š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

...ani jsem nedutala, skvěle promyšlené a napínavé. Určitě doporučuji.

13.02.2020 5 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Ještě že to bylo tak krátké,... i přesto se na sebe zlobím za takovou ztrátu času. Příběh byl divný (osoby také), vleklé vyprávění "o ničem",...
Tím jsem s touto autorkou pravděpodobně skončila.

11.02.2020 1 z 5

Tappi a podivuhodné místo Tappi a podivuhodné místo Marcin Mortka

Další řada milých příběhů o Vikingovi a zvířátkách z Šeptajícího lesa. Pro menší čtenáře 6-8 let ideální, všichni jsou na sebe hodní, všichni si pomáhají... Dospěláka nenadchne, ale ani neurazí ;)

10.02.2020 4 z 5

Velké myší spiknutí Velké myší spiknutí Roald Dahl

Príma jednohubka ;) Pustíme se určitě do dalších knížek. Dětem se moc líbilo.

07.02.2020 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Super! Zajímavý příběh, postavy jsem viděla jako živé a motiv byl opravdu originální. Nemůžu jinak než 5*

07.02.2020 5 z 5

Strašidýlko Nela a noční škola: první pravda Strašidýlko Nela a noční škola: první pravda Unni Lindell

Trochu rozvláčné vyprávění, které místy nemělo "hlavu ani patu". Nakonec jsme knížku dočetli, asi jen kvůli tomu, že je tenká a že byla o strašidýlkách. Myslím, že žádné další díly vyhledávat nebudeme...

06.02.2020 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

tohle mě vůbec nechytlo. Celé mi to přišlo hodně rozvláčné, nezajímavé, bez náboje, takové "sterilní"... Asi jediné, co na mě z příběhu dýchlo je totální deprese, která si line celým příběhem.

31.01.2020 2 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Hodně silný příběh o tom, že nic není jen černé nebo bílé, příběh co nás donutí sáhnout si do vlastního svědomí, nutí k zamyšlení, pro mě je také o odpuštění i naději. Prožívala jsem se slzami v očích...

29.01.2020 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Líbilo. Celou dobu mě zajímalo, jak se bude případ vyvíjet dál a Martin Stránský to načetl opravdu perfektně. Užila jsem si to.

24.01.2020 5 z 5

Analfabeta Negramotná Analfabeta Negramotná Ján Uličiansky

Vůbec nás to nebavilo, takže nedočtené vracíme do knihovny a ani nehodnotím hvězdičkami. Nosná myšlenka sice dobrá, ale vyprávění příliš rozvláčné, naprosto nezajímavé...

22.01.2020

Snížek Snížek Holly Webb

Příběh jako takový není nijak akční, člověk by řekl že se tam skoro nic neděje, ale... Mně se to tak líbilo. Knížka je moc hezky napsaná, krásné pohodové vyprávění s trochou "dětského" cestování v čase. K tomu je přidáno kamarádství (i to zvířecí) a přívětivost rodinného krbu. Musím dát 5*

12.01.2020 5 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Průběžně jsem lapala po dechu z toho, jak velmi odlišná je kultura v Japonsku. Občas vtipné, ale místy mě to i rozčilovalo. Určitě je to zajímavé nakouknutí pod tamní "pokličku" a uvědomila jsem si, jak skvělé vlastně je mít českou národnost. V Japonsku bych žít opravdu nechtěla.

07.01.2020 4 z 5

Fiorella a záhada mrtvého netopýra Fiorella a záhada mrtvého netopýra Vlastimil Vondruška

Nechytlo mě to už tolik jako předchozí díl. Fiorella už byla na můj vkus moc "přechytralá", ale i tak dobrá oddechovka a pro větší děti určitě skvělé čtení.

18.12.2019 3 z 5

Karel IV. - únos v Paříži Karel IV. - únos v Paříži Veronika Válková

Moc hezky podaný střípek české historie. Velmi dobře se četlo a děti to bavilo. Zaujme i dospěláka, i když je to "pohádka" ;)

10.12.2019 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Taková oddechová detektivka a fakt mě bavila Maggie.

04.12.2019 5 z 5

Muž z Vinci Muž z Vinci František Jílek

Leonardova osobnost je fascinující. Kniha seznamuje s jeho životem, osobností i dílem, předkládá spoustu informací, bohužel jejich podání mě vůbec nebavilo. Poslouchala jsem jako opravdu hroznou audioknihu. Načtena sice byla dobře, ale zvukové vsuvky velmi rušily. Dobová hudba byla dlouhá a dost hlasitá, přebíjela tím samotnou četbu.

02.12.2019 3 z 5

Žabák Jeroným Žabák Jeroným Andreas H. Schmachtl

Jsem ráda, že se mi dostala do ruky zase jedna z těch lepších dětských knih. Příběhy přátelského zvídavého žabáka jsou zajímavé i poučné, každou situaci žabák vyřeší originálně svým vynálezem (světovou senzací), k tomu je obklopen milými přáteli ;) A nechybí ani taková ta "opakovací věta" v každé kapitole, kterou děti úplně milují, pozorně čekají, až se objeví a sami ji s nadšením dořeknou.

30.11.2019 4 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Pořád dobrá pohádka, jen už se mi zdá moc stejná... I když je konec záměrně otevřený, abychom pokračovali, dalším dílem pokračovat nebudu, možná později.
Jsem ale ráda za "více Halta".

30.11.2019 4 z 5

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

fakt moc hezký díl, jen ten konec,... abychom museli pokračovat dalším dílem a hned!

22.11.2019 4 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Tak tento díl mi v porovnání s předešlými připadal velmi slabý, takový už moc "umělý", dokonce jsem měla chuť to už odložit....

20.11.2019 3 z 5