š.m.i.k

SpasitelSpasitelAndy Weir

Wow! Dobré. Dobré. Dobré. Takhle už mě zase dlouho žádný příběh nepohltil, autor dal laťku velmi vysoko, ...takže každá další čtená kniha v pořadí bude dost znevýhodněna...
Technické části mě až tolik nebavily, ale rozhodně byly zajímavé a musely tam být. Žádná "omáčka". Vše je vystavěno velmi uvěřitelně a živě a hlavní hrdiny si nejde nezamilovat. I slza ukápne. Poslouchala jsem jako audioknihu a musím pochválit perfektní zpracování. Určitě bych neměla až takový zážitek, kdybych četla očima. Hodnotím jako jednu z těch TOP 5 knížek za poslední rok četby.

Chlapec v pruhovaném pyžamuChlapec v pruhovaném pyžamuJohn Boyne

Ono je to psáno tak hezky, dětsky, kamarádsky... Nic není naplno řečeno, ale tím, že máme povědomí o událostech doby, tak je to na psychiku náročnější. A musím přiznat, že se mi nespalo úplně dobře. Doporučuji nedočítat před spaním.

Ve službách mocnýchVe službách mocnýchFrantišek Niedl

Připadá mi, že se v tomto dílu vůbec nic nedělo ... ? Tak snad se to v dalším zase víc rozjede. Tato série mě už nebaví tak, jako Hynek Tas z Boru, čekala jsem asi víc.

Nejzlejší zlokniha na světěNejzlejší zlokniha na světěMagnus Myst

U nás kniha vůbec nezaujala. Má hezké ilustrace, ale to je tak všechno. Text naprosto nesmyslný, sáhodlouhé blábolení o ničem. Je mi to líto, ale s hodnocením nemůžu jinak...

Němé obětiNěmé obětiTim Weaver

Tak tento David Raker mi velmi "sedl". Je to perfektně promyšlené, vše se krásně spojuje i když mi některé informace zpočátku připadaly nepodstatné. Vidím tento díl jako jeden z nejlepších ze série (spolu s Honem na mrtvého).

26.12.2021

Neotvírat!!! Magické!Neotvírat!!! Magické!Charlotte Habersack

Za mě nejlepší díl z dosavadní série. Čáry je sice velmi svéhlavá hračka, ale je vtipný a kouzelný. Příběh je plný akce, ani chvilku jsme se s dětmi nenudili.

25.12.2021

Vídeňský senVídeňský senVlastimil Vondruška

Jako oddechovka dobré, ale už dost zdlouhavé. Úplně bych vypustila "alkoholickou" linku a i mi už přišlo, že je přemíra nemanželských dětí atd... První díl byl podle mě lepší.

14.12.2021

Dívka pod hladinouDívka pod hladinouAndrew Mayne

Chování Sloan bylo sice místy naivní až hloupoučké, je to taková "prvoplánově-akční" policistka, ale i tak mě to celé bavilo. A samozřejmě jsem musela fandit klaďasům... Dějově mi to přišlo dobře vymyšlené včetně potápění.

08.12.2021

Falknovská huťFalknovská huťVlastimil Vondruška

Je to zase něco jiného než jsem z historických detektivek od pana Vondrušky zvyklá. Rodinná sága je psaná místy trochu naivně, ale nevadí mi to. Přirozená dávka lidského voayerismu asi způsobila, že mě to zaujalo a jsem zvědavá na další osudy rodiny Heřmanů. Hodně také přispělo, že jsem se v této sklářské oblasti toulala a i na kopec Klíč nedávno vylezla...

30.11.2021

Angličan, který vylezl na kopec, ale slezl z horyAngličan, který vylezl na kopec, ale slezl z horyChristopher Monger

Velmi příjemná oddechovka. Téma mě zaujalo, dobrý vtipný nápad... a i jinak se mi styl psaní trefil do nálady. Prostě pohoda.

21.11.2021

Temné hlubinyTemné hlubinyRobert Bryndza

V tomto případě nemůžu sdílet nadšení většiny komentujících. Série jde kvalitou díl od dílu dolů – výrazně horší a horší. Velmi jsem se přemáhala, abych tuto "parodii na detektivku" vůbec doposlechla. Zvládla jsem to asi jen díky výbornému načtení Martinem Stránským, který se opravdu dobře poslouchá. Pokud budu někdy pokračovat dalším dílem, tak asi hodně za dlouho. Myslím, že nesympatická egoistická Erika Fosterová mi už stačila...

08.10.2021

FámaFámaLesley Kara

Přímo nenávidím jakékoli drby a pomluvy, tak pro mě byla první půlka hotovým utrpením. Nebavily mě hlavové konstrukce stále o tomtéž. Pak se to najednou přehouplo a naopak mě to začalo bavit, děj se rozjel a už to mělo spád. Závěr pro mě byl překvapivý a poslední věta ještě víc.

09.09.2021

Prsten černého rytířePrsten černého rytířeThilo Petry - Lassak

Dějově to sice není tak zajímavé, nic složitého, ani tu spoustu humoru dle anotace jsme nikde nepotkali. Ale z možnosti výběru, jak bude příběh dál pokračovat, byly děti nadšené, takže musím doporučit. Text ať čte ale raději rodič, na stránkách jsem našla spoustu překlepů, vynechaných písmen ve slovech i hrubky a to mi hodně kazilo celkový dojem.

27.08.2021

Neotvírat!!! Žhavé!Neotvírat!!! Žhavé!Charlotte Habersack

Kupodivu nás to pořád baví, i když se všechno vyvíjí podle stejné šablony ;) Ale co vyvedou a vymyslí Otka, Béda a Nemo se líbí dětem i mně. Pořád je to hrozně milé, hezky se to čte a je to vtipné. Určitě jdeme do dalšího dílu, tím spíš, že se bude týkat jednorožce (a to nemůžeme nechat nepřečtené, kdyby co by...)

22.08.2021

NastereaNastereaPetra Stehlíková

...co k tomuto napsat.... Jsem víc než jenom zklamaná... Hned v začátku mi při neustálých opakováních nadávek Ilan blesklo hlavou, že je to mizerný překlad (...jenže ono je to naše...). Až cca do třičtvrtě knihy mě to nebavilo vůbec. Působilo to na mě tak, že když autorka nevěděla, jak zrovna dál, vložila svoji oblíbenou mantru "do prasečí řitě" a dál a dál se nesouvisle blábolilo o ničem. Poslední čtvrtina byla o málo zajímavější, nic nového jsme se ale nedozvěděli a aspoň důstojné zakončení tohoto dílu se taky nekoná...

21.08.2021

Není cesty zpětNení cesty zpětTim Weaver

Celá řada s Davidem Rakerem mě baví (on mě baví), je to takové oddechové a za thriller bych to určitě neoznačila. Zápletka zajímavá, ale tady už strašná spousta mrtvol. Předešlé díly se mi asi líbily víc.

14.08.2021

SestrySestryBernard Minier

Oproti snad většině komentujících se mi zdál děj nestravitelně rozvláčný. Navíc autor průběžně tvoří "vycpávky", které s dějovou linkou naprosto nesouvisí. Vůbec mě to nechytlo, nebavilo... Jen se divím, kde se vzalo tak vysoké hodnocení a nechápu to.

12.08.2021

La LobaLa LobaAlan Russell

Téměř celé mě to bavilo, ale uplný konec tomu opravdu ublížil a přemýšlím, jestli za něj neubrat hvězdy 2... O kousek kratší by to stačilo k plné spokojenosti ;)

11.08.2021

RanhojičRanhojičNoah Gordon

Moc příjemné čtení, celý příběh mě dojímal, chytil už od začátku. Robertovi jsem velmi fandila i když mě i občas "naštval" ;) Ale všechno to odhodlání a zvládání nástrah doby můžeme jen závidět. Ani bych neřekla, že to bylo tolik stran, jak se mi to líbilo... Rozhodně doporučuji.

05.08.2021

Zlomená hrdostZlomená hrdostRenata Bicencová

V žánru mi chybí štítek "Pro ženy"... Je to sice literatura česká, asi proto jsem se do knihy pustila, ale kdyby mi někdo řekl, že je to typické dílo americké autorky, uvěřila bych. Hlavní hrdinka mě dost rozčilovala (mimo jiné svojí přechytralostí ohledně všeho) a na takové sladké čtení asi nejsem cílová skupina. Ještě že to bylo tak krátké.

22.07.2021

Ema a kouzelná knihaEma a kouzelná knihaPetra Braunová

Příběh byl takový hořko-sladký, ve výsledku se nám opravdu líbil. Byla jsem ráda, že místy to víly trochu odlehčily. Poselství je pro děti podáno spíš v náznacích, ...dospělí se nad vším zamyslí, děti k sobě pustí zase tu svoji pohádkovou část... Doporučuji pro holčičky věku cca 8+.

21.07.2021

Hilda a domácí skřítekHilda a domácí skřítekStephen Davies

Připadá mi to čím dál lepší ;) Zábavné, vtipné a napsané s velkou fantazií.

16.07.2021

Bez dušeBez dušeMartin František Stručovský

Hodně se mi to líbilo, zaujalo. Zařadila bych mezi velmi oddechovou detektivku, takovou tu poctivou, která je zkrátka "naše". Česká mentalita je v ní znát a je to pro mě bonus. Trochu mi připomíná Malého pitavala ;) Matěj Mlynář je sice neohrožený superhrdina, ale budiž, jeho přežití množství rvaček téměř bez následků mi nevadilo. Hezky to odsýpalo a na pokračování se těším.

16.07.2021

VěštbaVěštbaChloe Benjamin

Zajímalo mě to a i bavilo, nutilo přemýšlet. Jen tématiku LGBT bych aspoň omezila nebo i vypustila, přišlo mi toho až příliš, obzvlášť v detailních popisech.

14.07.2021

Nenech to býtNenech to býtHarlan Coben

Skvěle napsané. Vtáhlo mě to do děje už od začátku a vlastně jsem každou chvíli přehodnocovala dosavadní informace. Marně hledám slova, co měl příběh ještě navíc, co mě tak uchvátilo a zaujalo natolik, že jdu spát až před půlnocí (kdyby byla kniha delší, bylo by to samozřejmě ještě mnohem později),.... až podle znovupřečtení anotace to vidím. Je to ten "emocionální vhled".

28.06.2021

Hilda a parádní slavnostHilda a parádní slavnostStephen Davies

Hilda nás pořád baví. Akční holčičce s modrými vlasy se zkrátka nedá odolat, jdeme do dalšího dílu. A moc se mi líbí jazyk, jak je to psané, velmi hezky a nenásilně se to čte, takže asi pochvala i pro překladatele.

26.06.2021

Poslední královstvíPoslední královstvíBernard Cornwell

Poutavě napsaný historický román. Bavily mě kupodivu i bojové pasáže, celé mě to zajímalo až do konce.

20.06.2021

Chobotem sem, chobotem tamChobotem sem, chobotem tamIvona Březinová

Mamut byl opravdu výýýborný :) Vtipně vystavěný příběh je doplněn dokonalými ilustracemi. Moc hezky se to čte i prvňáčkovi. A pracovní sešit je také "pecka". Rozhodně doporučuji, Ivona Březinová je snad vždycky sázka na jistotu.

17.06.2021

HadohlavecHadohlavecPeter May

Čínské "thrillery" očividně nepatří k Mayovým vrcholným dílům. Hadohlavec ve srovnání s předchozími na úrovni o dost klesl, ale je pravda, že pořád ještě to nedosahuje jeho nejhoršího "Ochráním tě" :D ...standardní detektivka, takže 3* musí stačit.

11.06.2021

Isabela a MráčekIsabela a MráčekJulie Sykes

Tohle je opravdu povedená série holčičích příběhů. Sice vše podle jedné šablony – vždycky je nějak ohrožena Akademie jednorožců a spolek kamarádek to nějak vyřeší, ale dá se to číst, příběh není zbytečně natahován. A nechybí samozřejmě skryté poselství, ve kterém dobro vítězí nad zlem.

11.06.2021