saez saez komentáře u knih

Zvon Zvon Neal Shusterman

Docela mě mrzí, že jsem celou sérii nečetla pěkně najednou. Odstup od prvních dvou knih byl znát a bohužel trochu uškodil. Přesto byl závěr trilogie zajímavý, bavila jsem se a knihu si užila. Klidně bych snesla ještě o malinko protaženější konec. Takto si budu domýšlet, co se mi zamane.

21.05.2021 5 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Asi bych si od Rollinse měla dát pauzu. V tomhle díle jsem si musela načíst o čem to vlastně čtu, abych lépe pochopila. Na zajímavém tématu ani akčnosti to však knize neubírá.

28.04.2021 4 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Na mě to bylo hustý, k tomuhle vědnímu oboru jsem čuchla jenom hodně z dálky a tak jsem se občas ztratila abych se o pár stránek zpět zase našla. Ale nelituju. Líbily se mi nové postavy, vlastně se mi líbil i konec ala Schrödigerova kočka. A mám všeobecně ráda hepáče :-)

19.04.2021 4 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Měním pořadí oblíbenců. Na první místo se zařazuje Kain, Kowallskimu to asi vadit nebude. Zajímavé rozuzlení s Bratrstvem, i když kdo ví, zda to byla poslední kapka v jeho osudu. Linka se Seichen je také zajímavá. Dočkáme se i zde rozvití příběhu?

14.04.2021 4 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Tohle míchání historie a fikce bylo hodně zajímavé. Hrdinové nezklamali a zachránili svět, je mi však líto ceny, kterou zaplatil Gray. Kowallski pořád zůstává mým oblíbencem.

12.04.2021 4 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Na knihách od Rollinse mě baví, že se vždycky dozvím něco nového. Pěkně namíchaná pravda a fikce s akční zápletkou. Ze všech hrdinů však začínám mít nejraději Kowalského :-)

06.04.2021 4 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Tak něčím mě autor potěšil a překvapil. Pořád jsou všichni děsní supermani, ale člověk je má proto rád. Mým favoritem je ovšem Kowalski, nejlidštější postava ze všech :-)

31.03.2021 5 z 5

Jidášův kmen Jidášův kmen James Rollins (p)

Neprůstřelní Janci se mění na nesmrtelné Janky. Monka jsem autorovi málem neodpustila, ale protože se zdá, že je to právě jeden z nesmrtelných Janků, tak budu číst dál.

29.03.2021 4 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Ten autor, ten to s náma zase koulel...Vůbec jsem se od toho nemohla urvat. Jeho náměty jsou veskrze originální, postavené na faktech i fikcích.

22.03.2021 5 z 5

Mapa z kostí Mapa z kostí James Rollins (p)

Šmarjá, to zas byla jízda. Autor to s námi koulí na hranici absurdna, opět s bandou neprůstřelých Janků, ačkoli...toho Monka mu asi neodpustím.

17.03.2021 5 z 5

Písečná bouře Písečná bouře James Rollins (p)

Já si to užila, bylo to akční, hlavní hrdinové samej neprůstřelnej Janek. Na hraně absurdnosti, ale vlastě prima čtení. Těším se na další díl.

12.03.2021 5 z 5

Dokud nás smrt nerozdělí Dokud nás smrt nerozdělí Amanda Quick (p)

Sladkost s kapkou krve :-) Příjemně napínavá oddychovka, když chcete trochu vypnout a prostě si jen užít příběh.

04.03.2021 4 z 5

Město iluzí Město iluzí Amanda Quick (p)

Vždycky jsem nadšená z prachových králíčků :-)

02.03.2021 5 z 5

Dáma na útěku Dáma na útěku Amanda Quick (p)

Odpočinkovka. Zítra nebudu vědět o čem to bylo, ale dneska jsem si to užila.

01.03.2021 4 z 5

Bylo to...zvláštní. Ten nápad, příběh, myšlenka. Nutilo to číst, podněcovalo touhu vědět víc. Škoda, že námět autorka nevytěžila víc, rozhodně by si to zasloužil.

22.02.2021 3 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Byla to Moriarty a přece to byla jiná Moriarty. Tahle kniha trochu vybočuje z jejího obvyklého stylu, což jí ale neubírá na čtivosti. Líbí se mi jak pracuje s postavami, jak studuje odborné prameny a jak komponuje a dávkuje děj. Za mě napínavá oddychovka.

16.02.2021 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ještě to ve mě doznívá a rezonuje...I když jsem věděla, co ty roky přinesou, stejně se na popisovanou hrůzu nejde připravit. Bylo to vlastně smutné čtení, ale smutně krásné.

10.02.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tohle byl starý dobrý Kepler. Užila jsem si každou stránku. Napětí až do konce. A závěr? Vypadá to na další případ, kterého už se nemohu dočkat.

02.02.2021 5 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

K první knize série jsem se dostala až naposled, protože nebyla k sehnání. Ale vlastně to vůbec nevadilo. Návrat do světa vlkodlaků jsem si užila.

28.01.2021 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Bočku, ty šmejde. Sotva se vrátíš do starých dobrých a zatraceně vtipných kolejích a už je zase konec? Děláš mi to schválně? Kde je sakra pokračování? :-)

21.01.2021 5 z 5