rycccy rycccy komentáře u knih

On On Elle Kennedy

Ooo můj bože...fakt...tak tohle je moje nejoblíbenější knížka z gay žánru, které jsem zatím četl. Knihu mám doma už tak dlouho a stále jsem jí odkládal... anotace mě úplně nepřesvědčila a teď jsem se málem mlátil hlavou o zeď, že i to tak dlouho trvalo po ní sáhnout. Obě postavy se mi velmi líbily, akorát u Wesse jsem měl jen problém s tím, že pokaždé když jsem četl jeho, tak jsem si říká neee, prosím hlavně nic nedělej zbrkle ať mu neublížíš...hm nějak to nepomohlo to mé modlení... Corniga jsem si zamiloval až postupně... cca asi po kapitole kde byli v baru u kulečníku se mi začal už více zamlouvat...

19.08.2022 5 z 5

My My Elle Kennedy

Opravdu s těžkým srdcem se loučím s kulkami. Tato kniha byla jízda... mám velkou tendenci si přečíst obě knihy znova a to hned ... příběh mě fakt bavil. A teď nevím, co dělat, když vím že je jejich příběh pryč... chci si přečíst ještě knihu Hodný kluk, ale nevím, jestli přežiji, že kluci nejsou hlavní postavy, abych z toho nebyl ještě víc utrápeny nad koncem jejich příběhu. Wes se mi v této knize zdál už velmi vyspělý a rozumný. Několikrát tekly i slzy ... jak štěstím, tak i zármutkem, bylo to velmi procítěné. Bylo mi velmi líto Jamieho a jeho problémů. Člověk by neřekl, jak lehce lze skočit na vlnu deprese. Od knihy se nedalo odtrhnout. Chtěl bych jejich příběhu více.

19.08.2022 5 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Recenze obsahuje Spoiler
Na knihu jsem se velmi těšil a musím říct, že očekávání byla zprvu nejasná, nebyl jsem připravený na takovou dávku citlivosti a něžnosti. Byl jsem připraven spíš na něco drsnějšího, temnějšího a násilnického - jak je u tohoto tématu bohužel zvykem. Ona i realita bývá někdy taková - bohužel. Proto jsem rád, že kniha byla něžná, bez násilí, šikany i když to taky není úplně pravda, psychická šikana bývá horší - v hlavě to nadělá velký nepořádek a lidi vyrůstají ve zmatku v sobě samým, strachu z okolí a bez lásky k sobě a dospívání je o to složitější. Proto je velmi důležitá rodina. V knize je Sebastiánova rodina absolutně bez zájmu, kluk žije a cítí větší city k Rollovým - sousedící rodina - než ke své matce a otci. Bohužel to není jeho chyba. Ono přirovnání otce syna k autu které je staré, rezavé, které je poskládané z různých kusů. Nedokáže ani vyjet menší kopec, neustále chcípá a navíc je ještě přiteplalý - tak to byl pro mě vrchol.

Knihu jsem měl přečtenou za pár hodin. Musím přiznat, že kniha po přečtení patří mezi mé oblíbené s tím to tématem, hned vedle Sám mezi všemi od Katrin Walldové. Jsem i rád, že je v knize tak nějak popsán i sex mezi Sebastianem a Rushem.

Opravdu jsem rád, že se někdo zaobírá i tím to stylem, ono gay téma nebude pro všechny a najde si zřejmě určitou skupinu čtenářů. Kéž by těch čtenářů byli co nejvíce, aby to autorku neodradilo od dalšího psaní takových témat jako jsou gay romány.

Jak už jsem zvyklí od spousty knih, tak i zde jsem čekal nějaké zvraty co se tyká třeba napadení - třeba kluk u kina kde zůstal Bunny sám nebo na pouti kam si vyjeli, tam jsem čekal opravdu nějakou roztržku, buď napadení Bannyho, nebo Caul a Rush kteří by si šli něco vyřizovat, proč na Bannyho koukal ten kluk. Nebo, když se tedy nic nestalo jsem myslel, že budou mít rozmlácený auto, které si vytipovali podle vyhraného králíka, který byl následně uložen na sedačky. Měl jsem před očima katastrofický scénáře. Jsem rád, že mé obavy se nenaplnily, ale byl jsem ve střehu :-) Opravdu by mě moc zajímalo jaký plán měl Rush, který neuskutečnil, protože jeli s jeho kamarády do zábavného parku, ale v posledním odstavci knihy se o tom Rush zmiňuje znova, ale co to bylo je záhada pro mě :-(
Vůbec bych se nezlobil kdyby kniha měla pokračování :-)

06.03.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Ani nevím jak začít... myslím že kniha je naprosto skvělá, je hodně odvážné se pouštět do tohoto tématu LGBT , ale musím říct, že jsem za to opravdu moc rád. Konečně se našel zase jeden spisovatel který se nebojí napsat takový to - pro mě - silný příběh a autor má u mě jedno Velké opravdu Velké díky. Byl bych i rád kdyby s touto tématikou stvořil opět něco tak skvělého jako Muffin a Čaj. Když toto píšu - druhý den po přečtení této knihy - jsem na sebe naštvaný a i smutný, že jsem jí měl přečtenou za jediný den, chtěl bych samozřejmě ještě několik stran - příběh by si to i zasloužil - s Danielem a jeho minulostí, Opravdu mi přišlo líto, že to bylo shrnuto do málo vět, podle mě. Na konec chci říct , že kniha je i velmi emotivní u konce se mi skutálela i slza.

16.03.2018 5 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Na knihu jsem se opravdu moc těšil, jelikož jsem četl jeho tři předchozí knihy ( Muž jménem Ove, Tady byla Britt Marie, Babička pozdravuje a omlouvá se ). Očekával jsem něco podobného a Ano něco nezaměnitelného od Fredrika Backmana v té knize bylo a to skvělí humor - někdy jsem si připadal jak blázen, smát se u knihy néééé usmívat se, Ale opravdu se smát. Dokáže opravdu skvěle psát. Tato kniha je trochu jiná - už podle názvu - kniha je opravdu pohodová...

19.11.2017 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Od knihy jsem popravdě nic moc nečekal. Ale nabídla mi toho velmi. Bylo opravdu dojemná. Děti naprosto fantastické i s jejich zvláštním humorem a schopnostmi, byť na Linusovo místě už bych utekl, hned na začátku, jenže to bych právě nepochopil v jaké bybline žiju, tak jako Linus. Kniha opravdu nabízí mnoho... přátelství, rodinu, dětskou nezištnou lásku, ale taky nepochopení, nenávist. Bylo tam opravdu mnoho momentu, kdy jsem se opravdu hezky zasmál, takže kniha nabídla i radost což je obrovské plus v jakékoliv době ve které se nachazíme. Je pravda, že si vybírám knihy s podobným žánrem, ale obdobný příběh jsem ještě nečetl. Tento příběh je naprosto boží. Knihu jsem měl nějakou dobu už koupenou, ale nějak jsem si neuměl představit, jak to všechno bude v příběhu zapracované a knihu jedním okem přehlížel a to je skoro vždy tak. Pak jsem zjistil jaká to byla chyba nechat knihu ležet a vybírat si jiné ke čtení. Tuto knihu miluji.

14.06.2023 5 z 5

Alfa Boss Alfa Boss Alexander Stainforth (p)

Opravdu nenacházím slov ... kniha se mi moc líbila. Nedokážu teď ani povědět, jestli se mi líbila více ta první nebo toto pokračování. Protože jsem je četl hned po sobě a prostě to navazovala (nebo skoro navazovalo), což mě nesmírně těší, protože na poslední straně prvního dílů bylo psáno, že pokračování bude, ale jiné (ve zkratce). Jsem nesmírně šťastný, že tomu tak nebylo. Příběh ne vázl, vše bylo velmi intenzivní. A jsem i rád, že vyprávění bylo z obou stran. Ale velmi, velmi mě rozesmutnil konec kde autor píšu, že k MM romanci se už nevrátí, což po přečtení jeho důvodu chápu (budu znít asi jako někdo kdo prosí autora, aby toho nenechal), ale pro gay komunitu je velká radost číst tyto knihy a vědět, že pro ně někdo byl ochotný zajít tak daleko a napsat tuto knihu (samozřejmě je i více autorů, ale není jich mnoho). Proto bych chtěl moc poprosit, aby autor psal dál MM romance, protože pro nás je to velmi radostný okamžik, vědět že tu někde takový autor je a myslí i na nás. :-*

23.05.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Musím to trochu vstřebat... waw ... osobně se mi druhá kniha líbila víc, v což jsem ani nedoufal. Obálka nádherná...Kniha sama o sobě je opět větší a může se zdát, že konec je v nedohlednu svým počtem stran, ale příběh od první stránky začíná akcí a opravdu to tou první stránkou nekončí, po celou dobu jak otáčíte stránky se nastačíte divit - jste obeznámeni s nějakou akcí ( v těch bezpočtu v této knize ) , myslíte si,že máte přehled jak má co kdo dělat, protože Kaz vám to naservíroval, ale ne ne, náš Kaz ten má všechno jinak vymyšleno a vám zbyde jen zírat na ty písmenka jak postupně ubíhají a u toho máte otevřenou pusu ... fakt ... kdo nečetl ještě, uvidíte...ti kdo četli mi musí dát za pravdu... oblíbil jsem si všechny postavy. Knize musím dát plný počet hvězd.

Spoiler
Opravdu se mi libili ty romantické chvilky v příběhu - Inej a Kaz, moc jsem přál Kazovi, aby se od minulosti odprostil, i když to pro něj není lehké - možná ve čtvrtý díle už bude úplně bez rukavic :-) - Matthias a Nina... u nich jsem opravdu zasmál, bylo to krásné hašteření - Jesper a Wylan... u nic jsem si opravdu přál, aby byli spolu. Bylo krásný pozorovat jak se Wylan červená nad Jesperovími lichotivými naražkami. V knize už byl i příběh o Wylanovi, který v prvním dílu z pochopitelných důvodů nebyl úplný. Celkově mi přišlo, že v knize bylo víc prostoru všem pěti Krkavcům než Kazovi... neříkám že to bylo špatně, prostě mi to jen přišlo... trochu mě mrzí, že těch pět, když počítám i Matthiase( mohli to mít vymyšleno dřív ) ... neudělali něco pro Kaze- nějaké hezké gesto, těžko říct jak by to přijal nebo nepřijal...všichni - kdo četl - víme jaký je... Prostě mi přišlo líto, že se takhle o všechny postaral-zvlášť o Inej a Wylana - a pro něj nikdo nic neudělal...Ano on si všechno zařídí sám, to bezpochyby, ale i tak ... je to takovej Taťka Kaz :-)
Matthiase a obzvlášť Niny mi byli opravdu moc líto, že to takhle dopadlo... Žádný slzy, žádnej funus... tím to bych tu svojí recenzi ukončil, už tak jsem to přehnal, než jsem vůbec chtěl ... Peace :-*

11.07.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Po přečtení knihy na ní musím neustále myslet. Je až zarážející jak hluboký význam mohou být ukryty pod slovy a ještě k tomu když v každé třetí větě čtěte něco co se týká hokeje.

Může se zdát že je to kniha jen o hokeji a na druhou stranu ano JE, absolutně ... ale ukryto je pod tím mnohem mnohem víc ... těch emocí... chtělo se brečet vztekem, chtělo se mi brečet žalem.

Nechápu jak jsem mohl knihu tak dlouho odkládat, ale je fakt že jsem knihu koupil aniž bych četl anotaci. Prostě jsem po ní sáhl a vzal, protože ať už to byl Ove, britt- marie nebo babička, tyto tři knihy měli něco společného - zvláštní humor a samozřejmě v neposlední řadě také něco k zamyšlení a po zamyšlení jste opět pochopili co to s vámi udělal ten pan Fredrik.

Myslel jsem že tato kniha bude něco podobně skvělého jako ty výše jmenované. Jak jsem se ale spletl - nejdřív jsem litoval trochu té koupi - pak byl na sebe naštvaný, že jsem jí nepřečetl dřív a nechal se oblbnout anotací .

Po přečtení anotace jsem si říkal- fajn nechám to čtení zatím na jindy, nejsem fanda do hokeje a po tom co jsem si o knize přečetl mě přešlo nadšení knihu otevírat a když už jsem jí otevřel, že začnu číst, první věta mě úplně uzemnila a říkal jsem si tohle opravdu nebude jako ty předešlé knihy, toto bude zcela vážné čtení a učení se jak se hraje hokej a vše okolo hokeje.

Většina postav mi byla na začátku nesympatická . Samozřejmé to se postupem stran vpřed změnilo, ale jen u některých ( asi by mi stačila jedna ruka na ty na které jsem změnil názor ). Největší překvapení byl pro mě Benji v dobrým smyslu, sázel jsem na Amata u jeho snažení zapadnout a něco dokázat se mi lesklý oči. Na knihu myslím po dočtení velmi často a musím i přiznat, že to je zatím jediná kniha kterou jsem si vzal i do mhd a četl jí tam, což pro mě hodně znamená.

Medvědín je jiná kniha než ty předchozí od autora, ale uznávám, že na tak unikátně podaný příběh nezapomenete ještě dlouho.

12.04.2018 5 z 5

Dar z nebe Dar z nebe Lenka Křížová

Opravdu si moc přeji, aby autorka pokračovala v psaní MM romancí,  já skvělá. Kniha se četla sama. Příběh se mi velmi líbil a je snad i lepší než první kniha s touto tématikou. Matyáše si zamilujete okamžitě má velmi krásný charakter. U Kristiána je to o odost složitější díky jeho bolesti na srdci, ale i když je ta cesta delší, tak jsem si ho taky oblíbil. Autorka je velmi ochotná. Objednával jsem všechny tři knihy minulý rok a byl problém s doručením a musím říc, že komunikovala a ještě k tomu byla velmi ochotná...díky za to

04.05.2023 5 z 5

Když jsme to tajili Když jsme to tajili Sarina Bowen

Já po pravdě nevím, jak se ni kniha líbila. Já jsem byl z toho Grahama velmi smutný, protože jak on sám přiznává je zbabělec. Píši toto, když jsem na stránce 174 a popravdě jen nerad pokračuji ve čtení, protože konec se blíží a v knize je plno věcí, které nejsou zodpovězené a bojím se, že z Grahamovi strany se nedočkáme smysluplné omluvy Rikovi a to mě velmi štve. Prostě celkově ta postava Graham mě fakt štve a je to celkem problém, když je jednou z hlavních postav. A není to pro mě osobně příjemné čtení. Opravdu jsem se na knihu těšil, ale trochu mě to zklamalo. Samozřejmě i takový příběh je ovšem zajímavý. Samozřejmě uvidím, jak dopadnou poslední stránky, ale bojím, bojím. Tak dočteno a ten konec zvláštní. Zasloužilo by si toho napsat víc.

19.08.2022 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Musím přiznat, že koupě té to knihy nebyla v plánu a byl jsem tak rád, když sem jí spatřil v prodejně. Krásná obálka a nápad na tuto knihu mě zaujali, jen jsem si říkal, jestli už ta politika nebude moc k tou království. Modlil jsme se, aby tam byla jen okrajově – no to vůbec nevyšlo. Bohužel tím to hezké u mě končí. Kniha se četla tak špatně. Po prvních stránkách jsem byl tak zklamaný, jakým stylem je to psáno, a hlavně mi to přišlo krkolomné. Někdy sem se musel vracet, abych věděl, kdo vlastně teď mluví. Další věc, která mě zarazila byl sex – ok spisovatelka se asi nechtěla pouštět do detailu a popisování sexu – říkal sem si asi by toho bylo už moc… pak jsem byl, ale tak zaskočený, když jsem tam četl to slovo na šu…í, tak to sem si říkal to slovo je tu několikrát a popsat trochu víc detailně sex nemůže? Za další mi nesedl Alex – chudí se stanou bohatými a jsou tak namyšlený. Za další je tam až moc politických záležitostí, které nejsou úplně ideální ke čtení a zpracování. No a na závěr – problém který je stále aktuální – odsuzovat lidi, aniž bychom je znali a poznali … odsoudil prince, aniž by o něm něco věděl. Opravdu obdivuji ostatní, kteří dali kladnou recenzi. Asi jsem byl špatně rozpoložen na tuto knihu :-)

09.11.2020 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

To co jsem tušil se mi tu pomalu potvrzuje ... jelikož od této autorky jsem četl jako první knihu Zlodějský tanec a tam byla Kralovna jisté země stejného jména... musím říct, že Rafe mi není až tolik sympatický, jako mám ho celkem v oblibě, ale Kaden mi nějak sedl líp i přes to co a jak udělal ... poslední vůle Gaudrel a poslední slova Morringham ... pardon ale ty útržky mi absolutně nic neříkali i jsem měl pocit, že kdybych je nečetl nic by se nestalo - píseň Vendy to bylo něco jiného - to byla jako předzvěst...

06.11.2019 5 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Obashuje spoiler...
Obálka krásná a je to opět ten případ, kdy mě přilákala právě ta obálka k sobě, neměl jsem tušení co za knihu držím poprvé v ruce... No musím tedy říct, že co se týká pojmenování postav v knize tak z toho jsem byl zoufalý. Přijde mi, že poslední dobou autoři vymýšlejí tak hrozný jména snad i schválně Ы... ale po nějaké té stránce se na to dá zvyknout, asi nejhorší bylo prvně jméno Synové - stále jsem se vracel k tomu kde a kolik a jak se jmunejí ty synové ... no pár vteřin trvalo než jsem to pochopil...další věcí je, že v textu je chyba za chybou, hned na právních dvaceti stránkách jich je několik- velmi to ruší při čtení ... Na to, že to mělo skoro 450 stran, tak jsem to měl druhý den přečtený ... mělo to super děj, akce, napětí, postavy byli propracované a dobře popsané ... první co mě napadlo a spojilo se mi dohromady ohledně postavy Kazi byla Inej z dvou dílné série Šest Vran ... velmi podobná charakteristika ... ale musím přiznat, že tady ta postava mě celkem trochu štvala s tím jak lhala, oproti Jaceovi to bylo nebe a dudy ... byl jsem přesvědčený, že nedám plný počet, ale teď když nad uvažuji tak přeci jenom dám ... Kniha se mi líbila ... od této autorky je to pro mě prvotina... ale podle hodnocení dalších jejích knih, tu budou taky super příběhy, jen doufám, že ta jména tam budou trochu bez toho, aby si člověk zlámal jazyk ...

17.07.2019 5 z 5

Sám mezi všemi Sám mezi všemi Katrin Walldová

Knihu jsem si pořídil z "nouze" a v očekávání, že ty předešlé knihy jako je "Dej mi své jméno" - kde to bylo opravdu zvláštní čtení a velmi snové a nebo "Já Inrův dědic - do této knihy se vůbec nemůžu začíst. Tak jsem doufal, že se konečně trefím do nějaké gay knihy, která by se dala číst a měl z toho děje dobrý pocit. Kniha byla opravdu super, ani jsem neměl velké očekávání, že by se mi podařilo něco takhle super najít. Je to v podstatě druhá kniha s gay erotikou kterou jsem četl - první "Vesnický závod"- tam to taky bylo nabitý erotikou, ale úplně jinak, příběh strašně zmatený.
Kniha na mě působila od začátku příjemně temně. Stávalo se mi, že jsem další vývoj dokázal předpovědět a někdy jsem si pěkně naběhl. Erotické scény v knize byly velmi realisticky popsány a podle mého i smysluplně. Velmi se mi líbilo prostředí ve kterém se příběh odehrává. Obě hlavní postavy mají velmi temnou minulost, každý jinak, před kterou se nelze schovat a jen tak před ní utéct. Popravdě jsem se bál, že to skončí všechno mnohem hůř, kniha je totiž v duchu nečekaných zvratů. Kniha se četla sama a velmi se mi líbila - víc takových knih.

26.11.2018 5 z 5

Pán stínů Pán stínů Cassandra Clare (p)

Tak a kniha je přečtená a musím říct jen SKVĚLÍ SKVĚLÍ SKVĚLÍ.
Obálka je opět velmi povedená, krásně lesklá a ta modrá ořízka - skvělí
Miluji Lovce Stínů, miluji Emmu, Juliána, Tiba, Livy, Kita, Marka ( Dru a Tavy se zatím moc neprojevili, i když Dru už pomalinku začíná - určitě je budu milovat také ). Velmi překvapil Gwyn. A konečně jsme se dozvěděli proč Diana nemůže převzít Institut a být jeho ředitelka, velmi mě to překvapilo, ale néé pohoršilo. Čekal jsem u Diany nějaký jiný zamotaný příběh a ano tento byl taky zamotaný, ale nečekaný. Toto je v pořadí jedenáctá kniha o Lovcích Stínů a musím říct, že mě to neustále baví číst. Kniha je opravdu nabitá na každé stránce akcí, částečným rozuzlením nebo úplným. Nechápu jak se to autorce povedlo, aby byla každá stránka v této knize tak nadupána , četl se to o poznání trochu déle než ostatní knihy. Přisuzuji tomu , že mě to nutilo číst pomalu, jelikož jsem se bál, že mi něco uteče.

SPOJLER:

Trochu mě už štvalo jak je to celé zamotané - co se týká lásky. Emma a Julián , Emma a Mark , Mark a Cristina, Mark a Kieran, Cristina a Diego, Diego a Zara ... prostě opravdu zamotané. Ani jsem už nečekal, že by se to mezi Emmou a Juliánem mohlo zlepšit - aspoň ne v této knize. Už akorát chyběli ostatní členi rodiny i když mezi Tibem a Kitem bude také něco hlubšího - tak jsem to cítil. Zároveň si ale myslím, že podle toho jak to na posledních stránkách dopadlo bude vůbec štěstí, že Tibo nezemře žalem - jedna jeho část každopádně umřela, záleží jestli jí někdo vyplní a tím někdo bude Kit - aspoň si to myslím, ale budete opravdu těžké. To co udělala Annabel je naprosto příšerný a neomluvitelný. Opravdu lituji Juliána, celou rodina drží a držel po hromadě ať to stalo cokoliv - je nelítostný.

Byl jsem velmi mile překvapen, když se tam objevili postavy z Nástrojů Smrti , i když to nebylo zas tolik překvapující jelikož se jedná stále o Lovce stínů a Jace a Clary toho dokázali tolik, že by bylo zvláštní, aby tam o nich nebyla ani zmínka, ale zjištění Claryiny předtuchy mě trochu mrzí, jelikož věřím že se vyplní. Je fakt, že s Clary Jacem jsem se tak nějak - horko těžko - rozloučil, ale neumím si představit kdyby se to mělo vyplnit a přijít o ni.

Každopádně si myslím, že rodina Blackhornovic to bude mít sakra těžký :-(

10.05.2018 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Krásná obálka. Ihned co mi bylo sympatické, že kniha hned ze začátku působí mile a vtipně. Jako první mě baví postavy Arek a Lila cožse pak změní a baví mě všechny postavy. A v průběhu čtení mě postava Lili nesmírně bavila a opravdu jsem se od srdce zasmál. Kdyz vždy pronesla uštěpačné poznámky nebo když se oblékala anebo s vranou to byly momenty kdy jsem se smál jak blazen.  U Areka jako u hlavní postavy jsem se trochu obaval, že mi začne vadit ten jeho humor. Který mi byl ze začátku knihy sympatický, ale spíš mi vadilo jak je dutý jak pařez... jak on sám několikrát zmínil. A bohužel nejenom on je dutý jak poleno, Matt byl na tom stejně. Matta si oblíbíte ihned. Příběh jako takový mi nevadil a spíše se stal moji oblíbenou knihou. Fantasy gay romance - komedie. Líbí se mi tyto knihy s touto tématikou. Vydařená  a byla i série Nejstarší kletby od jiné spisovatelky.

08.05.2023 5 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Waw ...tak to bylo opravdu něco. Nečekal jsme od knihy moc a dlouho jsem se rozmýšlel, jestli si knihu vůbec koupit, protože jsem už něco podobného četl z tohoto prostředí a říkal si co tam tak bude asi jiné. No jistě, že to bylo úplně jiné obsahově – to je jasné a ta zápletka byla ... no nevím co na to napsat ani. Vyrazila mi dech a obdivuji, jak to celé dopadlo. U knihy mi několikrát ukápla slza. Jsem velmi zvědavý na druhý díl Alfa Boss. Pan Steinforth napsal velmi zajímavou knihu, na kterou po přečtení nedokážu přestat myslet. Chtěl bych velmi poprosit a pokračování. Případně další podobné knihy s gay tématikou od tohoto skvělého spisovatele. Nedokázal jsem se od ní odtrhnout. Bojím se druhého dílu, protože podle všeho to bude trochu jiné.

23.05.2022 5 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

(SPOILER) Pokud byste chtěli najít někde stránku kde to je hezky všechno (postavy ze sérií, rodokmen a spoustu dalšího) popsané tak ji sem napíšu – theshadowhunterchronicles. Nevím, jestli se to sem smí dávat, ale hodně mi to pomohlo s rodokmeny. A hlavně jsem chtěl zjistit z jakého období se tento děj odehrává, než jsem se do toho pustil a je to "návaznost" na Pekelné Stroje. Většina hlavních postav v této knize jsou děti hlavních postav z Pekelných strojů.

Ale je fakt, že při delším čtení už ty příjmení nevnímáte tak složitě. Začátky jsou začátky – vždy mírný chaos.

Popravdě jsem hodně na rozpacích, upřímně miluji lovce stínů, miluji knihy Cassandry, ale toto je tak hodně, hodně a do třetice hodně zamotaný děj, že jsem z toho byl celkem negativně naladěný, čtení mě netěšilo. Věty, rozhovory končili ve 3/4 jejich celého obsahu – většinou někdo přišel a vyrušil rozhovor...to jsem celkem pěnil, když se to stalo u každého "vážnějšího" rozhovoru.... takže v závěru knihy víte většinou jen okraje, které nám Cassandra nechtěla zatím odhalit.

Je tam velmi mnoho postav a každá má své tajnosti a čtenáři nejsou zcela odkryty, jen náznaky. Nevím, ale když je jich tam tolik v ději, mohla být odhalena aspoň jedna. Chápu, že všechny její příběhy nemůžou být stejné/podobné – takže je to samozřejmě originální příběh.

Musím přiznat, že mi není vůbec sympatický Matthew. O Kitovi nemůžu říct skoro nic, protože nemá snad jako jediná postava z hlavních tolik prostoru. Thomas je sympatický, ale obávám se, aby neskončil s Alastarem – bohužel u něj kvůli šikaně názor nezměním – prostě hajzl a "chudák" ... teď nevím kdo to tam řekl, ale toto bylo trefné - "měl jsem jen dvě možnosti. Být ten koho budou šikanovat anebo ten kdo se přidá k těm co šikanují"(takto to úplně napsáno v knize nebylo, ale v tomto smyslu ano) ... a někdo mu odpověděl. "Měl si možnost – odejít" no bohužel to dopadlo jinak. Jen mě mrzí, že je to bratr Kordelie, protože v dalším pokračování bohužel bude tato postava.

V textu bylo ke konci celkem dost chyb.

Jsem rád, že se objevil i Magnus, těšil jsem se na něj... je to taková kotva. Bál jsem se, že tam nebude a velmi mě potěšil opak.

Snad poprvé musím dát 4*

02.04.2021 4 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Tak to bylo něco. Je to trochu jiné než u jiných knih, kde to začíná celkem pomalu. Tady vás to vrhne hned do děje a jste trochu ochromeni, což může někomu vadit, protože spoustu věcí, které chcete pochopit jsou v průběhu vysvětleny, ale až opravdu v průběhu vyprávění. Byl jsem z toho samozřejmě taky rozčarován, ale úplně mi to nevadilo, nejdříve jsem si totiž přečetl ukázku (první dvě kapitoly), protože co si budeme povídat těch stránek není zase tak málo a kupovat si takovou "bichli" a pak zjistit, že se vám kniha nelíbí – škoda peněz. Za další, pokud nemáte od této autorky už něco načteno, tak to, už bych určitě doporučil přečíst si ukázku. Já jsem se s touto autorkou setkal poprvé u této knihy. Samozřejmě vím, že už má za sebou hezkou řádku vydaných knih, ale jelikož mě osobně se musí líbit obálka, aby mě kniha upoutala a sáhl po ní, tak se musím přiznat, že ty její série, co se týká obálek mě vůbec neupoutaly, až tedy na tuto a jsem vděčný, že jsem se rozhodl jí koupit. Pokud máte rádi knihy od autorek YA fantasy Cassandra Clare, Holly Black atd. tak určitě neváhejte je to skvělé kniha. A to že se zdá, že je kniha velmi velká a stránek nekonečně ????, tak jsem zjistil, že mi to ani nevadilo a opravdu mě tento příběh pohltil a měl jsem ho za pár dní přečtený. A když už si budete myslet, že už je to dlouhý a přijde vám, že je to stále dokola (hledají – nemůžou najít), tak vězte, že tam jsou zvraty, které nebudete čekat. Mám velké nutkání pořídit si další knihy od této autorky ????.

PS: popravdě jsem čekal, že tam bude mít i více prostoru Sabine, podle toho, jak to na začátku vypadalo. Ta postava mi přišla jen tak do počtu.

PPS: Měl jsem trochu obavy, že Bryce bude po celou dobu taková chladná. Naštěstí se to pak změnilo, ale trochu si počtete, než to přijde.

11.03.2021 5 z 5