Ryorka Ryorka komentáře u knih

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

no, námět je těžce jednoduchý. Je to blbina a oddychovka, ale nemůžu popřít, že jsem se u ní tlemila od začátku do konce a příjemně si vypla mozek.

10.05.2019 3 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Mě se to líbilo. Nenašla jsem nic, co by nudilo. Děj se odvíjel svižně. Jen jsem měla pocit, že i když se příběh odvíjel ve světě bezcitného, sobeckého a intrikánského matriarchátu, tak postava Drizzta působila jak pohádka. Ale nějak to dohromady ladilo.

05.05.2019 5 z 5

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Marek, syn Knížete zlodějství a roztahuje se zrovna v Český republice.......sorry jako, ale tohle mě rozsekalo. No, netuším, co tím chtěl básník říct. :) A teď ke knihám. I když je z obsahu i stylu poznat, že je to čtivo určené puberťákům, tak se to četlo fajn. Pár nelogičností, ale ne až tak rušivých. A co je důležité, hlavní hrdinka je vcelku normálně jednající holka, pominu-li fakt jejího původu. Jen nevím, co ti Amíci mají furt na tom zvracení. Jen mě trochu mrzí, že tak od půlky posledního dílu už to byla čistá pohádka

03.05.2019 3 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Opět jsem dala na hodnocení. Dočetla jsem, ale nenadchlo mě to. Chvílemi jsem měla pocit, že čtu literaturu faktu. Ten týpek je prostě nemastný, neslaný.

03.05.2019 2 z 5

Everville Everville Clive Barker

napsala bych něco..........cokoli......ale na to nemám dost dobrej matroš. Barker- to jsou zhmotnělé sny, touhy, duše.

28.04.2019 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Za mě 100%. I když bych to až tak úplně nenazvala thillerem. Taková temnější psychologická sonda s trochou mysteriozního nádechu. Váhala jsem jestli číst, jelikož některé komentáře byly hodně ostré, ale ne nadarmo se říká 100 lidí 100 chutí. Je vyčítáno hlavním postavám, že dělají nebo naopak nedělají tohle nebo tamhleto, ale kolik z nás jsou vystudovaní psychologové, aby mohli hodnotit? Kolik z nás prožilo to, co Sarah a Angus? Kolika z nás by z toho hráblo? A konec podle mě dopadl nejlépe, jak dopadnout mohl, i když se happyend nekonal.

28.04.2019 5 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

ne a ne. Celý ten PSYCHOMATRIXOSKYNET je divný. Nesedí mi styl psaní. A když pominu, že je to další série se stejným mainstreamovým scénářem urban fantasy, tak říkám, že jsem četla mnohem lepší. Celá kniha mi přišla nudná jako samy Psyové, žádné emoce, jen popis. I ten sex byl pro mě jen mechanický popis. Zkusila jsem i druhý díl, ale v půlce jsem to vzdala .

27.04.2019 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

nechala jsem se nalákat na vysoké hodnocení. Příběh a magický svět je vymyšlený dobře. ALE........tím klady končí. Hlavní hrdinka je neskutečně otravná. V jednu chvíli se chová jak dvanáctileté děcko, aby na další stránce udělala rozhodnutí hodné stařešiny rodu. Kdyby autorka zkrátila ty neustále se opakující popisy jejích postraumatických schizofrenních stavů bylo by to daleko snesitelnější. Dvě třetiny knížky jen blije, fňuká a trtká a pak zase blije a fňuká ......a trtká. Takže po dvou dočtených dílech si odnáším jen kýble zvratků, dokonalou manikůru postav a trochu tělesných tekutin. Eštěže je tam Rhys, aspoň ten se chová trochu (!) normálně. Ostatní jsou divní autisti. Ano, je to psané pro jinou věkovou kategorii, než jsem já, ale nevím jestli je to pro ně výhra. Cpát do hlavní role takovou sebestřednou blbku.....pak nevím jestli je to pro pláč, zlost nebo smích. A mládí je taaak krásné a naivní.....

21.04.2019 1 z 5

Velké a tajné show Velké a tajné show Clive Barker

úžasná, úchylná psychofantasmagořina........prostě typickej Barker. Prolínání normálního světa s jinými dimenzemi, Kosmem, Metakosmem, síla myšlenky, astrální těla, směska víry, touhy, snů, nechutností, násilí i lásky.......to všechno je Barker. Píše o všech a přece není pro každého. Nedávno přibyl do mé skromné knihovničky druhý díl Umění, tak se do něj pustím.

10.04.2019 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

no tak nějak nevím. Je to taková výpůjčka od každého trochu. Trochu toho citování vědců, filozofů a politiků, trochu toho Terminátora, trochu toho Asimova, trochu z Rosamunde Pilcher, trochu z LGBT, dohromady umíchané do narozeninového dortu. Čte se to dobře, ty impresionistické popisy se dají přežít, vědecké rozbory jsou snesitelně podané, ale ten epický okamžik vůbec nebyl epický. Pořád jsem čekala odhalení a ono nic moc.

06.04.2019 3 z 5

Věž - vzestup předchází pádu Věž - vzestup předchází pádu Simon Toyne

happy, happy, happyend. I když očekávaný a předvídatelný, ale přesto čtivý.

21.03.2019 4 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

No já si spokojeně chrochtám. Je to psané velmi efektně, strohé krátké kapitoly bez zbytečné vaty, nejednou zakončené pořádným cliffhangerem. Bodejť by potom u toho člověk neseděl jak přilepenej. Konspirační teorie je tu už v rovině fantasy, ale kde je vlastně hranice fantasy u Boha? Vše, co není tak, jak je v Bibli, je pro ateistu fantasy a pro věřícího je kacířství. Rozhodně si dám druhý díl.

10.03.2019 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

prý thiller. Houby, nuda nudná to byla. A jak se autorka nuceně snaží navodit napětí. to sem zas teda šlápla vedle.

08.03.2019 1 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Jednoduché, čtivé, odpočinkové, přeslazené a okořeněné trochou humoru s nevymáchanou hubou a ždibkem erotiky.

07.03.2019 4 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

A sešup pokračuje. Teď už je to nebetyčná blbost. Hodně jsem se rozmýšlela, jestli nezmáčknout odpad.

07.03.2019 1 z 5

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Oproti prvním třem dílům propad jak kráva. Zachraňoval to Easton, páč z něho sem tam vypadla dobrá hláška. Jinak jedním slovem hloupé.

07.03.2019 2 z 5

Zběsilost krve Zběsilost krve J. R. Ward (p)

Opět Wardka v plné síle. Po přečtení nutno změřit hladinu krevního cukru, protože tolik cukrové vaty je nálož. Přiznávám, že po dočtení několika prvních dílů Bratrstva černé dýky jsem přešla od počátečních rozpaků k naprosté neřízené závislosti. Joooo, zbožňuju ty její cukrkandlový, sentimentální, naivní kýče s hromadou slz na konci, protože ona to prostě umí podat. Někdo namítne, že bych se měla spíš stydět, ale víte co? Pche....

20.02.2019 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Po úžasném ale náročném Světlonoši jsem chtěla něco jednoduššího. Vybrala jsem si osvědčený žánr urban fantasy. Ale teda, zas až tak něco jednoduchého jsem nepotřebovala. Dalším dílům už asi šanci nedám.

03.02.2019 2 z 5

Krvavé zrcadlo Krvavé zrcadlo Brent Weeks

Nooo, čtvrtej díl opět nenechává vydechnout. Autor je prostě génius. Jeho styl psaní, jeho myšlenkové sebezpytectví hlavních postav, opět další intriky ( některé až šílené ), další posuny v probíhající válce, všechno napsané, že čtete bez dechu ( teda aspoň já ). Ach Gavin, joo ten miláček Gavin. šílenství, které odhaluje temnou minulost. Má být snad zlej padouch? No to teda ani omylem. Furt si budu kousat nehty a doufat, že on bude nejlepší a svobodný a šťastný. Jooo, on prostě musí ( jako Karel...musíš Gavine, musíš ). Andross taky nezklamal ve svý jedovatosti. No a nakonec i naše absolutně nepářící se medvědoželva Kip, přece jenom po vítězné bitvě obdělal Nevěstinu zahrádku, teda ale byla to dřina. Jo a ještě jsem si až teď uvědomila, že je to zařazeno jako " pro děti a mládež".......no teda nevím, nevím. Ne, že by tam byly nějaké čuňačinky, nebo kdovíjaké množství krve, prostě nic takového ohrožující zdárný a mravní vývoj, ale je to těžký čtení. Spousta věcí k přemýšlení. Nevím, jestli by se s tím mladí poprali.

02.02.2019 5 z 5

Oko temnoty Oko temnoty Brent Weeks

Úžasné " spy games " , dvorní intriky, sem tam nějaká ta vražda, hledání, naděje, víra i Gavinova beznaděj. Uronila jsem slzu.....já teda z obou očí, Gavin jen z jednoho. Andross? Ten hnusnej starej pavouk. Když už to vypadá, že snad ani není takovej hajzl, tak se předvede v celé kráse. Kip? No nevím, pořád se mi nechce věřit, že by on byl Světlonoš, nějak mi to k němu nesedí. Ale určo bude mocný mág. Karris se jako Bílá asi pořádně zapotí a doufám že Androssovi i zatopí. Uvidíme. Čtvrtej díl koupenej a jdeme na to.

30.01.2019 5 z 5