Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Tereza Tereza Veronika Bednářová

Krasna, vypravna kniha plna fotografii a stripku ze zivota zajimave zeny, ktera byla pupkem a ikonou nejen modniho sveta, ale projevilo se to praci v nadaci a hrdosti na nas narod. Vice takovych pribehu.

Ps.: Podle Briana Adamse (str.218) nase budouci prezidentka. To by mi tedy taky vubec nevadilo. Takze Terezaforpresident2032? :-)

12.04.2023 5 z 5

Kotrmelce u krmelce Kotrmelce u krmelce Blanka Budínová

Moc hezke. Vtipne ilustrace, ale pro triletaka (nasli jsme v knihovne ve fochu pro nejmensi) je to zatim moc slozite. Myslim, ze slovni hricky si vychutnaji az starsi deti. Hezky pocin a postrceni k poezii.

24.03.2023 4 z 5

O Kanafáskovi O Kanafáskovi Galina Miklínová

Silene pribehy, blaznive ilustrace, text pod obrazky i v nich,.... ale syn (3 roky) ji miluje. Pohadky jsou akorat tak dlouhe na cteni pred spanim a jsou po jednotlivych dnech. Ocenuji zejmena pri smlouvani, zda budeme cist jeste kousek. Takze jako mama spokojeneho ctenare musim dat 5*, na deti funguje.

23.03.2023 5 z 5

Glosy Pavla Maurera Glosy Pavla Maurera Pavel Maurer

Prijemne, stejne jako v rozhlase. Jen bych uvitala nejake fotky autora, jako doprovod jednotlivych fejetonu.

21.03.2023 4 z 5

Lagom - tajemství spokojeného života Lagom - tajemství spokojeného života Niki Brantmark

Musim rict, ze oproti ostatnim kniham se stejnym tematem (Hygge a spol.), je tato plna napadu a tipu, ktere muzete prevest do zivota. Mile, oddechove cteni. Jen se mi nelibily "unifikovane" fotky z Unsplash a jinych databank. Uvitala bych nejake ze zivota, realnejsi.

21.03.2023 4 z 5

Od Baltu k Jadranu - Po trase bývalé železné opony Od Baltu k Jadranu - Po trase bývalé železné opony František Šesták

Obdivuhodny sportovni vykon. Strucny dejinny exkurz, ktery ma smysl a musime si ho pripominat. Popisky fotografii bych take uvitala, takhle to byla trochu tipovacka. Velke diky Frantiskove!

17.03.2023 5 z 5

Modrý tučňák Modrý tučňák Petr Horáček

Cteme casto a cteme radi. Odmitnuti kolektivem na zaklade jinakosti je mozna pro starsi, ale i male deti (2-3 roky) se radi ptaji proc? Pisnicka o pratelstvi je u nas oblibene heslo.
Doporucuji pro uplne zacinajici ctenare. Pardon, posluchace ;-).

07.03.2023 5 z 5

Tuze hladová housenka Tuze hladová housenka Eric Carle

Dirky jsou pecka napad, naseho mladaka bavi. Spojitost motyl a housenka zatim nepochopena. Nacpane brisko jo - hodi se zejmena pred veceri, kdyz je "nutna potreba" jist bonbony. Mame ale i oblibenejsi, proto 4*.

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

Moc hezke ilustrace, hlavni hrdina zubr alias "chlupata brambora" pritahl pojem umelecka nadsazka. Malo textu vybizi k popisu mimo nej, coz se ve vekove kategorii 2-6 let hodi. Konec a za nim jeste stranka? Neobvykle, ale proc ne. Tesim se az se synem vrhneme na dalsi Tukoni pribehy.

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Zpoved odbornika a cloveka s velkym C v kontextu prapodivne historicke udalosti (covid). Musim rict, ze jsem pana Pirka brala vzdy jako usmevaveho sportovce a po knize sahla jako po necem, co me v unoru 2023 (rok od RUS invaze) vlije dobrou naladu do zil.

Nebylo tomu tak uplne. Je tam optimismus, ale je tam i poctiva uprimnost, ze casy nejsou vzdy dobre, ale ze s rodinou, prateli a dobre odvedenou praci, je nasim jedinym (byt nekdy obtiznym) ukolem neprijemne prestat a zachovat si viru v dobre zitrky. At je to covid nebo cokoliv jineho. A to mi kniha dala. Diky. A smekam pane Pirku!

Robinsoni a donkichoti Robinsoni a donkichoti Aleš Palán

Je zajimave precist si myslenky lidi, ktere spolecnost povazuje za loosery. A jim je to jedno. Jedou si svoje. Maji barvite zivoty plme zazitku z celeho sveta.
Za me ovsem misty depresivni cteni, ze ktereho mi neni lehko u srdce. Sumavsti samotari me hladili po dusi, tato kniha me rozjitrila, presto se ji neda uprit "remeslna" kvalita.

18.02.2023 4 z 5

Physikus Physikus Angie Sage

Cim dal tim vic nechapu, proc je toto kvalitni detske fantasy srovnavano s Harrym Potterem? Jo, je tam mlady carodej, ale zbytek party tvori nesouroda smesice sympataku (princezna Jenna, starsi bracha Cvocek, pisar Broucin, severanka Snorri, drak, uzasny Ullr,...). V kazdem dile se bojuje se zlem, ale vzdy s trochu jinym (no dobre, 1 a 2 DomDaniel 2x, ale podruhe mel komplice:)).

Originalni, prijemne, ctive. Konecne zmizela (pro mne mimoradne) rusiva tucna slova, jen preklepu a pozapomenutych neprelozenych jmen (Lilka-Sally, Strak- Pye) tam je vic, nez bych knize prala.

10.02.2023 5 z 5

Znamení draka Znamení draka Angie Sage

"Moudra kralovna nejprve nasloucha. Pak teprve soudi."

Moc hezke, jen tucnych (magickych?) slov zpocatku tolik, ze me to dost rusilo. Na to, jak je kniha relativne utla, toho parta kolem Septima zase tolik stihla... Moc kvituji zaverecne shrnuti osudu vedlejsich postav, clovek pak o neco vic rozumi jejich (nekdy nelogickym) krokum.

04.02.2023 4 z 5

Zeleninová kuchařka - z farmy přímo na váš stůl Zeleninová kuchařka - z farmy přímo na váš stůl Petr Klíma

Recepty Petra Klimy jsou vzdy vychytane, udelate s nimi dobre jmeno vege kuchyni. Jen mi vadilo, ze temer ve vsech receptech byla nahrazka masa (tofu, robi, tempech). Uvitala bych vice receptu bez jejich pouziti, ale to je muj osobni pohled.

30.01.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

"Uz tusila, ze tohle je jeden z tech okamziku, ktery se sprateli s pameti a ona se k nemu i po spouste let bude moct primknout a cerpat z nej klid."

Moc hezky vystaveny pribeh, ctive, skvely popis charakteru na par radcich, jen se mi trochu pletla jmena, jak se resi nekolik generaci zaroven. Pokud by slo tak 4,5, nedostavil se pocit 100% zactenosti, kdy ozelite veceri, oblibeny serial a ctete az do rana. Ale moc hezke, doporucuji!

26.01.2023 4 z 5

Alpami na kole - 35 tras – Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Slovinsko Alpami na kole - 35 tras – Rakousko, Švýcarsko, Itálie, Slovinsko Alena Zárybnická

Mam moc rada kultuvovane a inspirativni rozhovory Zalety AZ, takze jsem na knizku mela vysoka ocekavani a ta se naplnila. Je videt, ze je v Alpach autorka jako doma, tolik inspiraci a tipu na mene znama mista. Nebo na mista znama, ktere mame v kolonce luxus (Davos) a ktera mohou byt dostupna prekvapive i nam, kteri mame miliony zazitku a ne na konte :-D.
Vsem, kdo hledaji tip na dovcu doporucuji.

23.01.2023 5 z 5

Na cestě domů… vždycky Na cestě domů… vždycky Rudy Linka

P-A-R-A-D-N-I dilo. Ctive, poutave, plne fotek, humoru a odvahy byt don quijotem, ktery casto nad mlyny dokonce vyhraje.
Ps.: Nutne ji potrebuju do knihovny.

12.01.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Mozna proto, ze jsem nedavno cetla skvele a dobrodruzne Kouzlo rodu Thornu, tak byly Kroniky nudne.

Obvykly "dej" je mrdlani se Animant ve svych pocitech - kdo ji nastval a koho ona. Zda uz miluje nebo ne. A pan Reed? Nejvic protivne mi prislo, jak o nem porad vsichni uvazuji jako o protivnem, ikdyz vlastne ani nic moc nedela/nerika. A jiskreni mezi temi dvema? Rozmaznuti toho, ze ji neotevrel dvere nebo ji rano nepozdravil na několik stranek...

11.01.2023 3 z 5

Tisíce metrů ode dna Tisíce metrů ode dna Jasmin Schreiber

Vzdy me potesi, kdyz kratka knizka rekne mnoho a to Tisice metru ode dna splnily na vybornou. Krasne. Doporucuji.

" Vsechno bude dobre."
" Myslite?"
" Samozrejme."

08.01.2023 5 z 5

Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Já to měl první! Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou Barbora Brůnová

Genialni. Tohle by se melo fasovat v porodnici.

08.01.2023 5 z 5