š.m.i.k š.m.i.k komentáře u knih

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Oblíbila jsem si Freyju i Huldara už v předchozích dílech a připadá mi, že čím dál víc "zrají". Díl od dílu je lepší a lepší. Tak snad vyjde brzy další.

15.11.2020 5 z 5

Verča a prasorožec –⁠ Jednorožcem může být každý Verča a prasorožec –⁠ Jednorožcem může být každý Anna Böhm

Nám se to hrozně líbilo. Bavilo dceru (7 let) i syna (10 let), takže to můžu považovat za "univerzální" dětskou knihu a rozhodně doporučuji.

13.11.2020 5 z 5

Rytířský turnaj Rytířský turnaj Thomas Brezina

Tahle série nás opravdu baví. Je to takové dětsky akční, zkrátka to správné dětské "dobrodrůžo". Jdeme hned na další díl.

05.11.2020 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Předchozí dva díly mágů se mi líbily víc, ale pořád to bylo super. Studnice vtípků byla naplněna k mé naprosté spokojenosti.

05.11.2020 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Jedna ze srdcovek, ke které se v podobě audioknihy ráda vracím. Úžasná Zeměplocha je úžasná už od začátku.

31.10.2020 5 z 5

Chlapec, který vyrůstal s dráčky Chlapec, který vyrůstal s dráčky Andy Shepherd

Pokračování prvního příběhu nezklamalo, stále se drží kamarádství, místy je i vtipné. Doporučuji k přečtení, určitě se poohlédneme po dalším dílu.

29.10.2020 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Perfektně do detailu promyšlená linka příběhu mě dostala. Všechny drobné detaily. Zajímavé je sledovat, jak si autor poradil s tématem pandemie, i když jí "naplánoval" katastrofičtější scénář a smrtnost jako v případě moru. Vše mě bavilo cca do 3/4, pak už mi konec seděl čím dál méně. Na můj vkus už bylo mrtvol (těch akčních) až moc a konec mohl být propracovanější. Asi si potrpím na delší konce ;)

28.10.2020 4 z 5

Neotvírat! Slizké! Neotvírat! Slizké! Charlotte Habersack

I tento díl stál za to, i když se nám líbil víc díl první. Pár úsměvných pasáží tam bylo a děti touží po dalším dílu, takže "dobrýýýý" :)

16.10.2020 5 z 5

Rošťáci z pravěku: Trhlina v čase Rošťáci z pravěku: Trhlina v čase Jannick Lachapelle

Hezká myšlenka udělat kamarády z dětí a kromaňonských "prapradětí", ale kniha mi celkově přišla nedotažená. Šlo by to víc rozvinout a asi i zábavněji. Konec cíleně chybí, abychom "museli" číst další díl. "Pokračování příště" zkrátka neberu. Takže za půl knihy (podle mě opravdu chybí knize druhá polovina) půl hvězdiček...

10.10.2020 3 z 5

Sesterstvo ve Snové říši Sesterstvo ve Snové říši Lucie Hlavinková

Zajímavý nápad příběhu, opravdu originální, ale už nás to nechytlo tolik jako první díl. I tak ale doporučuji k přečtení.

05.10.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Hezky napsané, ale možná hodně krátké, nevím. Ani jsem se nestihla ponořit do příběhu a byl konec.
SPOILER: ...a navíc "růžový". Romantické pasáže mi tam vyloženě nesedly a asi kvůli nim jsem příběhu nevěřila. Něco tomu chybělo.

29.09.2020 4 z 5

Noční vetřelec Noční vetřelec Bernd Perplies

Pěkný dětský příběh, jen místy se to trochu vleklo... Ale další díl si určitě ještě přečteme.

28.09.2020 4 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Mírně slabší než první díl, ale pořád mě to hodně bavilo.

24.09.2020 4 z 5

Tajemný rytíř Tajemný rytíř Thilo Petry - Lassak

Nakouknutí do středověku mezi rytíře, moc hezky zpracované, aby to bavilo děti. A taky je to bavilo, aspoň ty mé. Nechybí kamarádství a napětí a oceňuji i obohacení informacemi v úplném závěru. Příjemné čtení i pro dospěláka.

11.09.2020 5 z 5

Samuraj Samuraj Šúsaku Endó

Krásné vyprávění a působilo velmi živě. Pro mě zajímavý pohled na Japonsko i křesťanství.

10.09.2020 5 z 5

Káťa Líbezná: pirátská princezna Káťa Líbezná: pirátská princezna Marci Peschke

Super to bylo, zvládli jsme za jeden den a překvapivě se po dalším dílu ptal kluk ;) Takže nejen zábava pro holčičky. A pobavily nás hodně některé pasáže (…pojmenovávání rybičky), děti se smály nahlas. A jasněže holky můžou být taky piráti :)

05.09.2020 5 z 5

Nejlepší kamarád na světě Nejlepší kamarád na světě Margit Auer

Začátek trošku zdlouhavější, dokud se nezačneme orientovat v příběhu. Pak už se ale kniha těžko odkládá. Děti mi přímo visely na rtech. Těšíme se na pokračování.

04.09.2020 5 z 5

Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola Lucie Hlavinková

Tak tohle se vážně povedlo. Holčičí tajemství, pátrání, nechybí zvířátko a dostalo mě i cestování v čase :) Navíc je to milý příběh. Děti nadšené (i kluk).

30.08.2020 5 z 5

Jak se stát pirátem Jak se stát pirátem Cressida Cowell

Připadalo mi to výrazně slabší než první díl, pořád jsme se do toho nemohli začíst a ani vtipných momentů už tu nebylo tolik, proto jen 3*.

24.08.2020 3 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

Výborné, královsky jsem se bavila. A film také skvělý, o tom žádná ;)

13.08.2020 5 z 5