Sablu Sablu komentáře u knih

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Když se psychická porucha a fanatické vnímání náboženství prolnou u otce rodiny, je to peklo na zemi, které prožívají všichni členové rodiny Tary. Každý se s tím popasovsal svým způsobem. Někdo páchá ohavné krutosti a někdo se vzdělává, někdo se všemu poddá. Obdivuji autorku, že se dokázala postavit všemu čelem a ač nikdy nechodila do školy a nikdo se nijak nevěnoval jejímu vzdělání, dokázala to všechno, co v knize popisuje.

03.04.2020 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tento žánr nejvyhledávam, ale kniha mě zaujala svou anotací a tak jsem si jí s chutí přečetla a hodně mě bavila.

26.03.2020 4 z 5

Knížka je pro mně takový slabý průměr. Jedna či dvě kapitoly mi přišly vtipné, jinak mi to přišlo spíš trapné. Předešlé Deníčky Fotra 1 a 2 mě bavily více.

22.03.2020 2 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Kniha má zajímavé téma a podle anotace jsem se na ni moc těšila. Ale chaotická forma jakou je psána, mě zklamala a nezvykla jsem si na ni za celou dobu čtení.

20.03.2020 3 z 5

Žena na tahu Žena na tahu Zuzana Hubeňáková

Knihu jsem dostala jako dárek, moc mě neoslovila. Možná dvakrát jsem se pousmála, ale že bych se bavila a bylo to nějak extra vtipné to opravdu ne.

15.01.2020 2 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Na knihu jsme se moc těšila, nezklamala mne. Život s cystickou fibrózou není lehký, kniha ho hezký popisuje. Oba hlavní hrdinové mi přirostli srdci a nesmírně jsem přála Willovi lepší vyhlídky.
Co mě těší moc je, že po dočtení knihy, na mě na netu vykoukl článek, že je objeven lék na tuto nemoc a dokáže nemoc zastavit a zlepšit život až 90% lidí s CF.

07.11.2019 4 z 5

Na knihu jsem se těšila, líbila se mi, ale četla se mi tak jakoby těžkopádně. V knize je mnoho pěkných myšlenek, které člověka nutí k pozastavení a přemýšlení.

18.10.2019 3 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Krásný romantický příběh plný knih u kterého jsem si přála, aby nikdy neskočil.

26.09.2019 5 z 5

Kniha snů Kniha snů Nina George

Kniha která nešla odložit. Henri i jeho syn Sam mi přirostli k srdci. Bylo zvláštní sledovat jaký je Henriho život v kómatu. Jak určitě situace ve svém životě prožívá znova a znova a pokaždé mají trochu jiný scénář. Jak může hypersenzitivita byt křížem ale i velkým darem. Hezká kniha, která stojí za to, aby ji člověk přečetl.

02.07.2019 5 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Krásná vánoční pohádky, pohlazení po duši.

23.12.2018 5 z 5

Jana Jana April Lindner

Večer jsem si ke knize sedla a odešla jsem, až jsem ji dočetla. Bylo to moc hezké setkání s moderní Janou Eyrovou. Kniha se četla lehce a rychle a zanechala ve mně příjemné pocity.

02.01.2018 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Kniha mě zasáhla. Bylo mi nesmírně líto Violet, protože přijít o dvě milované osoby, je neskutečně těžké. Člověk by se neměl bát mluvit o tom, že má nějaky problém a řešit ho. Protože konečné řešení, změní život všem v okolí a změní jejich život. A né vždy to okolí zvládne jako Violet.

06.11.2017 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha se mi líbila, protože jsem ji četla nepravidelně, vadilo mi skákání v čase v ději. Trochu mě zklamala konec. Ale i tak byla Světla poutavá, napínavá a hezká.

24.09.2017 4 z 5

Vstupte bez klepání Vstupte bez klepání Zuzana Hubeňáková

Kdybych knihu nedostala, asi bych si ji nekoupila. Patří do kategorie jedno čtení stačí. Ne, že by se mi nelíbila, něco mě pobavilo, něco mě nudilo, jako celek průměr.

23.02.2017 3 z 5

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Pohodová, romantická, oddechová knížka s vánoční tématikou, která navodí tu správnou atmosféru. Moc se mi líbilo, že se autorka vrátila k vánočním táboru z předešlé knihy.

03.01.2022 4 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Jakože opravdu tuto knihu napsala stejná autorka Holubice a hada?! Těšila jsem se na druhý díl a toto fakt bylo zklamání. Jak by řekl můj slovenský děda, stalo to za perendrek. Dala jsem 3*, ale u mne je to na 2.5*

18.09.2021 3 z 5

Kéž by to naši četli Kéž by to naši četli Philippa Perry

Knihu jsem dostala jako dárek k svátku, četla jsem ji dlouho, často jsem se vracela na začátek, abych si zopakovala vše, co mi přišlo důležité. Kniha mi pomohla pochopit věci, které jsem si neuvědomovala a pomohla mi otevřít oči. Určitě se budu vracet často k pasážím, které jsem si zvýraznila a není jich málo:)

27.04.2021 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Knížku jsem přečetla rychlostí blesku. Děj byl napínavý a byla jsem moc ráda, že jsem měla hned k dispozici druhý díl, těžko by se mi čekalo na další;)

30.11.2020 4 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Knihu jsem četla nejdéle z celé trilogie, přišlo mi to místy až překombinované, ale děj měl spád a kniha se mi líbila.

30.11.2020 4 z 5

Tisíc dokonalých tónov Tisíc dokonalých tónov C.G. Drews

Silný příběh, plný bolesti, strachu a méněcennosti ale i přátelství a nakonec i naděje. Beck musí hrát na klavír, ač by raději skládal hudbu. Beck musí hrát na klavír, ač by raději žil obyčejný život....

21.02.2020