Ohnivé kameny

V muzeu dojde k vraždě a je ukraden artefakt nevyčíslitelné ceny: zlatý náprsník zvaný Ohnivé kameny, který kdysi nosil sám Mojžíš. V počítači se najde mail, který zatáhne do děje bývalého člena britské rozvědky. A jednu svéráznou fotografku. Brzy vyjde najevo, že první nález otevírá cestu k ještě vzácnější relikvii - samotné Arše úmluvy! Hrdinové jsou vrženi do zběsilého víru událostí a ocitnou se v boji na život a na smrt s nebezpečnou ozbrojenou sektou náboženských fanatiků, kteří chtějí za pomoci Archy rozpoutat konec světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/69729/ohnive-kameny-fvR-69729.jpg 3.749

Caedmon Aisquith 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Metafora

Stones of Fire, 2009

Kniha Ohnivé kameny

between
22.12.2017

Začátek mne chytl a bylo to výborné. Pak se začaly objevovat "chyby" jako že po brodění ledovým potokem si dají kafe venku místo vevnitř, přidalo se víc romantiky a sexu, čímž mi to začalo lehce sklouzávat do červené knihovny. Když jsem až po přečtení zjistil, že autor je vlastně autorka, tak to trochu vysvětlovalo tu červenou knihovnu. :-) Hlavní hrdinka nebyla pro mne s tou její "odvahou" uvěřitelná. V závěru pro mne tedy místo gradace to bylo spíš, jen že to dočtu jak to dopadne.

12.09.2017

Asi jsem už toho přečetla až moc a jsem tím pádem náročná, ale tato kniha mi připadá pouze průměrná. Pustila jsem se do ní na základě doporučení jednoho kamaráda, ale nedokázala jsem se nadchnout. Děj se dost vleče, postavy moc sympatické nejsou a na můj vkus se tam i zbytečně často vraždí. Protože ale nenechávám nic nedokončené, přečtu si i všechny další knihy z této řady...

lenkaknel
23.01.2015

Když to porovnám třeba s knihami od Egelanda nebo Odkazem Stonehenge (zatím nejlepší, co jsem v žánru četla), tak Ohnivé kameny prostě neobstojí. Navíc mi všechny postavy byly dost nesympatické (u záporáků se to celkem očekává, u dvojice kladných hrdinů to vidím jako problém). Další věc, která hovoří spíše v neprospěch knihy je fakt, že je mi v podstatě jedno, jestli si přečtu pokračování nebo ne (spíš ne).

Nelly
15.01.2014

Kniha se čte dobře, ale musím přiznat, že jsem od autorky dle recenzí čekala více.

avad
22.10.2013

Napínavý a dobrodružný román. Celou dobu udržuje čtenáře v napětí a čte se jedním dechem. Doporučuji k přečtení. Dávám pět hvězdiček.

v.e.v.er.ka
27.12.2011

Skvělá kniha, která se čte jedním dechem... kdo má rád thrillery s templáři a jim podobné, tak by si ji měl určitě zařadit do pořadníku k přečtení!

maciii
10.09.2011

Skvělý dobrodružný román, neplácá se v žádných filosofiích a úvahách, jde čistě po akci, samotné hledání artefaktu má hlavu a patu, je logické a přitom zábavné. Akorát ke konci se mi to už trochu táhlo.

ina77
04.07.2011

Hodně dobrá kniha,supr se čte ,děj se hodně mění takže žádná nuda.Doporučuji přečíst,čte se opravdu jedním dechem.