Sallka Sallka komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Paní autorce se dostal do ruky velmi zajímavý příběh, ale jen příběh neudělá dobrou knihu.
Všichni víme, nebo tušíme, jaké věci se děly v koncentračních táborech a způsob, jakým jsou vylíčeny v této knize je opravdu k zamyšlení. Je možné, že by měl Lale takové štěstí a opravdu přežil vše, co si v táboře prožil? Podle mě ne, autorce nevěřím ani nos mezi očima (nebo Lelovi?). Příběh jsem vnímala jako povrchní tlachání o tom, jak si jeden z tisíce dokázal podmanit půlku Osvětimi. Chování vězňů a jejich pobyt v táboře mi připomínal, když jsem jezdila na tábor já jako dítě. Chichotání s holkama, randíčka s klukama, táborové hry.
Takto si nepředstavuju knihu, na tak silné téma jako je druhá světová válka.

14.10.2020 2 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Jsem ráda, že pan Kopřiva není primární spisovatel detektivek, protože to by byla fakt nuda. Ale když si na další jeho knížku tohodle žánru počkáte čtyři roky je to bomba.
Dík.

25.01.2020 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Půjdu trochu proti proudu, protože mě kniha zas tolik neoslovila. U většiny dialogů mezi hlavními hrdiny jsem si klepala na čelo, protože si myslím, že takhle spolu dva šestnáctiletí kluci asi mluvit nebudou (i když mají IQ 150 a jsou homo). To věčný filozofování a uvědomění si všeho mě prostě nebavilo a nevěřila jsem jim to. Nedokážu ani spočítat kolikrát tam jeden z nich omdlel nebo mu na omdlení z toho druhého bylo - bože, to snad ani zamilovaný holky nemají takový stavy. Jo a jestli v nejbližší době budu někde číst slovní spojení "dílem to a dílem tamto", tak si asi vytrhám vlasy.
V příběhu se mi líbila ta část vánočních prázdnin u Kita.

27.05.2019 3 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Příběh, který vám zůstane v hlavě dýl, než většina knížek, co jste přečetli. Proč? Protože si uvědomíte, že to není žádný sci-fi, žádná Amerika, je to prostě něco, co se může stát ve vašem okolí ani nemrknete. A co pak dál?
V rámci mojí osobní čtenářský výzvy (tenhle rok pouze čeští autoři) se Martin Goffa dostal k mým oblíbeným autorům hned po přečtení druhé knihy s Mikem Syrovým Bez těla. Touhle knihou si mě získal snad už nadobro. Pište dál.

07.05.2019 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Něco tak divně nelogického a zamotaného jsem dlouho nečetla (naposledy asi Mráz od Bernarda Miniera). Z tématu by se jistě dal vykřísit lepší příběh bez tolika zbytečné krve a překombinovaných situací. Chvílemi to bylo i napínavé, ale bohužel ani tyto bliky mě nepřesvědčily. U mě průměr.

22.02.2019 3 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Drsná kniha, která by si zasloužila drsné hodnocení s navrch drsným komentářem. Bohužel, já žádný drsňák nejsem, tudíž dám jen drsné 4 *. Těším se na dalšího drsnýho Larse.
Nominace na obálku knihy roku 2018 (zaujal mě ten drsný chlap).

13.02.2019 4 z 5

Nářek ze tmy Nářek ze tmy Zdenka Hamerová

Popravdě, od této detektivky jsem čekala trochu více. Autorčiny knihy jsou, zřejmě, celkem oblíbené, ale mně se moc nelíbil styl psaní a příběh mi přišel takový jednoduchý až naivní. Nicméně, nějakou knihu od paní Hamerové ještě zkusím - třeba mě překvapí.

13.02.2019 3 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Pořád jsem čekala na nějaký ten boom, ale kde nic tu nic. Je to spíš takové rodinné drámo. Charaktery postav byly vykresleny velmi věrohodně a kniha se četla dobře.

13.02.2019 3 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Inspektor Prévit je tak trochu smolař. Smůla a komické situace se na něj lepí jak lejno na podrážku. Naštěstí, si se všemi těmi fópa a maléry umí poradit s humorem. Dokáže vyřešit i několik případů zároveň, a přitom každou středu uspokojit manželku. Je to borec.

13.02.2019 4 z 5

Maso od šibenice Maso od šibenice Petr Hudský

Škoda, že byla knížka tak krátká. Mně se totiž tahle historická fantasy sakra líbila! Žádné zdlouhavé popisy čehokoliv, prostě rovnou do akce. Matěj se s nikým a ničím nepáral, ale ukázal, že má i dobré srdce. Klidně bych se s ním setkala i v jiném příběhu.

12.02.2019 5 z 5

Krvavá Mary Krvavá Mary Alexander Stainforth (p)

Čekala jsem takový krátký horůrek pro teenagery, ale vyklubal se z toho docela slušný thriller se zajímavou zápletkou. Napětí, duchové, tajemno, na sobotní večer jako dělané :-)
Musím se přiznat, že co se týče stylu psaní, nepoznala bych, že knihu napsal český autor. Každopádně se mi líbila.

25.01.2019 4 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Kniha mě velice překvapila. Přistupovala jsem k ní trochu skepticky, ale vůbec nebylo třeba. Líbil se mi svěží styl psaní a to, že si autorka opravdu na nic nehraje a příběh plynul odpočinkovým tempem. Vtipné dialogy a letní atmosféra tomu dodaly šmrnc. Asi by opravdu musela být hodně velká náhoda, aby se alespoň polovina popisovaných situací stala, ale proč ne? Člověk by měl na náhody věřit :-)

25.01.2019 5 z 5

Insomnie Insomnie Václav Votruba

Mělo to atmosféru, nechyběl dobrý nápad, příběh odsýpal, ale to zpracování...
Pro mě je vždy trochu těžké komentovat knihy, když jsem nikdy žádnou nenapsala, co se týče zpracování a slohu. Ale zde mě až udivilo, jaké měl autor vyjadřování. Přišlo mi, že za každou cenu chce psát spisovnou češtinou, ale v přímé řeči to až bilo do očí. Málokdo asi řekne, že jede navštívit "strýčka". Přitom hlavnímu hrdinovy bylo kolem 30-ti let a nebál se říct i slovo kur.., takže proč tak strojeně?
Dalším mínusem byl Karel. To už mi přišlo úplně na hlavu postavený. Dobře, chápu, že autor měl k "situaci" kolem nějaký vztah, ale to je jako kdyby nám dával najevo - "Máme doma strašidlo, ale je to takový dobrák, ten náš Karel." Skoro jak domácí mazlíček.
Takže za tři, ať nežeru.

21.01.2019 3 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Za prvý) jedna z nejlepších krimi knížek, kterou jsem za poslední dobu přečetla
Za druhý) kam se na ni hrabou nějaká Marsonsová, Bryndza a jim podobní (jó, taky je čtu), tahle má prostě styl
Za třetí) má vskutku nejoriginálnější název
Za čtvrtý) miluju toho policajta (sorry Patejle)

Doporučuju.

15.01.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Detektivka se zajímavým tématem, ale to je pro mě asi tak všechno. Vyšetřovatelé, místo aby vyšetřovali, se neustále hádali jak dvě slepice v kurníku a vše za ně odvedla tatérka Marni. Nadřízený Francise byl snad největší blb, na kterého jsem v knihách zatím narazila.
Pro mě stejné zklamání jako například Noční pták, který byl také novinkou roku 2018.

11.01.2019 3 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Mark Edwards

Velice čtivá kniha. Udržuje v napětí a nevynese všechny trumfy hned ze začátku. To, co se stalo hlavním hrdinům v Rumunsku, se dovídáme až někdy v půlce knihy.
Doporučuji k přečtení.

19.11.2018 5 z 5

Láska z deníku Láska z deníku Sarah Jio

Mě tedy kniha moc neoslovila.
Co mi asi nejvíce vadilo, a někdy i mátlo, byla velká většina jmen začínajících na písmeno E. Knihu jsem nečetla v kuse a někdy jsem se opravdu musela zamyslet nad tím, kdo daná postava je (a to jsem přečetla i Hru o trůny!). Zamilovanost mezi hlavními postavami mi přišla velice unáhlená a spisovatelka se mohla více rozepsat o tom, jak vztah vznikal. Příběh z minulosti byl pěkný, ten ze současnosti mě nijak nezaujal. Postavy takové nemastné neslané. Líbil se mi akorát konec.
Dle mého názoru je kniha velice průměrná.

19.11.2018 3 z 5

Nenalezená Nenalezená Remigiusz Mróz

Dlouho, dlouho, dlouho se mi nestalo, že bych se od knihy nemohla odtrhnout jako od Nenalezené. Od první stránky mě příběh nepustil a musela jsem vědět, jak všechno dopadne. Jak píší jiní uživatelé, kniha má nějaké nejasnosti a nedokonalosti, přesto hodnotím 5*. Není obsáhlá a čte se velice dobře, doporučuji.

30.10.2018 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Sice jsem od Chrise Cartera přečetla všechny, zatím vydané, knihy, přesto nemůžu říct, že bych ho přímo milovala. Spíš jsem zvědavá, jaké bizarní mordy zase vymyslí.
Tohle je druhá kniha, která se, podle mě, vymyká jeho stylu psaní jako "přes kopírák". Tou první byla Zloba.
Takže jsme se konečně dostali k tomu, že i chytrák Hunter se cítil v jednu chvíli opravdu v nouzi a nevěděl si s případem rady. Spojení s FBI dodalo příběhu správný ráz a určitě nebylo na škodu. Jak konec naznačil, další díl bude jistě zajímavý :-)

30.10.2018 5 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Já mám prostě jednou za čas, tyhle ztřeštěné romantické příběhy ráda. I když je vše krásné, sluníčkové, zamilované a občas přitažené za vlasy, proč ne?
Člověk potřebuje ubrat a vyčistit hlavu a na léto jsou tyhle knihy jak dělané. Za mě pět a doufám, že brzy vyjde druhý díl, páč bych řekla, že se knihy mají číst postupně.

03.08.2018 5 z 5