Sabishej Sabishej komentáře u knih

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

(Spoiler?) Na tuto knížku jsem se velmi těšila, ale bohužel nesplnila má očekávání. Děj byl poněkud předvídatelný, ale některé zápletky nebyly úplně špatné. Dále mi vadil nedostatečný popis postav, takže jsem stále nevěděla, co si mám o nich myslet. Ale nejhorší bylo to, že jsem měla neustálý pocit, že jsem to někde četla… Ztracená dědička trůnu, jedinečná schopnost, ledová řeka, do které padali až příliš často, černý kámen, co potlačuje schopnosti, zločinecký cech s velmi arogantním a vlivným mistrem v čele, zlá teta… Možná to je proto, že jsem sérii Skleněný trůn četla už mnohokrát, ale tohle mi přišlo až moc podobné, takže jsem na to neustále myslela. Také se mi zdálo že se tam objevovaly prvky z Griši, Šesti vran a také z Rudé královny, což mi poněkud kazilo zážitek ze čtení.
Nicméně abych jenom nekritizovala, tak se mi velmi líbila celková atmosféra děje, jelikož moc příběhů s tématikou carského Ruska jsem zatím nečetla. Hlavní hrdinka se chovala přiměřeně svému věku a romantická zápletka se začala rozvíjet tak akorát. Druhý hlavní hrdina měl také zajímavou minulost, díky které jsme mohli mít rádi i jeho a pochopit jeho pohnutky (takový Sam Cortland, že).
Ještě nevím, jestli si přečtu další díl, ale docela mě zajímá, jak to všechno dopadne, takže tomu dám ještě šanci. :)

07.06.2021 3 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Páni. Je to asi nejlepší knížka, co jsem zatím v létě přečetla. Děj byl napínavý a nutil Vás číst dál, dokud jste se neujistili, že je Amání zase na chvíli v bezpečí. Hlavní postavy jste si rychle zamilovali, ty zlé zavrhli a prostředí bylo skvěle propracované. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to jejich cestování, protože jsem to podle té mapy nějak nepochopila. Románek mezi ní a Jinem byl jasný už z první kapitoly, ale přesto se postupně vyvíjel, že to tak nebilo do očí. Jinak celkové zpracování magie, života ve středním východě spolu s pistolníky z divokého západu byl geniální. Druhý díl rozhodně nevynechám. Doporučuji ;)

05.08.2018 5 z 5

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Abych řekla pravdu, tak nevím, co si mám o této knize myslet. Nápad to byl rozhodně skvělý, ale postavy nebyly moc sympatické, a přesto tomu ještě něco chybělo. Nejspíš nějaká akce,.. Autorka mohla vymyslet nějaké pasti, popř. nějaké nebezpečnější místnosti, kde by Nyx mohla použít ty hermaglyfy. (Taky jsem čekala, že bude mít Nyx nějaké vyučení v boji a zabíjení, což nám kniha vlastně slibovala.)
Taky ten románek by mohl být trochu "vymakanější". Nechci spoilerovat, ale musím říct, že ten konec jsem moc nepochopila. {Jak se to všechno přetočilo}.Bylo to strašně zmatený...
Doufám, že pokračování (pokud bude), tak bude propracovanější. Ale jelikož mě knížka zabavila a chytla do děje tak dávám 4*.

05.08.2018 4 z 5

Ledová jako sníh Ledová jako sníh Danielle Paige

Takže,... těšila jsem se na další zajímavý příběh odehrávající se v jiném světě plném magie. A dostala jsem tohle. Bože...
První část knihy v ústavu byla nejlepší. Příběh mě zaujal. A potom se to celé potentovalo. XD Popisy krajiny byly neúplné, popisy postav nepřesné,.. vůbec jsem nepochopila o co vlastně jde. Jelikož je kniha určená pro malé holky, tak se do hlavní hrdinky museli zamilovat všichni kluci v dosahu 100 km a ona přesto hledá toho podívína z ústavu. Perfect love story.
Bojové scény byly jak napsané dítětem na Watpadu.
No prostě hrůza. Všechny knihy se i přes nechuť snažím dočíst do konce, ale u této knížky to bylo nemožné. Lidem starším 10 let nedoporučuji. XD

30.07.2018 odpad!

Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Lacrimosa: Rekviem pro Saschu Alice Scarling

Skvělá knížka. Téma trochu ošemetné - upíři + démoni a Andělové, ale přesto se nám to autorka snaží ukázat v novém světle. A přiznejme si, že v tomto souboji dobra a zla ještě není jasné kdo je ten dobrý a kdo ten špatný. Knihu bych spíš doporučila těm, co mají rádi červenou knihovnu. Do žánru "Pro děti a mladistvé" se to moc nehodí. Škoda že další díly nejspíš nevyjdou, protože otevřené konce vážně nesnáším. XD
{5*}

05.07.2018 5 z 5

Vikingova čarodějka Vikingova čarodějka Kelli A. Wilkins

Myslím, že jsem zase objevila nějakou knihu, která mě opravdu nadchla. Líbí se mi zpracování témat vikingů a fantasy, aniž by ty byla učiněná blbost. Nezkoumala jsem to nějak do hloubky, ale je mi jasné, že podle historie to je celé špatně. Tato kniha jednoduše ukazuje Vikingy přesně tak, co si o nich lidé myslí, a ne to, co se o nich učili.
Autorka se jinak snažila navodit atmosféru zvláštním výběrem slov, a celkovou brutalitou děje. Romantika tam nesměla chybět, i když si myslím že by ji mohlo být o maličko méně. Hlavní hrdinka byla skvělá. Takové naivní děvče, které neví co chce. Jinak hlavní zápletka byla dobře promyšlená, takže nás to nutilo dočíst to až dokonce, aby jsme zjistili jak to dopadne. Bylo by skvělé, kdyby vyšel další díl, kvůli otevřenému konci, ale nemám v to velké naděje.
Knížku doporučuji všem, které už nudí červené romány jako 50 odstínů, nebo naopak příliš sladké historické romány 18.století. ;)

19.05.2018 5 z 5

Z této knihy jsem docela zmatená. Moc se mi líbí zpracování upírů, které se od jiných knížek dost liší. Líbí se mi, že upíři v tomto příběhu jsou opravdu krvelačná monstra a ne jenom překrásné bytosti co si přejí světový mír. A celkový nápad těch Chladných lidí v Chladných městech je zajímavý. Ale vadí mi celkově ten příběh. Do hlavní hrdinky jsem se vůbec nevžila, i když jsem se snažila. Taky jsem čekala že se trochu rozvinou vztahy s ostatními postavami - a to zejména s Gavrielem. Taky jsem zvyklá, že se v podobných knihách stane nějaký zvrat. Ne, že by tam nebyly žádné, ale chyběla tam nějaká bitva, třeba že by nějak zasáhla lidská vláda, a podobně.
Abych to nějak shrnula, tak jsem čekala mnohem více. Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne a jednoduše mě nenadchla, ani neurazila. Doporučuji všem milovníkům upírů, a pokud bude pokračování, tak to určitě přečtu. ;)

19.05.2018 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Scarlett je podle mého názoru lepší, než první díl Cinder. Asi je to proto, že mi možná S. přišla sympatičtější a ten její příběh, byť zkráceně, byl zajímavější. Samozřejmě je také lepší proto, že se příběh konečně rozjel, a hlavních postav je tu najednou víc než dost.
Jsem ráda, že příběh nejenom vypráví příběh Cinder a Scar, ale také nám ukáže, co se děje v paláci. A taky jsem ráda, že se jejich cesty nakonec sejdou. No, čekat na to shledání do posledního dílu série by bylo vyčerpávající.

V tomto díle jsme se dozvěděli, že celý příběh je dokonale promyšlený. Jednoduše, že všechny díly skládačky do sebe zapadají. A i když je to knížka spíše pro mladší čtenáře, tak zaujme i ty starší. 5* a těším se na další díl. ;)

17.03.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Nikdy by mě nenapadlo zkombinovat starou známou pohádku o Popelce s roboty. Zní to jako blbost. Ale musím se přiznat, že tato knížka je jedna z nejlepších sci-fi knížek co jsem zatím četla.
Na začátku mě trochu zmátlo to místo děje - Peking. Takže jsem si tu holku prostě představovala jako šikmoočku. (Toto není žádná rasistická urážka jen tak pro info.) ;)
Ale když poté autorka vysvětlí, že je "adoptovaná z Evropy" tak začínám být velice zmatená nejenom jejím vzhledem. Dále mě docela fascinují ti tajemní Měsíčňané. Sice tady vysvětlí, že se vyvinuli z normálních lidí, ale není tu napsáno proč a jak. Je snad na měsíci jed v ovzduší, který tuto mutaci způsobuje? A proč jsou tak zlí?
Letumóza už je jenom třešinkou na dortu ve světě, který už teď vypadá jako post-apokalyptická říše, kde většina lidí jsou napůl roboti. A to mě přivádí k další části. Tihle kyborgové jsou dokonalí. A to nejen proto, že hlavní hrdinka je sama kyborg.
A nakonec, ve světě Cinderelly nesmí chybět krásný princ, který je zde zachycen jako skvělej, trochu naivní klučík. Naštěstí se rychle vzpamatuje a je z něj vzorový císař.
No, abych to shrnula, tak to je nádherný příběh, zasazený v dokonale promyšleném světě s nádechem známé klasiky. Prostě bomba, kterou si stojí za to přečíst. 5*

16.03.2018 5 z 5

Scénář lásky Scénář lásky Tina Reber

V prvním dílu jsem byla nespokojená s často zdlouhavými a zbytečnými pasážemi. Ve druhém to je přesně naopak. Autorka vynechávala ty nejzajímavější části, a to tak, že najednou začala psát o úplně jiném dni.
No, je to hezké pokračování a zakončení příběhu a myslím si, že stojí za to, si ho přečíst. Ať už jen z důvodu vědět, jak to dopadne. ;)

15.02.2018 5 z 5

Láska bez scénáře Láska bez scénáře Tina Reber

Moc románů s tématikou - slavný herec/obyčejná holka jsem nečetla, ale myslím si, že tahle kniha má něco do sebe. Autorka zajímavě rozvíjela vztah hlavních postav, a ty "zvraty" byly také dobré. Sama nemohu pochopit jak dokázala napsat 600 stránek aby to nebylo úplné klišé.
Podle komentářů jsem se připravovala na nejhorší, ale podle mého názoru je to romantika jako každá druhá. A ty dialogy mě přišly naprosto v pořádku. Jediné, co mi vadilo, byl zdlouhavý začátek.
Těším se na druhý díl, a knihu doporučuji těm, kteří mají silnou vůli přečíst knihu do konce, a neodložit ji po prvních několika stránkách. ;)

12.02.2018 4 z 5

Mafiosa Mafiosa Catherine Doyle

Krásné završení celé trilogie. Autorka se s každou knihou zlepšovala, a její další knihy (pokud budou, v což doufám) už budou perfektní.
Poslední díl byl stejně napínavý, a romantický jako ten druhý, ale měl víc emočních scén, díky kterým jsme se lépe dostali do děje. A ty "krvavé" scény byly podle mě tak akorát pro ženské čtenáře, naopak tam mohlo být více té erotiky, aby to bylo vyvážené.
Sofie byla svými úsudky a chováním vážně reálná, ale o ostatních Falconových to říct nemůžu. Samozřejmě Luca máme rádi všichni. ;)
Konec a epilog byl dokonalý, a pokračování nebo novela "po" by podle mě nebyla vůbec k zahození. Zase dávám 5* a knihu vřele doporučuji.

06.02.2018 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Druhý díl byl mnohokrát lepší než ten první. Je tu více napětí, akce, zvratů, a celkově se příběh ocitl na vyšší úrovni. Taky tomu pomohlo odhalení zápletky celého příběhu, a ten milostný trojúhelník mě velice překvapil, i když jsem ho očekávala. Autorka se jinak nebojí co nejvíc znepříjemnit život hlavní hrdince, což mě vzhledem k námětu mafie těší - aneb že to není jenom samá romantika.
Knihu doporučuji, a těším se na pokračování. Ten konec byl fantastický.
PS: Fandím týmu Luca ;)

05.02.2018 5 z 5

Otrokyně, Bojovnice, Královna Otrokyně, Bojovnice, Královna Morgan Rice

Hezký, napínavý příběh se zajímavou zápletkou. Ale abych se přiznala, trochu jsem se musela do čtení nutit. Děj pokračoval strašně rychle, musela jsem se vracet abych pochopila proč jsme se ocitli někde jinde, a autorka téměř vynechávala popis místa, kde se postavy nacházejí, a popis samotných postav.
Jinak se mi líbí realistická atmosféra starověku a to jejich válčení. Ale u Ceres mi zase vadí, že se nějak nesnažila ovládnout tu svoji sílu.
No, dávám 4* a těším se na pokračování. :)

03.02.2018 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Knihy na téma mafie, mám ráda, a myslím si, že tato kniha nezklamala. Bylo tu napětí, trocha akce (hlavně na konci) a taky romantika. Jenže mi trochu vadí ten věk hlavních postav. Je mi jasné, že to je spíš čtení pro náctileté, ale já dávám přednost knihám, kde nehrají hlavní roli naivní holky. Tak např Bavettovi jsou super.
Ale abych nekritizovala, dávám pět hvězd, a pokračování si nenechám ujít. :) Knihu doporučuji, ale více než thriller, to je lehká romance s nějakou tou akcí na konec.

03.02.2018 5 z 5

Z vůle Luny Z vůle Luny P. C. Cast (p)

Musím říct, že mě kniha velice překvapila. Podle názvu, obálky a i z obsahu, jsem se domnívala, že to bude další kniha o vlkodlacích. Kniha ale byla mnohem lepší. Dostali jsme se do dobře promyšleného post-apokalyptického světa, což jsem vůbec nečekala. Líbí se mi postava Mari i Nika a záporáci mají také něco do sebe. Jediné, co mě trochu zklamalo bylo to, že se Mari a Nik potkali až po polovině knihy, takže na rozvoj jejich vztahu bylo málo času. Doufám v brzké pokračování, a to si rozhodně nenechám ujít. :)
PS: doufám, že se v dalších dílech objeví i ten záhadný Kočičák. Důvod není nutné vysvětlovat. XD :P

02.02.2018 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Musím říct, že mě kniha vážně překvapila. Samozřejmě v tom dobrém slova smyslu. Ze začátku jsem ale tak nějak nemohla pochopit o co jde a proč je to napsané tak blbě...
No, potom to začalo dávat smysl a do Nathana jsem se vcítila i když mi to dalo zabrat. Připomínal mi nějakého bezcitného robota, který má nezvladatelný záchvaty vzteku.
Dávám pět hvězd za zajímavý příběh, neobvyklý styl psaní a hezkou obálku.
Ale abych jenom nechválila, tak mi vadilo to, že k ostatním postavám jsem si nevytvořila žádný "vztah", a taky mi vadilo, že i muže tam nazývali čarodějnicemi. Nebylo by označení čaroděj trochu více smysluplnější? :) Další díly rozhodně nevynechám a těším se na to, jak to s Nathanem dopadne.

01.02.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

I když bych nejraději napsala nějakou dlouhou slohovku (což by nebylo vůbec těžké), řeknu to jednoduše. Maasová mě jednou přivede do hrobu. Knížka přečtená za dva dny - válka se zdá být v plném proudu - teď se taky jedná o spojence - láska mezi Aelin a jeřábem. Naprosto úžasný.
A konec knížky? Promiňte mi za spoiler. Ale vážně? Už se zdá že se Aelin dostává do vedení a najednou to její zajetí. A příchod spojenců. Takže ta válka teprve teď začíná. A já mám vydržet čekání na pokračování..
Nic jiného než 5* nikdy nedám a Maasovou opravdu obdivuji.
PS. kdo taky na konci nezadržel slzy? :)

04.01.2018 5 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

Musím říct, že autorka vymyslela úžasný svět, kde propojila prvky fantasy, románu a sci-fi aniž by to tolik bilo do očí. Psyové mě naprosto nadchli, jelikož i tu jejich chladnou osobnost popsala tak dokonale, že představit si je byla hračka - a to ani nemluvím o té jejich síti. Měňavce naopak stvořila přesně tak jak si je všichni představujeme - divoké šelmy. Někteří tvrdí, že tahle kniha patří spíš do červené knihovny, ale podle mého názoru je od jiných knížek v erotice ještě hodně slabá.
Hodnotím 5* a těším se na další díl.

04.01.2018 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Abych to nějak zjednodušila, knížka se čte moc hezky. Ale jde mi o to, že nejdříve tam byla akce - záchrana toho kluka, a potom až do konce nuda. Sice jsme se tam dozvěděli nějaké ty zajímavé věci a ten divný vztah s Ridleym, ale to je vše. Jinak se mi líbí celkově ten vymyšlený svět - je to něco originálního, a bavilo mě to.
Další díly si taky přečtu, ale opravdu jsem od této knihy čekala něco víc.

30.12.2017 4 z 5