š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Skvěle napsané,... ale je mi z toho opravdu smutno. Je to tak "naše" a je to fakt hrozné (myslím tím národní povahu). Paní Dvořáková musí psát z vlastních zážitků, protože jinak by to určitě nemohla tak opravdově podat. Poslechla jsem jako skvěle načtenou audioknihu.

23.04.2020 3 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Potřebovala jsem další pohádku, i když své výhrady mám, už je to moc stejné a ani jsem nebyla napnutá.
Stále stejný styl i triky, kterými je docíleno nesmrtelnosti hlavních hrdinů už jsem dávno "prokoukla"... ;)

14.04.2020 4 z 5

Varvara: kniha o velrybím putování Varvara: kniha o velrybím putování Marka Míková

Moc hezká knížka o velrybím putování, místy trochu smutná, pak zase veselejší, tak jak to asi velryba v životě má. Skvělé je i doplnění faktických informací a zajímavostí prostřednictvím krátkých poznámek.

13.04.2020 5 z 5

Český ráj Český ráj Jaroslav Rudiš

...je to sice "o ničem", ale asi jsem zrovna tohle potřebovala. Velmi nenáročná, krátká, oddechovka.

11.04.2020 3 z 5

Překlep a Škraloup Překlep a Škraloup Tomáš S. Končinský

Stálo to fakt za to. Opravdu originální příběh a užívala jsem si to i jako dospělák. Rozhodně doporučuji.

06.04.2020 5 z 5

Fiorella a dům ztracených duší Fiorella a dům ztracených duší Vlastimil Vondruška

Jak zjišťuji, stále jsem ještě aspoň trochu "dítě" nebo možná "mládež", pořád mě Fiorella baví, i když místy mě i rozčiluje svojí přechytralostí. Kniha se stále drží svého pravidla, že děti jsou chytré a musí vše vyřešit a vysvětlit "hloupým" dospělým, na tom je celá série postavena... ;)

04.04.2020 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Děj se hodně pozvolna rozjížděl, ze začátku jsem si myslela, že to asi nebude pro mě,... román pro ženy a "krindy pindy". Ono se to ale začalo všechno ubírat jiným směrem a cca od poloviny už jsem přehodnocovala, bylo jasné, že "se nic odkládat nebude".
Nemůžu říct, že bych byla úplně dojata, to né, spíš se mě to dotklo tak, že ještě dlouho o všem budu přemýšlet. Budu tomu muset dopřát čas k odeznění...

30.03.2020 4 z 5

Za chvíli jsme doma, jen si odskočíme do Afriky Za chvíli jsme doma, jen si odskočíme do Afriky Oliver Scherz

To bylo príma. Nenáročný příběh, milý a i místy vtipný, s oblíbenými zvířaty. Děti mě po každé dočtené kapitole přemlouvaly, abych přečetla jeeeštěééé jednuuuu. Tak to mluví samo za sebe. A ještě moc hezké ilustrace :)

25.03.2020 5 z 5

Příběhy z půdy Příběhy z půdy Hynek Schuster

Jednotlivé příběhy jsou psány moc hezkým jazykem, je vidět, že má autor velkou slovní zásobu. Každý příběh je jiný, některé lepší, některé méně záživné, tak jako u povídkové knížky. Proto dávám 3*. Takový střed. Jen pro děti je vyprávění mnohdy hodně rozvleklé, ke konci je to už nebavilo...

22.03.2020 3 z 5

Černá ozvěna Černá ozvěna Michael Connelly

Tohle se mi fakt moc líbilo. Postavy se postupně charakterově "odkopávaly" a Harrymu Boschovi se nedá nefandit, bude se mi o něm pár nocí zdát (doufám) ;)
Je mi líto, že už jsem audioknihu doposlechla... bavilo mě to od samého začátku a čím dál víc, i když už jsem si dala 2+2 dohromady a věděla, jak se příběh bude dál vyvíjet. Označila bych to jako takovou "poctivou detektivku" a body navíc určitě za provedení bez nechutných brutalit. Rozhodně doporučuji k přečtení (respektive poslechu).

10.03.2020 5 z 5

Moje první "seznámení se" s autorem, popravdě mi i těch 80 stran připadalo velmi dlouhých...

08.03.2020 3 z 5

Parádní pirátské překvápko Parádní pirátské překvápko Tracey Corderoy

Druhý díl byl oproti prvnímu o poznání horší, ale pořád nás to baví. Takže hurá na další babičkovské kouzlení.

04.03.2020 4 z 5

Jiné dny, jiné oči Jiné dny, jiné oči Bob Shaw

Má to zajímavou nosnou myšlenku a neubránila jsem se chvilce osobního zamyšlení "co by, kdyby". Užila jsem si to.

03.03.2020 4 z 5

Báječná babičkovská soutěž v pečení Báječná babičkovská soutěž v pečení Tracey Corderoy

Vtipná jednohubka na jedno večerní čtení. Určitě půjdeme do dalšího dílu.

27.02.2020 5 z 5

Přání od jezera draků Přání od jezera draků Irena Ričlová Lachoutová

Hezkou pohádku s oblíbenými draky spíš pro větší děti (pro zvídavé cca od 8-mi let) hezky obohatily informace na konci každé kapitoly. Malý odstavec textu o tom, jak to či ono bylo ve středověku jsme pojali mírně zábavně/soutěžně. Na danou otázku jsem děti postupně nechala odpovědět, jak si myslí že to bylo a pak jsme byli všichni zvědaví na odpověď v knize. Moc hezky zpracováno a líbilo se dětem i mně.

25.02.2020 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Tohle bylo jedno velké příjemné knižní překvapení, jen jsem se dopustila stejné chyby jako jaroiva (v komentářích pode mnou)... Protože se jednalo pro mě o neznámého malíře, chtěla jsem si vyhledat, jaké obrazy maloval, až jsem se dostala na životopis a samozřejmě přečetla... Holt jsem také zvědavá :)

25.02.2020 5 z 5

Ela a narozeninové představení Ela a narozeninové představení Darcey Bussell

Pro malé holčičky úžasné, pro rodiče je skvělé, že je to tak krátké :) ...a i brácha to "přežil" ;)

22.02.2020 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

Po předchozím příběhu musím s jednou hvězdou dolů. Dějová linka byla sice zajímavá, ale už to nebylo ono, "Dívka, ..." nastavila laťku velmi vysoko. Hodně mě také rušila promiskuita hlavní hrdinky. Působilo to na mě jako chabá vycpávka, jako by autor zrovna chvíli nevěděl, co s příběhem dál. Marianino vyzrávání osobnosti způsobilo, že mě iritovala čím dál víc. Ale abych jenom nekritizovala ;) i přes to všechno se mi to líbilo, audiokniha je opravdu skvěle načtená a fakt jsem si to užila.

19.02.2020 4 z 5

Dívka, která spadla z nebe Dívka, která spadla z nebe Simon Mawer

Tohle se mi opravdu líbilo. Sedlo mi to do momentální nálady a líbilo se mi, jak je příběh vymyšlený i napsaný. Podle anotace mě knížka vůbec nezaujala, obávala jsem se válečných popisů, ale vše se odehrává na základě psychologie postav. Nechala jsem se nenásilně přenést do místa děje a jako bych tam byla tichým pozorovatelem. Poslouchala jsem jako audioknihu, velmi dobře načtenou a moc jsem si to užila. Rozhodně doporučuji a hned jdu na Provazochodkyni.

15.02.2020 5 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Zase jednou vtipná knížka, co baví děti i dospělé. Jen jako čtení před spaním – na dobrou noc – se neosvědčila, má opačný účinek. Takže určitě doporučuji, ale navečer pak počítejte s delším časem zklidňování rozesmátých dětí.

14.02.2020 5 z 5