O Kanafáskovi

O Kanafáskovi https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198618/bmid_o-kanafaskovi-198618.jpg 4 20 10

"Na nejvyšším místě na zemi stojí hrad Snovíz a v něm bydlí uspávací skřítci. A ti si na každé dítě, které ještě nespí, pěkně posvítí. Jenže na nespavce Jonáše nic neplatí…“ A když se do toho vloží rozverná uspávací peřina Kanafásek, není o noční dobrodružství nouze. Pokud chcete vědět a VIDĚT, jaké příhody Kanafásek s Jonášem zažili, skočte do kouzelného světa téhle knížky.... celý text

Knihomolka506
23.04.2023 5 z 5

Kluk Jonáš má zvláštní peřinu....
Uspávací peřina a kamarád na dlouhé chvíle Kanafásek. Původně přišel malého kluka uspat, ale zábava přišla dříve než se stihly zavřít kukadla.
Hrad Snovíz má ale pěkného zaměstnance:)
V dětství se mi líbil i večerníček, kouzla já ráda a tohle se mi hodí dokonce i do výzvy, která tady ale zatím není- dětská výzva , kniha , ve které jsou kouzla .

Sandalkar
23.03.2023 5 z 5

Silene pribehy, blaznive ilustrace, text pod obrazky i v nich,.... ale syn (3 roky) ji miluje. Pohadky jsou akorat tak dlouhe na cteni pred spanim a jsou po jednotlivych dnech. Ocenuji zejmena pri smlouvani, zda budeme cist jeste kousek. Takze jako mama spokojeneho ctenare musim dat 5*, na deti funguje.

Kontryhelka
28.01.2023 2 z 5

Za mně praštěný večerníček i knížka. Nic moc. Ale dětem se to líbilo. Já jsem asi hodně přísná co se týká pohádek a mám velký sklon srovnávat krásné pohádky mého dětství a nějak nemohu přijít na chuť těmto moderním hrůzám. Bohužel. Za mně divná, nic neříkající ztřeštěnost.

Litocha
06.06.2022 3 z 5

Synovi se kniha líbila, pro mě je spíše průměrná. Trochu mi vadil až příliš jednoduchý děj. A ilustrace? Popravdě, Galina Miklínová to umí i mnohem líp. Ve večerníčkové podobě asi příběhy vyzní líp.

Petja
02.08.2019 4 z 5

Komiks většího podlouhlého formátu (malé děti si tedy musí prohlížet na stole, protože knihu ještě neudrží) o uspávací peřině Kanafáskovi a Jonášovi podle oblíbeného Večerníčku – jednotlivé kapitoly odpovídají komiksovým epizodám, obsahují hodně obrázků a text v bublinách, takže je náročnější na předčítání, protože je nutné ukazovat, co která postava říká. Ideální tedy je, pokud dítě už číst umí nebo si rádo samo prohlíží. U nás každopádně hodně oblíbená publikace.

Candide
26.10.2018

Za mě kniha bohužel nefunguje. Forma večerníčku sedí tématu mnohem lépe.

triatlet
25.02.2018 5 z 5

Jeden z nejnápaditějších moderních večerníčků funguje i v knižním vydání.
"Na Snovízu na hradě,

do zlobivých postelí.
když po dětech drapnou,
tak jim pusy sklapnou,
usnou i když nechtěli.

Když jsou děti v posteli,
skřítkové jsou veselí.
Má to jeden háček,
rošťák Kanafásek,
zase dneska rozbalí."

knihamouder
12.04.2017 4 z 5

Večerníček o peřince, malém klukovi a jejich večerních dobrodružstvích místo klidného spaní. Kdo by je nemohl milovat.
Děti tiše seděli a poslouchali, obrázky se jim moc líbily a já se i zasmála. Třeba u dílu, kde se trhá zoubek starou metodou, kterou zná jistě každý. Ještě, že na ni nakonec nedošlo a pomohla sousedka.

Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

Kniha je zpracována podle sedmi dílů Večerníčka, a vlastně jde o takový dětský komix. Textu je tady poskromnu proto knihu zvládnou i ti nejmenší čtenáři, kteří si jistě rádi prohlédnou obrázky. Kniha se výborně hodí jako pohádky před spaním.

Příběhy jsou hravé a zábavné. Děti mohou obdivovat obrázky a diskutovat o nich. Pro ně to bude vždy velké dobrodružství stejně jako pro Jonáše. Až trochu lituji, že jsem již dospělá. Knihu jsem však přečetla jedním dechem a spala jsem po ní jako miminko.

bibi.r
06.03.2015 3 z 5

Večerníček neznám, ale knížka byla fajn.

Večerníček

Galina Miklínová