Saj Mon Saj Mon komentáře u knih

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Velké zklamání... po 140 stranách odkládám a končím se sérií cizinka (moje první nedočtená kniha). Škoda... přitom první díl se vyvíjel slibně. Jako by autorka natahovala zbytečně příběh do nekončící roviny.

27.03.2020 1 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Po Smrtce jsem se bál, že druhá kniha bude zklamání. Musím však uznat, že druhý díl překonal předchozí. Větší po odkrytí světa a toho jak funguje. Myšlenky Nimba. A samozřejmě naši již známí hrdinové.
A konec ... no už abychom dostali do rukou třetí díl.

22.01.2020 5 z 5

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Starý dobrý dobrodružný román plných výprav do džunglí a lovu na divoké lvy či tygry (tedy chtěl jsem napsat draggy).A k tomu špioni, superschopnosti, parní stroje, kolesové parníky a podobně. Jo mě to bavilo. Jen té bojové akce na konci bylo trochu moc. Uvidíme co přinese druhý díl.

22.01.2020 4 z 5

On On Elle Kennedy

Není to žádná Literatura s velkým L. Příběh je dosti předvídatelný a nic překvapivého se nestane. Ale jo bylo to krásné, milé, pohádkové. Zahřálo to u srdce a přesně to jsem od toho očekával.

21.09.2019 4 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Škoda jen, že děj byl již prozrazen..... Myslím že je to problém všech klasik. Kdybych nevěděl co a jak se stane, knihu bych si užil o něco víc.

09.09.2019 4 z 5

Drž mě pevně Drž mě pevně David Levithan

Milé připomenutí knihy Will Grayson, Will Grayson.

05.09.2019 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Konec lidského života býval v rukou přírody. Ale my jsme jí ho ukradli. Teď máme monopol na smrt my. My jsme jejím výhradním distributorem.... V knize Smrtka je nám ukázaná ideální budoucnost bez nemocí, zranění, válek a hladu. Problém přelidnění je však třeba řešit. Kdo a Proč by měl zrovna zemřít? Kdo to rozhodne? Vše vyřeší smrt, prostě zaměstnání, které se nově objevilo na trhu práce.

13.08.2019 4 z 5

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Velké a krásně ilustrované dílo, kde když neznáte ságu Píseň ledu a ohně moc nepochodíte. Dílo je propracované a zahrnuje vše co by taková kronika měla. Jako čekatel na Vichry zimy jsem byl velice spokojen touto vsuvkou do historie jednoho nejmocnějšího rodu Západozemí.

13.08.2019 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

"Toto, a ne jiný, je původ všech tyranů: když se poprvé objeví, tváří se jako ochránce." Platón

20.08.2014 5 z 5

Princ Kaspian Princ Kaspian C. S. Lewis (p)

Lev, čarodějnice a skříň byla, aspoň pro mě, více zábavnější. Ale i tak jsem se zas rád vydal hledat dobrodružství do Narnie. Vždy se tak nějak vrátím do dětství :)

12.05.2014 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Užíval jsem si popisy Florencie a Benátek (Přiznám se, že při čtení knihy, jsem měl otevřený notebook a vyhledával jsem si památky, obrazy, ...). Příběh nezklamal, ba naopak. Nečekané záplety a hrozící katastrofa, nad kterou by se měl každý zamyslet. :)

28.04.2014 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha, která každého donutí přemýšlet. Jen doufám, že jí nikdo nepoužije jako návod.

28.04.2014 5 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Citová vydíračka, které jsem podlehl. Ilustrace dali příběhu nezapomenutelné kouzlo.

28.04.2014 5 z 5