Modrý tučňák

Malému tučňákovi připadá, že je stejný jako všichni ostatní. Jenže není černý, je modrý. A ostatní tučňáci s ním kvůli tomu nechtějí kamarádit… Kouzelný příběh o přátelství, porozumění a o tom, jaké to je, být jiný a přesto stejný.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422036/big_modry-tucnak-toY-422036.jpg 4.473

Kniha Modrý tučňák

essterkaa
17.12.2021

Nádherný příběh, doprovázený krásnými ilustracemi. Petra Horáčka jsem si nesmírně oblíbila. Skrze tento příběh můžeme děti učit respektu k odlišnostem - různá etnika atd. a přátelství. :)

Báryčtení
06.12.2021

Knihy Petra Horáčka doma milujeme, tato byla naše první. Ilustrace a k tomu příběh s přesahem, skvělé.

Víí
30.09.2021

moc semi líbil na konci bilo to hezký.

Lili2020
26.09.2021

Kniha o přátelství moc se mi líbila.

LunaL.
31.08.2021

Pěkná knížka s hezkými obrázky a s příběhem, který má co říct. Jen toho textu bylo tak málo, že na syna (4roky) byla knížka tak krátká, že jsme před spaním šáhli ještě po jiné. Asi pro mladší děti, nebo pro nečtenáře :)

Viky007
16.04.2021

Docela milá knížka. Z dospělého pohledu musím říct, že takových dětských knížek je spousta a trošku to postrádalo originalitu. Ale dětem se líbí, to je hlavní :-).

ElikaS
18.03.2021

Knížky Petra Horáčka mám moc ráda, jak já tak i syn. Na stránkách je vždy minimum textu a celostránkové krásné ilustrace. Takže se u knížek zabaví i ty nejmenší. Příběh, ač krátký a jednoduchý, tak má moc pěknou myšlenku a poučení, které ale není nijak podbízívé. Pro nejmenší děti rozhodně doporučuji.

ramoni
10.02.2021

krásně ilustrovaná kniha Petra Horáčka většího formátu než Husa Líza a Papuchalk Petr, krátký text na celostránkových ilustracích, lze předčítat i mladším batolatům, příběh o odlišnostech, o tom, že i vizuálně odlišní lidé mají různé přednosti a mohou ostatní něco naučit