Neotvírat! Slizké!

Už zase! Nemovi přišel poštou další balíček s nápisem Neotvírat! Pod něj někdo připsal ještě jedno varování − Slizké! Co to jen může být? Nemo a jeho přátelé Béda a Otka neodolají a balíček tajně otevřou. Najdou v něm zelený sliz, který nejenže mluví a je strašně lechtivý, ale zdá se, že má i další, skoro zázračné schopnosti. Nemo a Béda začnou okamžitě snít o tom, že z nich budou milionáři. Podaří se jim to? Stane se ale ještě něco. Rázem se změní počasí, slizký liják zaplaví celý Suchopár a někteří lidé začnou mít problém! Naši tři přátelé vědí, že pokud Slizzíka nevrátí, kam patří, nastane úplná katastrofa. Pustí se tedy do hledání. Jak celé dobrodružství plné napětí a neuvěřitelných příhod dopadne? Co udělají naší známí ze Suchopáru? Podaří se jim město i zelenou příšerku zachránit? Vtipné a milé vyprávění, ve kterém jde v prvé řadě o přátelství, potěší všechny, kteří rádi čtou. Třeba před spaním?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428972/big_neotvirat-slizke-bit-428972.jpg 4.722

Neotvírat! 2.

Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Drobek

Bitte nicht öffnen 2: Schleimig!, 2017

Kniha Neotvírat! Slizké!

Boldrick

Samozřejmě, že jsme museli koupit i další díly :-)
Opět málo Slizíka, myslím si, že tahle potvůrka měla větší potenciál, nicméně se mi to líbilo o chlup, teda kapku (slizu), víc, takže zasloužené 4.

Boku

Můj nejoblíbenější díl z této série (zatím). Je to krásná, a místy vtipná knížka. Není co vytknout , perfektní! Určitě všem doporučuji!

š.m.i.k
16.10.2020

I tento díl stál za to, i když se nám líbil víc díl první. Pár úsměvných pasáží tam bylo a děti touží po dalším dílu, takže "dobrýýýý" :)

Ellinek
15.10.2020

Pěkná a milá knížka, která mě vrátila do doby, kdy jsem četla série typu Klub záhad. Slizzík byl super, příběh nese krásné a důležité poselství, které hravou a příjemnou formou předává mladým čtenářům. Rozhodně je to knížka, kterou stojí za to přečíst. :)

Anička2011
28.09.2020

Super knížka

Pdede
16.07.2020

Opět zajímavý příběh nejen pro děti.

Gustik5
06.05.2020

Neotvírat! Slizké! přichází s další dávkou nadpřirozeného dobrodružství a velice čtivým vyprávěním, v němž se dětští hrdinové střetnou s lidskou chamtivostí, show-byznysem a v neposlední řadě zachrání znovu celé město před nepřirozenou přírodní katastrofou. Obživlá hračka je tentokrát trochu na pozadí celého dění oproti skutečnějším problémům a strastem, kterým musí hlavní hrdinové čelit. Tentokrát se ubralo na dějových zvratech a přidalo na důrazu na poučení, což není špatné, nicméně místy se příběh díky tomu vleče, zatímco finále je efektní, ale odehrává se na celkem malém prostoru. Přestože se mně osobně první díl líbil víc, stále se jedná o nadprůměrnou literaturu, kterou můžete ratolestem směle předčítat, nebo je nechat ať se knihou prokoušou sami. Protože rozhodně stojí za to. Pokud jim k tomu ještě ideálně koupíte nějaký ten sliz, rozhodně budou mít radost. A to je zrovna u tohoto žánru hlavní – potěšit jeho cílovou skupinu.

V připravované třetí knize hrdinům má dorazit balíček s upíří panenkou, což by mohlo být zajímavé. Snad se tentokrát opakované schéma ozvláštní a dostane se nám přinejmenším širšího pohledu na záhadného zloděje, odesílajícího balíčky s ožívajícími hračkami…

jennifer9183
07.03.2020

Druhý díl Neotvírat!!! byl velmi zábavný. I když již nejsem cílovka u některých pasáží jsem se zasmála! Autorka dokázala držet napětí až do konce a bylo milým překvapením i vyobrazení hlavních hrdinů :-)