Samira Samira komentáře u knih

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

I druhý díl se mi moc líbil, hlavně pak pasáž s přiznáním. Vím o nedostatcích knihy, ale příběh, hlavní postavy a mé oblíbené maily, mi nedovolí hodnotit jinak než pozitivně. Jen začátek mě trošku zklamal, jak rychle to vyřešili. Pokud by jí opravdu silně zbil páskem, tak by se jí to za necelý týden nespravilo a měla by stále pěkné modřiny a nebo je neměla, ale pak jí nebil, tak silně, jak jsem si představovala. To bylo nedotažené a jedna strana navíc o tom by neuškodila. Jinak nic nevytýkám, sérii mám moc ráda.

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Úžasná knížka, můj zamilovaný příběh. Nezapomenutelný film věrně kopíruje předlohu, prakticky do posledního detailu. Knížka pro malé dobrodruhy, která zahřeje u srdce. Vydání z roku 2007 doplňují podle mého názoru velmi zdařilé ilustrace.

06.04.2014 5 z 5

Pětka z přírodopisu & jiné macourkoviny Pětka z přírodopisu & jiné macourkoviny Miloš Macourek

Moje zamilované dětské pohádky. Jsou nevšední, až místy výstřední a úplně jiné než ostatní. Já na ně nedám dopustit. Je to podle mě to nejlepší od Macourka. A můj jednoznačný favorit je Hroch, který se bál očkování, tomu se absolutně nic nevyrovná. Plus úžasné ilustrace od Adolfa Borna. Doporučuji!

Dokonalý muž Dokonalý muž Linda S. Howington

Skvělá knížka, Linda to prostě umí. Hlavně se jí daří dokonale propojit všechno, co má správná knížka mít. Perfektní postavy, hlavní i vedlejší, humor, akce, napětí, erotické scény. Tahle knížka byla obzvlášť vydařená, zápletka nečekaná a pořádně temná. Ten závěr, co k němu říct, jsem ve stresu ještě teď. Knihu opravdu doporučuji. Přiznám se, že je mi jen líto, že už se hlavní postavy v další knize neobjeví. Jaine a hlavně Sam byli úžasní a byla s nimi sranda, klidně bych jim vymyslela další zápletku.

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Jsem naprosto nadšená, skvělá kniha. Líbila se mi úplně stejně jako první kniha, možná ještě o kousek víc, hlavně proto, že už jsem postavy znala a měla je ráda. Jo si mě hned získala, s Robertem se k sobě opravdu hodili, těším se jak to s nimi bude dál. Johnny a jeho humor mě bavil celou knihu, prakticky jsem se pořád usmívala. Zápletka byla napínavá a Petrusovou chválím za správnou míru vše věcí, není tam nic, co by bylo navíc nebo by drhlo, hltala jsem každé slovo. Musím vyrazit koupit další díl, je mi jasné, že i ten bude úžasný.

05.04.2014 5 z 5

Kniha rozpočtů a kuchařských předpisů Kniha rozpočtů a kuchařských předpisů Marie Janků Sandtnerová

V knihovně mám původní vydání, je to klasika a krásná kniha zároveň. Kniha je opravdu obsáhlá a najdete v ní všechno nač si jen vzpomenete. Samozřejmě dnes už něco působí humorně, ale to ke knize patří a to co člověk nepoužije jako návod k vaření, protože se to už použít nedá, ho mile zahřeje. Ve všem ostatním souhlasím s Marabu.

05.04.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Plně si uvědomuji vady knihy, ale přesto nemohu hodnotit špatně, protože se četla sama. První díl se mi asi líbil nejvíc, doslova jsem hltala každou stranu. Byla to má první kniha s touto tématikou i to je důvod mé schovívavosti. I když hlavním důvodem jsou postavy samotné. Jen si někdy říkám jaká je škoda, že jí s tím psaním trošku někdo nepomohl, každý sex by nekončil stejně a vnitřní bohyně by tam buď vůbec nebyla, nebo by byla zdravě ironická. Vyzdvihuji maily mezi hlavními hrdiny, ty mě opravdu bavily. Myslím, že pokud se čtenáři líbí příběh a postavy, pak si ani nedostatků nevšimne, pokud ne vidí jen je. Já jsem ten první případ. Skvělá byla i podruhé a v budoucnu se k ní zase vrátím!

Ajdar Ajdar Marjane Satrapi

Překrásná kniha, já na ni nedám dopustit. Líbí se mi zpracování knihy, ilustrace i ekologické téma. Pro mě je to kniha přesahující věk. Dcera samozřejmě miluje vtipnou pasáž s výměnou - psoryba a další.

Ženy, které běhaly s vlky Ženy, které běhaly s vlky Clarissa Pinkola Estés

Netajím se obdivem k této knize, i přes její délku, jsem jí četla již několikrát. Opravdu obdivuhodné zpracování tématu. Jazyková obratnost autorky trošku zaniká vlivem ne úplně dobrého českého překladu, ale mohlo to být horší. Kniha se dá číst celá, nebo jen jednotlivé příběhy zvlášť. Ne všechny se člověka dotýkají osobně, nebo je prožívá v dané chvíli. A některé prožila každá z nás. Nejedna z nás však určitě potkala alespoň jednoho Modrovouse. Vyzdvihuji také pohádku o Bezruké panně. Knihu jsem mnohokrát doporučila a zatím nikoho nezklamala.

Dobrodružství králíčka Petra Dobrodružství králíčka Petra Beatrix Potter

Klasické příběhy od Beatrix konečně vydané u nás. Její dílo obdivuji, neb se pyšní krásnými příběhy a úchvatnými ilustracemi. Nevím, kdo ji má rád více, jestli já nebo děti. Jen škoda, že kniha vyšla v tak velkém formátu. Třeba se jednou dočkáme a její příběhy tady budou vycházet jako v Anglii v malinkém jednopříběhovém vydání, měla bych je všechny. Jinak knihu doporučuji, musí se líbit všem.

Písničky pro nejmenší Písničky pro nejmenší Josef Krček

Moc pěkná knížka s krásnými ilustracemi, má dcera ji miluje. Není to jen dobrým výběrem základních známých lidových písní a již zmíněnými ilustracemi, ale i malým formátem vhodným pro dětské ručičky, praktickým na cesty.

Padesát stínů Adama Padesát stínů Adama Rossella Calabró

Z tohoto tématu se dalo vytřískat hodně, ale autorka podle mě nevyužila potencionálu. Místy jsem se bavila, za to ty dvě hvězdy, i když si říkám, že je to asi moc. A to hlavně proto, že tam bylo dost nechutných pasáží. A také byla kniha opravdu až směšně krátká, něco takového by se dalo napsat za jeden den. Jinak podle mě to byl druhý extrém, někde takový chlap je a asi jich je víc než Greyů, ale já jsem s žádným takovým ani nechodila a ani si ho nevzala. Pračku by neuměl zapnout ani Grey, od čeho má hospodyni, ale to byla jedna z těch vtipných pasáží. Daleko více by mě zajímalo více antropologické zpracování s opravdovým humorem, tento byl místy fekální.

04.04.2014 2 z 5

Zákon přitažlivosti Zákon přitažlivosti Nora Roberts

Četla jsem nejprve tento díl, takže jsem si totik neužila znalost jednotlivých postav. Knížka není špatná, ale vlastně se tam vůbec nic nestalo. Nebyla tam žádná katerze ani akce. Tedy ta tam byla v podobě svatebního chaosu, ale to svatební téma mě moc nebavilo a hlavně mě iritovaly ty volající nevěsty. Ostatní díly si asi nepřečtu, i když věřím, že třeba díl o Laurel a Delovi bude pěkný. No možná si časem přečtu ten. Bylo to milé čtení, postavy sympatické, hlavně Mal. Ikdyž vyprávění z jeho pohledu bylo víc ženské než mužské. Jen to není kniha, která by mě nějak hlouběji oslovila.

03.04.2014 3 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Finále je moc pěkná knížka a vlastně jí nemohu vytnout nic zásadního, ale musím přiznat, že jestli jsem ostatní díly četla prakticky jedním dechem a to doslova, tak finále jsem četla opravdu dlouho. Chyba nebyla v zápletce, která se mi líbila, ale spíš ve velkém množství vedlejších dějů, Nora s Patchem pořád něco řešila, byla tam hodně Marcie, která spádu knihy také moc nepřidala. Trošku si musím rýpnout do faktu, že byly nakonec skoro všechny postavy nadpřirozené a co se absence sexu týče i tady nemůžu říct, že by mi to nevadilo. Klidně tam nemusel být zrovna sex, ale mohlo tam být víc jeho cítění a společného prožívání, když už jsme na to čekali tak dlouho, byl by to zajímavější závěr, než svatba Vee. Ale jinak moc chválím celou sérii, někdy se k ní vrátím.

31.03.2014

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Něco takového jsem od začátku od knihy očekávala a i přesto jsem si ji přečetla,takže jsem k ní schovívavá. Příběh je vyprávěn, prakticky jen prostřednictvím sexu. Nedobrovolný sex s neznámými by pro mě byl noční můrou. Ona se s tím smířila poměrně hravě, ale dost jí v tom pomáhal i fakt, že všichni účastníci ostrova, byli super úspěšní a také přitažliví, což je samo o sobě nesmysl. Při takovém výběru by jim brzy došli klienti. Bavily mě jen scény s Natálií, sex někoho jiného jsem nečetla. Hezká byla ta lesbická pasáž i Anil, myslím, že se tak jmenoval. Odpudivý byl večírek u Jan, to byl děs. Jinak Simon byl tedy už opravdu značně vyžilý, jak jinak popsat člověka, co si na první společnou noc pozve ještě jeden pár, to už byla opravdu profesionální deformace. Kniha by si zasloužila méně hvězd, ale pravda je, že se četla dobře, takže tak 2,5.

29.03.2014 3 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Opravdu krásná knížka, bylo mi s ní dobře. Hlavní postavy jsem si zamilovala a měly mezi sebou krásný vztah. Zápletka, jak pracovní, tak životní byla skvěle vymyšlená. Zajímavé byly poznámky pod čarou i intelektuální prostředí. Jen jednu výtku, mohla být klidně o kapitolku nebo alespoň půl delší. Přece jen se na vyvrcholení dlouho čekalo a mohlo tam být ještě pár jejich společných chvil, to mě mrzelo. Jinak knihu doporučuji!

25.03.2014 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Jestli byly ve druhém díle nějaké pasáže, které se mi úplně nelíbily, tak třetí díl neměl žádnou chybu. Byl skvělý od začátku do konce. Zápletka, která na počátku držela hlavní dvojici dál od sebe byla propracovaná a dobře vymyšlená. Závěr jako obvykle strhující. Moc se těším na závěr celé série.
Doporučuji!!!

24.03.2014 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

První díl byl úžasný, druhý díl byl velmi dobrý, ale měl jeden nedostatek. Ta nedospělá, podle mě nesmyslná roztržka mezi Norou a Patchem byla na mě moc. Nora to zbytečně vyhrotila a při těchto pasážích na mě dolehlo, že čtu o teenagerech. Mělo to svůj důvod kvůli zápletce, ale určitě šlo zvolit i lepší způsob. Jinak závěr je skvělý a vymaže jakoukoli pochybnost. Tak mě to strhlo, že jsem okamžitě začala číst další díl.

24.03.2014 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Z knihy jsem naprosto nadšená. Nadčasové, nadgenerační, rozhodně žádné čtení jen pro teenagery. Temná atmosféra, napětí, pananoa a také andělská tématika, vše se autorce podařilo zvládnout skvěle. Oba hrdinové jsou skvělí a zajímavé osobnosti, jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet dále. Chválím i vedlejší postavy, jejichž příběhy mě do budoucna také zajímají, hlavně Vee a Rixon.
Knížku můžu jen doporučit!

20.03.2014 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Dlouho jsem váhala, jestli pět nebo čtyři hvězdičky, ale je to tak něco mezi. Knížka je krásně psaná, moc se mi líbí i vedlejší linie postav. Braden je skvělá mužská postava, ale skoro anděl. Chválím prostředí i erotické scény. O hvězdičku méně dávám kvůli hlavní hrdince, ne že by byla špatná a nezpochybnuji, že to měla těžké. Ale byly chvilky, kdy její velmi složitá osobnost byla na mě až moc. Celkově je ale knížka opravdu vydařená.

18.03.2014 4 z 5