Sallka Online Sallka komentáře u knih

Talisman Talisman Stephen King

S tímto příběhem jsem strávila pár pěkných večerů a putování s Jackem a jeho přáteli se mi velice líbilo. Od pana Kinga jsem přečetla již několik desítek knih, proto mi různé popisy a "zdlouhavé vyprávění" nevadilo.
Kniha plná fantazie a neuvěřitelného dobrodružství malého chlapce tady a teď!

17.01.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Krásně pozitivní knížka o tom, že naděje by měla umírat vždy jako poslední. Mám ráda romantické příběhy s happyendem. Tomuhle nechyběla ani špetka humoru a párkrát slzavé oko :-)

10.12.2017 5 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Pokud vás nabudil pro čtení druhého dílu konec prvního, tak vás musím zklamat, páč Frank Rath zde vůbec nefiguruje (asi po padesáti stránkách jsem si uvědomila, že už asi nedorazí) a hlavní postavou vyšetřování je Sonja Testová.
Děj se opět odehrává ve městě Canaan ve státě Vermont a řeší se případ vraždy mladé dívky. Celkem to odsýpalo, ale nezačetla jsem se tolik jako do Tichých dívek. Jsem malinko zklamaná, přesto je kniha dobrou detektivkou a doporučuju ji.

30.10.2017 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Velice dobrá detektivka. Těším se na další díl.

24.09.2017 5 z 5

Děs Děs David Hidden

Než jsem se rozhodla, jestli knihu budu číst, nejprve jsem si přečetla pár komentářů níže - odporné, sadistické, otřesné. Pak jsem se asi na deset vteřin zamyslela a jo, zkusím to. A hle.
Nejprve bych uvedla malé porovnání s jiným spisovatelem thrillerů a to s Chrisem Carterem. Ti, co od něj nějakou knihu četli, budou vědět proč. Protože i on se vyžívá v odporných, sadistických a otřesných zvrácenostech a jeho knihy, s přechytralým detektivem Hunterem, mu vynáší hodnocení přes 90 % u každé z nich! Stále stejný scénář, který chce šokovat, stále stejné dialogy mezi detektivy, stále stejně nesmrtelný detektiv Hunter. Proč on?

Hlavní hrdina této knihy je celkem sympatický tatík, kterému unesli dceru. Naštěstí je bývalý tajný agent a zná dost kunčaftů z minulosti, kteří jsou ochotni mu s hledáním pomoci.
Děs má spád, napětí a čte se jedním dechem. Čtenářům thrillerů určitě doporučuji.

31.08.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Děsivá detektivka, která mi opravdu dala spát. Hodně tomu přidává neobvyklé mrazivé prostředí, ale to je asi tak všechno. Škoda, dávala jsem tomu velké šance, ale jak píšou i jiní čtenáři, kniha je zbytečně natahovaná a vyšetřování není tak napínavé, jak by mohlo být. Zaujala mě ale dějová linka, co se týče kvarteta násilníků, proto si možná další díl přečtu.

03.08.2017 3 z 5

Chladný plamen Chladný plamen Dean Koontz

Zajímavý příběh, místy mrazivý, s trochou romantiky. Dlouho jsem od pana Koontze nic nečetla, tudíž mě potěšilo, že jsem sáhla zrovna po tomhle díle a líbilo se mi. Skoro jsem už zapomněla, jak dobrý je spisovatel.

28.06.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Nějak jsem nepostřehla ten děj plný zvratů a překvapivý konec. Opět jsem se nechala nalákat na slibné hodnocení knihy a samolepku bezceleru už vůbec nekomentuju. Ani styl psaní mi moc nevyhovoval, ale četlo se to rychle, páč jsem celou dobu čekala na to váááuu. Achjo...

03.05.2017 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Celá série je naprosto perfektní akčňák, kdy netušíte kolik se toho ještě za pár stránek může stát. Hlavní postava HP má sice víc štěstí než rozumu, ale proč ne. Líbily se mi názory na využívání sociálních sítí a informačních technologií a jejich dopad na společnost. Myslím si, že v dnešní IT době je tento příběh, alespoň z části, zcela reálný.

26.04.2017 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Jsem velkou fanynkou kapely Against me!, tudíž mě zajímalo, co se asi tak honilo hlavou a jaké pocity prožíval zpěvák kapely, když se rozhodl stát se zpěvačkou. Tato kniha mi vytvořila celkem pěkný obrázek.

30.03.2017 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět průměr jako první díl. Erika stále kouří jako fabrika a teď už si často i ráda něčeho přihne. Dále by člověk nevěřil kolik homosexuálů nebo lesbiček se najde v tak úzkém okruhu lidí.

SPOILER: Četla jsem knihu v elektronické verzi a zarazila mě jedna věc. Nevím jestli to byla chyba překladu nebo se stala někde jinde.
Skoro na konci knihy, než se jim podaří chytit vraha, Erika zmíní vrahovo jméno. Zajímavé je, že do té doby znali jen jeho přezdívku z chat roomu.

30.03.2017 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Průměrná detektivka, určitě jsem četla i lepší kousky. Díky krátkým kapitolám a jednoduchému jazyku se kniha velmi dobře čte, tudíž se od ní nemůžete odtrhnout že jo. Příběh ničím nepřekvapí ani neurazí, prostě normálka.

SPOILER: Všimla jsem si jedné věci, která mi nějak nesedí. Při scéně, kdy se Erika nachází v domě rodiny Brownových si zapojí IPhone do nabíječky. Přijde vrah mobil jí sebere, vyndá sim kartu a tu rozšlápne. Jako uživatel IPhonu vím, že se sim karta dá vyndat tím speciálním drátkem, který je součástí balení, a nebo by ten člověk musel mít svůj drátek, s tím, že by předpokládal, že bude mít Erika tenhle typ telefonu.

30.03.2017 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Všechny klady této knihy tady byly již napsány. Hodnotím tedy jen jedním slovem - FAMÓZNÍ.

14.03.2017 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Pro mě (zatím) nejlepší příběh, co jsem od pana Kinga četla. I když stránek je spousta, při dočtení mi bylo líto, že jich není ještě jednou tolik. Opravdu doporučuji a nebojte se tý bichle, jak se do toho jednou pustíte, nebudete chtít, aby to skončilo :-) Haleluja.

02.02.2017 5 z 5

Kůže Kůže Mo Hayder

Paní Hayder umí psát, ale i mistr tesař se někdy utne a vznikne z toho todle...

25.01.2017 3 z 5