Ruxandra Ruxandra komentáře u knih

Trápení Trápení Richelle Mead

VA jsem nečetla, ale zaujal mě námět této knihy, tak jsem si řekla, že to s ní zkusím. No a světe div se, ono mě to chytlo. Sice jsem prvních pár stránek chtěla knihu odložit, ale prokousala jsem se a když se to postupně rozjelo, už jsem hltala každé slovo. Po těžším čtení jsem hledala něco oddychového, nad čím nebudu muset přemýšlet a povedlo se.

25.08.2013 4 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Tak jsem se nasvoje "stará sci-fi kolena" konečně dostala ke Kulhánkovi a po přečtení této knihy si říkám, jak jsem to tak dlouho mohla odkládat. Už první stránky mě bavili a Kulhánkův humor mi je velmi blízký. Noční klub je fantastická kniha a ihned se vrhám na druhý díl:)

23.08.2013 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Chyba byla číst tuto knihu zároveň s Nočním klubem 2, protože ve srovnání s ním... no co si budeme povídat:) I tak bych ale řekla, že první díl se mi líbil více, dvojka je jenom jeho slabý odvar. Tady mi chybí nějaká podstatnější dějová linie, připadalo mi to málo. I když postavy jsou stále sympatické a o akci není nouze. Spíše je to jedna velká akce.

23.08.2013 3 z 5

Napořád Napořád Alyson Noël

Zásadně se snažím nesrovnávat knihu, kterou zrovna čtu s nějakou jinou podobného žánru, ale tady na mě ze všech stránek odkapávala tak očividná podobnost s jinýma knihama až to nebylo hezký. Já chápu, že když chce někdo psát v tomhle stylu, nějakému opakování, klišé atp. se nevyhne, ale splácat vše dnes oblíbené dohromady, aby se to líbilo a prodalo? Taky jsem dost postrádala nějaký zásadnější příběh, v podstatě nic se skoro celou dobu nedělo až na neustálé psychologické rozbory. A opravdu začínám nesnášet červené tulipány! Jedna hvězda jen za to že jsem to dočetla a neodložila...

23.08.2013 1 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Čtivé, zajímavé a hlavně je to zase trochu jiné než vše ostatní:) Také se mi líbí, že se nejedná o žádnou teenagerovskou romantickou slátaninu, že je to už trošku jinde. Mě si Mercy získala a jdu shánět další díly:)

23.08.2013 5 z 5

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Jsem trochu na rozpacích. Nemůžu říct, že by se mi tento díl nelíbil, naopak, ale dost se lišil od předchozích. Možná to bylo tím, že mi chyběli moje oblíbené obvyklé postavy, které se v Říčním znamení vyskytují jen velmi okrajově.

23.08.2013 4 z 5

Fantastický pan Lišák Fantastický pan Lišák Roald Dahl

Mám Dahlovi knihy moc ráda, jak pohádky tak i čtení pro dospělé, ale tato pohádka se mi moc nelíbí, má lepší.

23.08.2013 2 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Je to zvláštně napsané, ale udrželo si to mou pozornost, i když o nějaké originálnosti se nedá moc mluvit. Hlavní hrdinka opravdu působí trochu schizofrenně a chování Daniela jsem mnohdy moc nechápala. Konec mi připadal malinko chaotický, zbytečně "složitý" a skoro nic nevysvětlil. A supi? To jako fakt?:) No jdu se vrhnout na druhý díl, snad to bude lepší...

23.08.2013 2 z 5

Hodně lidí je z této knihy nadšeno, ale u mě se to nekonalo. Po přečtení anotace jsem si jí strašně moc chtěla přečíst a nakonec se mi jí podařilo vyhrát v soutěži. Bohužel jsem po nějaké době musela se čtením přestat a dočetla jsem vše až po třech měsících, prostě se nedostavila chuť jí číst. Čekala jsem něco jiného a námět příběhu mě překvapil, možná i zklamal a hlavní postava mi k srdci nepřirostla. Kdybych si knihu koupila, asi bych litovala vyhozených peněz. Ale nápad vzít nesourodé fotky a napsat podle nich příběh, je velmi dobrý...

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Pokud od této knihy budete čekat něco duchaplného, tak vás zklame. Ale pokud hledáte odpočinkové čtení, které nepotřebujete rozpitvávat do hloubky, je to kniha pro vás:)

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Moje první "vieweghovka", kterou mi vnutila spolužačka na střední škole. Moc mi z ní toho v hlavě nezůstalo, ale přivedla mě k tomuto autorovi (pro mě) oddechových knih.

21.08.2013 2 z 5

Viděl jsem peklo Viděl jsem peklo Tvrtko Vujity

Kniha, která vás donutí přemýšlet. Alespoň mě tedy donutila. Obdivuji odvahu autora, že se vypravil do takových míst, aby o nich pak mohl vyprávět.

21.08.2013 5 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Knihu jsem původně slyšela jako audioknihu a to mě docela bavila. S čtením to bylo horší, člověk se nad tím už více zamýšlí. Budu doufat, že moje dítka nebudou takový prevíti, protože miminko v knize je vykresleno tak, že se tomu ani nedá věřit. "Prevíta" prostě musíte brát pouze jako humornou knihu;)

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

Musím říct, že i mě se druhý díl líbil více než první. Příběh už mi nepřipadal tak plochý, děj byl zajímavější a hlavně se zde vysvětlilo několik otázek, které jste si po dočtení prvního dílu zákonitě museli pokládat. V tomto díle mi také vztah mezi hlavními hrdiny připadal uvěřitelnější a opravdovější.

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Po nadšení z Nočního klubu cítím docela rozčarování. Kniha je samá akce a to je vlastně všechno. U děje jsem se často nudila, ale dávám o hvězdičku navíc za celkem zajímavý konec:) Věřím, že Stroncium je jen šlápnutím vedle a rozhodně dám panu Kulhánkovi ještě šanci u jiné jeho knihy.

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Dobrá, je to opravdu lepší než první díl, ale do dokonalého čtenářského zážitku mi pořád něco chybělo. Je vidět určitý postup ve spisovatelské dovednosti autorky, ale stále se drží osnovou velmi podobné dějové linky. Některé části velmi připomínali Dvě zrcadla. Občas jsem měla dojem, jako bych četla příběh Kate a Joshe znovu, akorát naruby. I tak se mi knha líbila a počkám si na další počin této autorky, protože má opravdu čtivý styl psaní.

Netvor Netvor Alex Flinn

Po shlednutí filmu jsem se knihy nemohla dočkat, ale musím říct, že kniha je opravdu něco jiného. Příběh se v mnoha věcech liší, především mě překvapil věk hlavních postav, podle filmu jsem typovala, že budou starší. Možná jsem čekala víc, ale i tak jsem celkem spokojená, jako oddechové čtení je to fajn. Co musím pochválit je obálka, ta se mi líbila opravdu hodně, jen nechápu proč nepoužili brázek z originálu, když už to udělali tak podobné...

Game Game Anders de la Motte

Kniha mě docela zklamala, ale měla zajímavý námět a překvapivý konec, tak že to jí hvězdičky přidalo ;)
Po recenzích a anotaci jsem rozhodně čekala víc a detektivku (jak to měli zařazeno v obchodě) mi to připomíná vzdáleně. Anglické věty a výkřiky jsou dost mimo, převážně spíše ruší a chudák lidi co neumějí anglicky ani slovo si akorát budou myslet, že přicházejí o něco důležitého, když tomu nerozumí.

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Nemůžu si pomoct, ale i přes veškerou chválu, kterou jsem na knihu slyšela, mě osobně tak uplně nesedla. I když musím uznat, že konec byl impozantní a motiv domku z myšlenek na stromě se mi velmi líbil.

21.08.2013 3 z 5

Česká služka aneb Byla jsem au-pair Česká služka aneb Byla jsem au-pair Petra Braunová

Ke knize jsem se dostala až teď, když vyšla v Albatrosu v uplně novém vydání a docela mě potěšila. Je to velmi vtipně psaný příběh ze života. Rozhodně stojí za přečtení!