení si uvědomuji svůj malý posun. Snažím se víc vnímat to, co mi přináší místo, kde zrovna jsem. Pozoruji své myšlenky i emoce a vím, že jimi nejsem. Snažím se mít strach z "něčeho"až když "to" opravdu přijde, ne dva týdny dopředu. Je osvobozující, věnovat se tomu, co děláte. Plně to vnímat a užívat si to... Zkuste to taky :-)

27.05.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Knížka má velmi pomalý rozjezd, ale nenechte se odradit. Z počátku hlavní hrdinku budete nesnášet, stejně jako jejího manžela Kenta, který se objevuje v každé druhé větě... Autor ovšem postupně vybrousí celý příběh téměř do dokonalosti a na konci je člověku líto, že se nedozví, jak to bylo dál. Po přečtení jsem s vybavila R.Fulghuma a jeho "Teplé koláčky a studené mléko Ti udělají dobře". Stejný pocit, jsem měla po přečtení této knížky. Bylo mi dobře na duši.

12.05.2018 5 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Kniha, kterou ještě tolik lidí neobjevilo. Thriller se zajímavým ekologickým motivem, který bavil. A rozhodně ho nesloupnete na jedno posezení :-)

13.01.2018 5 z 5