Ohnivé kameny

Ohnivé kameny https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69729/mid_ohnive-kameny-fvR-69729.jpg 4 60 12

Caedmon Aisquith série

V muzeu dojde k vraždě a je ukraden artefakt nevyčíslitelné ceny: zlatý náprsník zvaný Ohnivé kameny, který kdysi nosil sám Mojžíš. V počítači se najde mail, který zatáhne do děje bývalého člena britské rozvědky. A jednu svéráznou fotografku. Brzy vyjde najevo, že první nález otevírá cestu k ještě vzácnější relikvii - samotné Arše úmluvy! Hrdinové jsou vrženi do zběsilého víru událostí a ocitnou se v boji na život a na smrt s nebezpečnou ozbrojenou sektou náboženských fanatiků, kteří chtějí za pomoci Archy rozpoutat konec světa.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Metafora

Stones of Fire , 2009

š.m.i.k
04.01.2023 4 z 5

Sedlo mi to do nálady a hlavně mě děj zajímal, co se týče historických skutečností. Jakmile začnu googlit více informací, je to pro mě jasná známka toho, že jsem zaujata a autorovi jsem se chytila na udici ;) ...a pak nechyběla nějaká ta láska, akční scény nesmrtelných hrdinů a "ostatní klišé omáčka" aby to bylo ještě příběhovatější. Jsem zvědavá na další díl v sérii.

zelvonik
13.11.2022 3 z 5

Výborný historický román, docela uvěřitelná zápletka, zároveň nijak zvlášť komplikovaná. Děj odsýpal a dobře se četlo. Hvězda dolů za pár drobností a hlavně za nelogický vývoj jedné z hlavních postav.

Čmeláček
09.06.2022 2 z 5

Podle mého téma knihy zajímavé, ale strašně špatně zpracované. Slabý průměr.

jprst
05.05.2020 2 z 5

Občas se nechám nalákat anotací knihy k přečtení, ale v tomto případě to byla chyba. Chybí tomu spád, některé pasáže jsou až nudné, což ale má svou výhodu - dobře se při nich usíná. Zkrátka podle mě podprůměr tak za dvě hvězdy s tím, že dalším knihám této autorky se na dlouho vyhnu.

between
22.12.2017 3 z 5

Začátek mne chytl a bylo to výborné. Pak se začaly objevovat "chyby" jako že po brodění ledovým potokem si dají kafe venku místo vevnitř, přidalo se víc romantiky a sexu, čímž mi to začalo lehce sklouzávat do červené knihovny. Když jsem až po přečtení zjistil, že autor je vlastně autorka, tak to trochu vysvětlovalo tu červenou knihovnu. :-) Hlavní hrdinka nebyla pro mne s tou její "odvahou" uvěřitelná. V závěru pro mne tedy místo gradace to bylo spíš, jen že to dočtu jak to dopadne.

85098211
12.09.2017 3 z 5

Asi jsem už toho přečetla až moc a jsem tím pádem náročná, ale tato kniha mi připadá pouze průměrná. Pustila jsem se do ní na základě doporučení jednoho kamaráda, ale nedokázala jsem se nadchnout. Děj se dost vleče, postavy moc sympatické nejsou a na můj vkus se tam i zbytečně často vraždí. Protože ale nenechávám nic nedokončené, přečtu si i všechny další knihy z této řady...

lenkaknel
23.01.2015 2 z 5

Když to porovnám třeba s knihami od Egelanda nebo Odkazem Stonehenge (zatím nejlepší, co jsem v žánru četla), tak Ohnivé kameny prostě neobstojí. Navíc mi všechny postavy byly dost nesympatické (u záporáků se to celkem očekává, u dvojice kladných hrdinů to vidím jako problém). Další věc, která hovoří spíše v neprospěch knihy je fakt, že je mi v podstatě jedno, jestli si přečtu pokračování nebo ne (spíš ne).

Nelly
15.01.2014 3 z 5

Kniha se čte dobře, ale musím přiznat, že jsem od autorky dle recenzí čekala více.

avad
22.10.2013 5 z 5

Napínavý a dobrodružný román. Celou dobu udržuje čtenáře v napětí a čte se jedním dechem. Doporučuji k přečtení. Dávám pět hvězdiček.

v.e.v.er.ka
27.12.2011 5 z 5

Skvělá kniha, která se čte jedním dechem... kdo má rád thrillery s templáři a jim podobné, tak by si ji měl určitě zařadit do pořadníku k přečtení!

maciii
10.09.2011 4 z 5

Skvělý dobrodružný román, neplácá se v žádných filosofiích a úvahách, jde čistě po akci, samotné hledání artefaktu má hlavu a patu, je logické a přitom zábavné. Akorát ke konci se mi to už trochu táhlo.

ina77
04.07.2011 4 z 5

Hodně dobrá kniha,supr se čte ,děj se hodně mění takže žádná nuda.Doporučuji přečíst,čte se opravdu jedním dechem.

thrillery svatý grál náboženský fanatismus archa úmluvy

Chloe Palov
americká