Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář

Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454729/bmid_traskave-pohadky-aneb-maly-chemicky-NBq-454729.jpg 5 9 5

Víte, že chemické prvky a sloučeniny vedou stejně jako my lidé bohaté životy plné zvratů třaskavějších než nejsilnější chemické reakce? Pokud vás zajímá, jakou obživu si zvolilo Olovo, kam jezdí na prázdniny Vodík s Kyslíkem, nebo co se stane, když onemocní Rtuť, a chcete se přitom i něco dozvědět, je tohle kniha určená přímo vám. Sedmero pohádek pobaví, dojme i poučí a hlavně ukáže, že chemie je daleko živější, než si vůbec dokážete představit.... celý text

simca9342
20.02.2024 5 z 5

Přečteno před lety .

Vtipné pohádky zaměřené na téma chemie , reakce a vlastnosti chemických prvků.
Každá z nich začíná poeticky, kniha obsahuje také barevné ilustrace s doplňujícími informacemi o jednotlivých prvcích.

ZuzanaK.
26.01.2024 3 z 5

Hmm, nebylo to špadné, bylo to i vtipné, ale čekala jsem přeci jen více chemie.

Jackline5
04.12.2022 5 z 5

Jedná se o krátkou čtivou knížečku, se spoustou zajímavých ilustrací. Každá pohádka je uvedena krátkou básničkou o daném prvku. Příběhy jsou inspirovány skutečným chováním chemických prvků a sloučenin.
Knížka se bude určitě líbit mladým čtenářům se zájmem o přírodu a chemii, a dospělým se smyslem pro humor a nadsázku.

Knihomolka506
13.06.2022 5 z 5

Dobrá kniha musí člověka bavit. I když je o úplně nezajímavém tématu. Například o chemii. Jestli ji právě máte, bavite se nad krátkými, ale vtipně podanými příběhy ze života lidí, které ovlivňují různí prvci. Pomáhají všude , ale někdy se můžou pokazit nebo onemocnět jako rtuť z jednoho příběhu. Každý příběh uvádí vtipná básnická o jednom z prvku. Nudit se u čtení nebudou ani děti ani jejich rodiče.

š.m.i.k
17.03.2022 5 z 5

Výborné. Kniha je taková vtipně hravá. Bavila jsem se. Jen myslím, že víc si ji užijí dospělí, protože děti ještě nemají ty správné vědomosti.

pohádky pro děti chemie

Tereza Verecká
česká, 1985
2020  90%Stropopodní žuchbuchy
2019  94%Piš, nebo střelím
2020  91%Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář
2017  0%Kamenná, divná věc…

Kniha Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář je v