Safienka Safienka komentáře u knih

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Tak to byla parádní půlhodinovka, kdy jsem se jen a jen smála a tolik se v tom viděla! Určitě musím mít doma! Jinak pro mě víc humorná první polovina. Jako celek ale boží!

17.02.2018 5 z 5

Navždy družičkou Navždy družičkou Lindsey Kelk

Oblíbená Lindsey nezklamala. Opět jsem si ji užila. Kniha je psaná zajímavou formou deníku pro družičku, ke kterému se přidává život Maddie, jednatřicátnice, která je opět příjemně švihlá, hledá toho pravého a pro každého udělá první poslední. Občas mi pilo krev, jak nevidí to, co je zřejmé, ale budiž ji odpuštěno :O)

14.12.2017 5 z 5

To jsem já, Františka To jsem já, Františka Františka Čížková

Knihu jsem si přečetla na doporučení a jsem nadšená. Františka Čížková je známá jako modní guru/policie, ale v této knize odkrývá mnohem více. Hodně inspirativní dílo, které je skvěle napsáno. Zhltla jsem ho za jedno sobotní odpoledne.

14.10.2017 5 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Pohodové a vtipné čtivo. Myslím, že člověka může nakopnout, aby před něčím pořád neutíkal a taky trochu důvěřoval. Občas to u Julie přesahovalo hranice, ale dalo se to unést. Moc milé postavy, které si užívají radovánek i na sklonku života.

19.09.2017 4 z 5

Dlouhé ticho Dlouhé ticho Patricia Briggs

Já teda nevím. Čtu tu spoustu kladných ohlasů, ale já zase tak moc nadšená nejsem. Jako jo, Praha, Česká republika! Wow! Super...ale. Bylo to takové natažené...moc se přemýšlelo, spekulovalo a motalo a vlastně to tak nějak nebylo o ničem. Mám radši vše na svých místech a tento výlet k nám byl takový hezký, ale strašně moc dlouhý a pro mě maličko nezáživný. Užila jsem si snad jen posledních pár stran, kdy se něco dělo. Tak snad to bude příště lepší!

08.08.2017 5 z 5

Love × Style × Life Love × Style × Life Garance Doré (p)

Přišla ke mně nečekaně a úplně mě pohltila! Skvěle a vtipně napsáno a doprovázeno moc pěknými fotkami a ilustracemi Garance Doré. Neotřelé vyprávění o jejím osobním životě, o tom, jak si ke štěstí přišla, jak vnímá rozdílnost mezi Francouzkami a Newyorčankami. Určitě jsem nečetla naposledy. Doporučuji!

14.06.2017 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Nejdřív jsem si přečetla nadpisy kapitol a usoudila, že ta ženská je celá já...pustila jsem se tedy do čtení a v něčem se našla....přesto jsem čekala něco jiného. Je tam hodně o tom, co dělá autorku šťastnou, ale taky spoustu o jejím životě ve srovnání se statistikami. Spoustu rad a poznatků...nemám pocit, že bych po přečtení lítala, ale pěkné to bylo :-)

11.04.2017 3 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Jodi Picoultová opět nezklamala, i když to nebylo takové "wow", jako u jiných, tak se mi to líbilo a myslím, že se kniha povedla. Brala bych ještě víc o vlcích a míň o soudním procesu, ale i tak spokojenost.

03.04.2017 4 z 5

Mezi náma holkama Mezi náma holkama Lindsey Kelk

Vánoční díl s potrhlou Tess, která se snaží dozvědět pravdu... Proč ji ten Nick nechce, když je to k sobě tak táhne... Líbilo :) četla jsem delší dobu, ale byla to taková příjemná vánoční četba s moc pěknou obálkou :) jo a moc se mi líbilo prolnutí s životem Angely a Jenny ze série Zbožňuji.

30.12.2016 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

O jménu Mata Hari jsem slyšela, ale nikdy vlastně nevěděla, kdo to byl. Teď už to vím :-) Díky Paulu Coelhovi, který dal ženě svobodomyslné, která vyměňovala své umění tance a schopnosti ženského těla za postavení a přežití v předválečném a poté i válečném světě, necelých 200 stránek. Bylo to zajímavé, ale čekala jsem něco víc. Není už to to, co bývalo. Knihy plné zajímavých myšlenek a filozofie. Každopádně to bylo určitě čtivější než předoslední kniha.

04.11.2016 3 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Moje první kniha od Gayle Formanové a určitě ne poslední! Mám ráda tento typ čtiva, kdy jeden večer začnete a druhý skončíte. Ta kniha, od které se nechce odcházet. Čtivé a zajímavé téma. Jak se smířit se smrtí nejlepší kamarádky, kterou jste mysleli, že znáte nejlépe?

15.10.2016 5 z 5

Všechny ženy ve mně Všechny ženy ve mně Veronika Hájková

Povídková kniha o ženách mnoha tváří. Celkově moc nevyhledávám povídkové knihy, ale tato mě svým tématem zaujala. Přesto jsem se nějak nemohla začíst. Pro mě čtivé povídky přišly až zhruba v půlce. 20 různých žen a situací. Každopádně ale moc pěkná obálka..jak na pohled, tak na dotek :-)

30.09.2016 3 z 5

Skoro Francouzka Skoro Francouzka Sarah Turnbull

Do knihy jsem se pustila, neb mám knihy s francouzskou tématikou ráda a o "cizincích", kteří chtějí zapadnout ještě víc, ale toto dílo mě bohužel nesedlo. Docela jsem se i začetla, ale pak to mělo pro mě nezáživné pasáže a bohužel jsem se u toho vůbec nebyla schopna soustředit. Skončila jsem na 254.straně. Třeba na ni přijde chuť jindy. Momentálně odkládám. Bohužel.

23.09.2016

Vzdorující Toskánsko Vzdorující Toskánsko Phil Doran

Četla jsem na doporučení...a i přes pár chvil byla milá. Příjemné letní počtení, které vás zavede do prostředí Toskánska, k Italům, kteří jsou úplně jiní než Američani...a jsou skvěle jiní...čtení mě bavilo a navodilo u mě správnou toskánskou náladu :-)

09.08.2016 4 z 5

Ohnivý dotyk Ohnivý dotyk Patricia Briggs

Mercy je Mercy...opět skvělé, i když teda místy to bylo málo akční...a chybělo mě víc vlkodlačích věcí :-)

03.08.2016 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Kniha má hodně zajímavé téma, ale na můj aktuální stav a náladu je strašně depkařská. Kdybych se na ni měla podívat s nezaujatým pohledem, tak je skvěle napsaná, řeší spoustu životních věcí, krizí a je čtivá. Ale prostě pro mě není momentálně to pravé ořechové.

25.06.2016 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Moc hezký příběh, i když na můj krátký. A o dost rozdílný oproti filmu. Moje první dílo od pana Sparkse a určitě ne poslední :-)

01.05.2016 5 z 5

Co ta holka chce? Co ta holka chce? Lindsey Kelk

Musím říct, že ač to bylo zase takové natahovací, tak jsem se bavila víc jak u prvního dílu. Příjemná oddychovka smlsnutá za dva dny. Jo, ten život je občas krutej...zvlášť když se v tom motaj chlapi...Ač to nemá Tess nijak lehké a dělá pořád nějaké skopičiny, tak ji můžeme tak akorát závidět :-)

27.04.2016 5 z 5

O jedné holce O jedné holce Lindsey Kelk

Příjemné, čtivé, zábavné. Hodně to v mnoha momentech připomínalo sérii s Angelou, ale to mi nějak zvlášť nepřekáželo. Čtení jsem si užívala!

12.04.2016 5 z 5

Jeden deň Jeden deň David Nicholls

Nemůžu říct, že bych si z knihy sedla na zadek, ale líbila se mi. Občas měla zdlouhavé pasáže a na můj vkus moc dlouhé kapitoly (nešvar toho, když člověk chce vždy dočíst s kapitolou). Dvacet let je dlouhá doba, při které oba hrdinové procházejí proměnou. A my je stíháme jen jednou ročně. Je to trochu nespravedlivé, dost podněcující fantazii, ale vlastně i dostačující. Dexter mě občas dost vytáčel a konec překvapil. Pořád jsem čekala nějaký zvrat a on se opravdu dostavil. Jsem zvědavá na filmové zpracování:-)

21.02.2016 4 z 5