Vzpomínky a kouzla

Vzpomínky a kouzla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/264141/bmid_ledove-kralovstvi-anna-a-elsa-vzpom-264141.jpg 4 19 8

Anna a Elsa série

Sestry Anna a Elsa žily dlouhé roky samy. Teď se konečně začínají poznávat a Anna by si ráda vzpomněla na šťastné období, kdy byly obě sestry malé a trávily spolu každou chvilku. Tenkrát bruslily a stavěly sněhuláky i uprostřed parného léta! Jeden snaživý mladý troll tvrdí, že dokáže přivolat vzpomínky, o které Annu připravil slavný kouzelník Pabbie. A Elsa si není tak docela jistá, jestli je to dobrý nápad.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Egmont (ČR)

Anna & Elsa: Memory and Magic , 2015

š.m.i.k
28.01.2023 4 z 5

Mile mě překvapila čeština a bohatá slovní zásoba. Děj příběhu sice trochu pokulhává, ale holčičkám, co jsou po princeznách jako divé, určitě udělá kniha radost.

Metla
11.04.2022 3 z 5

Ctitelky Disney filmů značky "Frozen" mohou rozšířit své znalosti o dvojici sester a jejich přátelích, stačí hmátnout po některé z vydaných knížek. "Vzpomínky a kouzla" prakticky vyžadují znalost úvodního dílu (filmu nebo knihy), protože navazují na událost, kdy Anna v útlém dětství přišla o část své paměti. A ráda by ji získala zpět, třeba i s pochybnou pomocí praštěného trolla.
Cácorka milovala "Ledové království" více než dva roky, všechny filmy viděla x-krát, žadonila o panenky, potěšilo ji cokoliv s tímto tématem... leč s nástupem do školy ji Frozenmánie opustila. Přestala zbožňovat Elsu, Anna ji nudí, z lopatky nespadl snad jedině sob Sven. Tím vysvětluji relativně nízké hodnocení z naší strany: já vnímala jen průměrný příběh s hezkými, ovšem nepočetnými ilustracemi, skřítě pod peřinou působilo poměrně otráveně. Ne dost napínavé, ne dost vtipné, ne dost zajímavé pro šestiletý zhýčkaný Barbie mozek. Pokud vaše ratolesti na tomto světě a jeho hrdinech stále ještě ujíždí, knížka by u nich měla slavit větší úspěch. 65%

Barabora
22.03.2021 5 z 5

Super knížka. Přečetla jsem ji téměř hned. A myslím si, že je to rozhodně lepší, než nějaká Anna a Elsa, kde je tak málo čtení, že to přečtu za PÁR minutek.

Ishir
27.10.2019 4 z 5

Celkem dobrý příběh.

kuky921
19.07.2018 4 z 5

Pěkné čtení před spaním na dobrou noc.

Elsa14
28.01.2018 5 z 5

Od té doby, co vyšel film Ledové království, miluji vše, co se týká Elsy. I když mi všichni říkají, že už jsem na to velká. Na tyto krátké knížečky jsem narazila náhodou a moc se mi líbily. Jsou to krásné doplňky, které se týkají společného života Elsy a Anny. Sice člověk všechny čtyři přečte za jeden den, ale to nemění nic na tom, že jsem si je užila. Rozhodně hodnotím kladně.

princesse
28.12.2016 4 z 5

První díl ze sady čtyř knížeček o osudech dvou sester. Hezké a milé vyprávění. Chystáme se na druhý díl.

Samira
11.05.2016 4 z 5

Příjemný kousek pro milovníky a hlavně milovnice Anny a Elsy. Samostatný příběh je doplněn hezkými ilustracemi, ale pouze doplňkově. Moc chválím formát, který je nejen hezký, ale i vhodný na cesty a také do menších rukou.

Erica David
americká