Velké myší spiknutí

Velké myší spiknutí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340693/bmid_velke-mysi-spiknuti-rup-340693.jpg 4 106 19

Každý den chodí malý chlapec kolem cukrárny s výlohou zaplněnou všelijakými úžasnými dobrotami – sklenicemi s velkými karamelkami a sladkými sirupy. Je to nejlepší cukrárna ve městě, až na to, že její majitelkou je paní Pratchettová – postarší vytáhlá babizna se špínou za nehty! Navíc je tak nafoukaná, že to svět neviděl. A chlapec se jí rozhodne trochu zavařit… Věděli jste, že z tohoto chlapce vyrostl spisovatel Roald Dahl? Autobiografický příběh nezklame fanoušky Dahlových knih, ani ty, kteří se s knihami jednoho z největších světových vypravěčů doposud nesetkali. Kniha je určena pro děti od 7 let.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Pikola

The Great Mouse Plot , 2016

kopeceli
28.03.2023 5 z 5

Poměrně štíhlá kniha s většími písmeny, takže si ji děti od osmi let mohou číst samy. Příběh je roztomile dětský téměř do konce. Ale na konci se vytáhla maminka a já bych udělala to samé!

Bella11
28.02.2023 5 z 5

Knížka mě bavila číst, má krátké kapitoly, takže je i vhodná pro začínající čtěnáře.

8182
20.09.2022 5 z 5

Dočetla jsem ji spolu se synem a připomněla si proč mám Roláda Dahla tak ráda. Vtipný příběh s lidským rozměrem, který zábavné přijdou hlavně děte, protože popisuje kouzlo chlapecké vynalézavosti, s jakou se dá spáchat úžasná rošťárna.

Pert
14.06.2022 4 z 5

Hezká kniha, ale je hodně krátká

MaxíkD.
01.01.2022 5 z 5

Dobrá kniha. Příběh se vyskytuje i v knize ( také od Roalda Dahla ) Kluk- Příběhy z dětství.

anna.zahy
26.04.2021 5 z 5

Dobrá kniha, ale bohužel krátká.

Knihomolka506
23.01.2021 5 z 5

"Z doby kamenné "
Od dětství miluji příběhy tak skvělého autora. Tohle není jen tak obyčejný příběh, ale autobiografické zpracování jednoho z mnoha autorových vzpomínek. Vtip, žert, sranda, kanadský žertík (říkejte tomu jak chcete) , ale na celý život zapamatovatelný. Jak zesměšnit jednu nejpřísnější prodavačku? Otevřte knihu a promluví k vám příběh...

Čtenářka010
30.11.2020 5 z 5

Super kniha moc se mi líbila.

aydam
31.05.2020 5 z 5

Moc pěkný příběh ze samotného autorova dětství.

š.m.i.k
07.02.2020 5 z 5

Príma jednohubka ;) Pustíme se určitě do dalších knížek. Dětem se moc líbilo.

Michaela91
16.10.2019 4 z 5

Milé čtení. Doufám, že se mi podaří udělat sbírku jeho knížek.

FejKýý
30.09.2019 5 z 5

Parádní vyprávění, začetla jsem se jako nic, snad za půl hoďky přečteno, kniha je pro malého brášku, tak snad se mu bude taky líbit. :)

whale77
02.08.2019 3 z 5

Jedna z „dahlovin“, co je spíš pro dospěláky, taková milá vzpomínkovka. Jednoduchý příběh o mlsných klucích, protivné prodavačce cukrovinek a zlém řediteli. Pro děti mám od Dahla radši ty vymyšlené, ulítlé příběhy, pro dospěláky zase spíš jeho vyprávění z dospělejšího období. Tohle bylo takové – jo, proč ne, ale vracet se budu spíš k jiným jeho knížkám.

Bezkyne9
25.07.2019 4 z 5

Velice prijemny styl psani, az v polovine mi doslo, ze je to kniha, jez Meg Ryanova predcita detem v Lasce pres internet :)

icewind
26.12.2018 4 z 5

Vypůjčil jsem si jednu oddechovku z vánoční nadílky mého potomka a určitě nezklamalo. Vzpomněl jsem si na svoje různá a naprosto zásadní dětská spiknutí, takže slovo "Velké" v názvu je jistě namístě :-)

Tesinka_Laufey
19.05.2018 5 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného, když je v názvu "Velké", ale i tak byl příběh velice dobrý vzhledem ke svému rozsahu. Možná dokonce po přečtení přestanu jíst lékořici.

Lodestar
15.04.2018 3 z 5

Útlá malá knížečka, plná bombónů, dětského vidění světa a docela zajímavého příběhu. Říznutý konec mi přišel na místě a říkám si, že tak to v životě chodí a není třeba to nějak víc lakovat nebo natahovat. Užila jsem si ji, i když mě na židli neposadila.

reader.007
16.10.2017 5 z 5

Tak tomuhle se nedá dát míň než plnou nádrž (minimálně za otce-doktora a jeho krysí bonbony). Nemá to sice úplné závěrečné "šťastně až na věky", nicméně je to tak kouzelně klukovské a skutečné, že si ji určitě časem seženu.

piquillio
28.09.2017 4 z 5

Příjemná povídka, ani ne jako pro děti, jako spíš ohlédnutí za dětstvím a kuriózní příhodou. Milá jednohubka.