Modrý tučňák

Malému tučňákovi připadá, že je stejný jako všichni ostatní. Jenže není černý, je modrý. A ostatní tučňáci s ním kvůli tomu nechtějí kamarádit… Kouzelný příběh o přátelství, porozumění a o tom, jaké to je, být jiný a přesto stejný.

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422036/modry-tucnak-toY-422036.jpg 4.454
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Modrý tučňák

Viky007

Docela milá knížka. Z dospělého pohledu musím říct, že takových dětských knížek je spousta a trošku to postrádalo originalitu. Ale dětem se líbí, to je hlavní :-).

ElikaS

Knížky Petra Horáčka mám moc ráda, jak já tak i syn. Na stránkách je vždy minimum textu a celostránkové krásné ilustrace. Takže se u knížek zabaví i ty nejmenší. Příběh, ač krátký a jednoduchý, tak má moc pěknou myšlenku a poučení, které ale není nijak podbízívé. Pro nejmenší děti rozhodně doporučuji.

ramoni

krásně ilustrovaná kniha Petra Horáčka většího formátu než Husa Líza a Papuchalk Petr, krátký text na celostránkových ilustracích, lze předčítat i mladším batolatům, příběh o odlišnostech, o tom, že i vizuálně odlišní lidé mají různé přednosti a mohou ostatní něco naučit

TerJac
22.09.2020

Velmi pěkné. Od P. Horáčka znám sice poutavější příběhy, ale myslím, že i tak má příběh co nabídnout. Byť jen běžné ponaučení, že každý jsme prostě nějací, a můžeme se něčím odlišovat, ale proto ještě nejsme špatní. Navíc v doprovodu Petrových ilustrací to tak či tak pohladí po duši :)

Litocha
09.09.2020

Jsem Horáčkovou fanynkou, jeho obrázky se hned tak neomrzí a příběh i na malém prostoru většinou nabízí přesah, aniž by okatě poučoval. Téma Modrého tučňáka sice není příliš originální, ale vyústění už tak obvyklé není. V osobním žebříčku u mě sice vedou Líza a koza, ale i tahle knížka rozhodně stojí za přečtení a prohlídnutí.

Greena
16.06.2020

Kniha autora a ilustrátora Petra Horáčka je o malém modrém tučňákovi. Od narození je jiný než ostatní tučňáci, a to ho příliš odlišuje a vzdaluje od jeho zvířecího druhu a přitom jde jen o barvu. Tučňák se začne cítit osamělý. Moc by si přál být někde, kde by měl přátele, a kde by ho ostatní měli rádi. Začne si zpívat písničky. To úplně změní příběh. Jak, to si musíte sami přečíst a prohlédnout v této půvabné knížce o toleranci pro děti. Čím jste jiní vy…

lenkaBajza
11.06.2020

Jeste nikdy jsem nevidela tolikrát slovo “tucnak” v jedne větě. Ale příběh radim k tem autorovým lepším :)

Knihomura
05.05.2020

Co dodat - já jsem zkrátka na Horáčka fanda! A je moc dobře, že mu vychází knížky konečně i u nás!