Modrý tučňák

Modrý tučňák https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422036/bmid_modry-tucnak-toY-422036.jpg 5 103 19

Malému tučňákovi připadá, že je stejný jako všichni ostatní. Jenže není černý, je modrý. A ostatní tučňáci s ním kvůli tomu nechtějí kamarádit… Kouzelný příběh o přátelství, porozumění a o tom, jaké to je, být jiný a přesto stejný.

muchomurka
21.05.2023 3 z 5

Nebyla špatná, ale u nás mezi top knížky patřit nebude. Ale její poslání se mi líbilo.

Sandalkar
07.03.2023 5 z 5

Cteme casto a cteme radi. Odmitnuti kolektivem na zaklade jinakosti je mozna pro starsi, ale i male deti (2-3 roky) se radi ptaji proc? Pisnicka o pratelstvi je u nas oblibene heslo.
Doporucuji pro uplne zacinajici ctenare. Pardon, posluchace ;-).

jitka_dankova
18.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Krátký příběh vhodný pro malé začínající čtenáře. Na každé stránce je jen pár řádků, takže to neodradí prvňáčky či druháky od čtení. Téma odlišnosti a vyčlenění z kolektivu je fajn a dá se o tom pak s dítětem hovořit, byť kniha jen hodně klouže po povrchu. Sice si z toho náš syn odnesl jen to, že to prostě celé tučňák zachránil písničkou, ale proč ne. Kresby jsou celostránkové, autentický styl, na který nejsme se synem zvyklí, ale bylo to milé.

essterkaa
17.12.2021 5 z 5

Nádherný příběh, doprovázený krásnými ilustracemi. Petra Horáčka jsem si nesmírně oblíbila. Skrze tento příběh můžeme děti učit respektu k odlišnostem - různá etnika atd. a přátelství. :)

Báryčtení
06.12.2021 5 z 5

Knihy Petra Horáčka doma milujeme, tato byla naše první. Ilustrace a k tomu příběh s přesahem, skvělé.

Víí
30.09.2021 5 z 5

moc semi líbil na konci bilo to hezký.

Lili2020
26.09.2021 5 z 5

Kniha o přátelství moc se mi líbila.

LunaL.
31.08.2021 4 z 5

Pěkná knížka s hezkými obrázky a s příběhem, který má co říct. Jen toho textu bylo tak málo, že na syna (4roky) byla knížka tak krátká, že jsme před spaním šáhli ještě po jiné. Asi pro mladší děti, nebo pro nečtenáře :)

Viky007
16.04.2021 4 z 5

Docela milá knížka. Z dospělého pohledu musím říct, že takových dětských knížek je spousta a trošku to postrádalo originalitu. Ale dětem se líbí, to je hlavní :-).

ElikaS
18.03.2021 4 z 5

Knížky Petra Horáčka mám moc ráda, jak já tak i syn. Na stránkách je vždy minimum textu a celostránkové krásné ilustrace. Takže se u knížek zabaví i ty nejmenší. Příběh, ač krátký a jednoduchý, tak má moc pěknou myšlenku a poučení, které ale není nijak podbízívé. Pro nejmenší děti rozhodně doporučuji.

ramoni
10.02.2021 5 z 5

krásně ilustrovaná kniha Petra Horáčka většího formátu než Husa Líza a Papuchalk Petr, krátký text na celostránkových ilustracích, lze předčítat i mladším batolatům, příběh o odlišnostech, o tom, že i vizuálně odlišní lidé mají různé přednosti a mohou ostatní něco naučit

TerJac
22.09.2020 5 z 5

Velmi pěkné. Od P. Horáčka znám sice poutavější příběhy, ale myslím, že i tak má příběh co nabídnout. Byť jen běžné ponaučení, že každý jsme prostě nějací, a můžeme se něčím odlišovat, ale proto ještě nejsme špatní. Navíc v doprovodu Petrových ilustrací to tak či tak pohladí po duši :)

Litocha
09.09.2020 4 z 5

Jsem Horáčkovou fanynkou, jeho obrázky se hned tak neomrzí a příběh i na malém prostoru většinou nabízí přesah, aniž by okatě poučoval. Téma Modrého tučňáka sice není příliš originální, ale vyústění už tak obvyklé není. V osobním žebříčku u mě sice vedou Líza a koza, ale i tahle knížka rozhodně stojí za přečtení a prohlídnutí.

lenkaBajza
11.06.2020 4 z 5

Jeste nikdy jsem nevidela tolikrát slovo “tucnak” v jedne větě. Ale příběh radim k tem autorovým lepším :)

Knihomura
05.05.2020 5 z 5

Co dodat - já jsem zkrátka na Horáčka fanda! A je moc dobře, že mu vychází knížky konečně i u nás!

argi111
28.12.2019 5 z 5

Parádní knížka pro děti :-) a moc dobrý námět

Lodestar
05.12.2019 5 z 5

Nejlepší příběh, který jsem od něj četla...

triatlet
30.11.2019 5 z 5

Petr Horáček je mistr synestezie: barevný příběh skrývá poselství o světě, který není černobílý. Vnímavý čtenář slyší velrybí píseň, cítí jak radost tučňáků z mrazivého počasí, tak šimrání slunečních paprsků.

aydam
05.11.2019 3 z 5

Ilustrace pěkné, ale přijde mi to takové nedotažené a v záplavě podobně laděných titulů snadno zapomenutelné.