Jak se stát pirátem

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Druhá část pamětí Škyťáka Šelmovského Štiky III., nejúžasnějšího vikinského hrdiny všech dob, nás zavede na moře. Pátrání po pokladu slavného piráta Truchlovouse Trudného začíná plavbou na ostrov lebkolvů, slepých draků, kteří neumí létat, ale o to jsou nebezpečnější. Náš hrdina Škyťák přežije jak lebkolvy, tak i ztroskotání lodi a nakonec se poprvé utká i se svým proradným úhlavním nepřítelem. To ale pořád není zdaleka všechno......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220837/jak-se-stat-piratem-220837.jpg 4.458

Škyťák Šelmovská Štika III. 2.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Slovart (ČR)

How to Be a Pirate, 2004

Kniha Jak se stát pirátem

pejty

Příjemná knížečka pro malé, ale nebojím se říct i dospělé čtenáře. Krásná oddechovka, která mi zpříjemnila jedno odpoledne.

š.m.i.k
24.08.2020

Připadalo mi to výrazně slabší než první díl, pořád jsme se do toho nemohli začíst a ani vtipných momentů už tu nebylo tolik, proto jen 3*.

Terva
16.05.2020

Když k vám připluje veliká
dvoumetrová rakev s nápisem
POZOR! NEOTVÍREJTE TUTO RAKEW,
uhodnete, co bude dál?
Bude to pěkně strašidelné.

Musím tedy přiznat, že jsem čekal klasického filmového Bezzubku celého v černém. Tady je Bezzubka zelený a tak ukecaný, až mi to začínalo vadit. Ale příběh je zaměřen na náctileté, tak bych do toho neměl moc kecat. Mladý už dávno nejsem a do důchodu daleko. Toto beru jako přípravu na vracení se do dětství. Jsem hladov po příběhu tak mě N-N-N-NAKRMTE! Potřebuji j-j-jíst, HNED TEĎ!

Citát: Draci bývají svým pánům věrní jenom do určité míry.

Psídech Dutohlav je nejstrašidelnější kresba v této knize. Asi o něm budu mít noční můry. Fakt, nekecám. Na straně 26 se klidně podívejte, ale pozor, jen na vlastní nebezpečí. Zajímavější však je, jak paní spisovatelka Cowellová neustále Škyťáka popisuje jako poseru a slabého. Ale při tom v první knize zabil strašného mořského draka. Tak že už je skoro hrdina. To skoro si dejte do úvozovek. Cesta k tomu, aby se stal králem je ještě daleké a nebezpečná.

Malá ochutnávka:
PROKLET BUĎ, KDO SE OPOWÁŽÍŠ WYRUŠOVAT OSTATKY TRUCHLOWOUSE TRUDNÉHO, NEJSLAWNĚJŠÍHO PIRÁTA, JENŽ KDY PO OSTROWECH WNITŘNÍCH STRACH ROZSÉWAL.

Tohle je směs napětí, hororu a srandy. Neotvírejte rakev, truhlu ani dveře, je to majetek sto let mrtvého Truchlowouse Trudného. Ale ne, to můžete říct několikrát a stejně nikdo neposlouchá. Varování bylo jasné. Pak máte akorát pocit, že je něco špatně. Alvin Chudý, ale čestný farmář, je toho důkazem. S důrazem na slovo „čestný“. Jo a pak ještě ta truhla. No, kdo si chce hrát na piráty? Nemohu nic jiného, než doporučit. Čtěte svým dětem těsně před spaním.

Citát: Podle mých letitých zkušeností je zpravidla dobré neotvírat rakev, která má na sobě napsáno „NEOTWÍREJTE“...

pazizanka
02.05.2020

Super, čtu synovo před spaním a samotnou mě to baví :)

Jadla
02.02.2020

Znám zatím jen jako audioknihu, ale i pro posluchače jde o báječný zážitek, napínavý, vtipný příběh, který posloucháme s dcerou a lbí se oběma.

Taťka Hraboš
03.02.2019

I dvojka si zachovává kvalitu jedničky - méně prostoru sice dostává Bezzubka se svými typickými "dětskými" protesty, když se po něm něco chce, ale i tak je tam humoru habaděj. Nechybí ani napětí, překvapení i nějaké to nenásilné morální ponaučení - prostě výborné večerní čtení pro celou rodinu :-) .

Suou
28.01.2018

No keďže bola podľa mňa plánovaná iba prvá knižka, tak by som tipoval, že táto bola vydaná len kvôli peniazom... ale to nemení nič na príbehu. Ako pri prvej knihe tak aj tu sa autorka snažila pridať nejaké ponaučenie... a ten koniec s ľavou rukou :D to ma skoro zabilo.

narcisonanis
21.02.2015

Dokonalé pokračování příběhů o zdánlivě nešikovném vikingském hrdinovi Škyťákovi. Pokud se chcete zasmát jednoduchému vtipu a potřebujete oddechovou knihu na odpolední čtení, rozhodně sáhněte po tomto pokračování dobrodružství Jak vycvičit draka!

Přidávám se ke kolegyni, výkřik „Škyťáku, ty jsi levák!“ mě absolutně odrovnal! :D