RunningWolf RunningWolf komentáře u knih

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Další z knih s nálepkou ,,Edice světový Bestseller,, která jen dokazuje že ta nálepka je k ničemu.Dobrá jen k tomu aby si člověk dal sakra bacha na to,to koupit.
Pro mě už snad 6-7 kniha s tou nálepkou a zase jen další průměr,takže už žádnou knihu s touto nálepkou nečtu !
Kniha tu má výtečně hodnocení což je jako v mnoha jiných případech zase jen lež.
Pokud jste sentimentální osoba libující si v něžných románech s příchutí ,,zla,, nebo jen náctiletá dívka která si myslí že osvětim je hlavní město Polska a že němci jsou všichni do jednoho prasata jako Rammstein,budiž!
Knihu si můžete založit ke Stmívání,krvavé deníky a Harry potter a dát jí 5*
Ale boužel tohle jen .......... .......... s příchutí tématiky 2sv.války z pohledu holokaustu

Zjizvená,nymfatická,upíří,pomstychtivá pekařka my byla vyloženě nesympatická
Detektiv Holokaust také
Nezachranuje to ani jen vsuvka s nesmrtelným,sebedestruktivním fašistou.
Jen ta prostřední kapitola s babčou ujde a jen díky ní tuhle knihu nemusím zařadit do odpadu
PS: Pouze pro ženy! Popř. 12-18let nebo 65+ :)
Tímto prosím veškeré uživatele aby braly hodnocení svědomitě a nedávaly 5* úplně všemu co přečtou.Ono to celkové hodnocení pak není objektivní a kometáře typu tohle budete chtít číst pořád do kola :) Bych bral jako spam!

23.01.2018 2 z 5

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Mám rád druhou světovou válku takže to asi mým pohledem trochu zkreslené ale mě se kniha líbila.Fakt moc.Je tam vykreslený plynulý děj 2-3 postav,naprosto uvěřitelně tak že člověka ani nenapadne že tohle se určitě nestalo nebo nědělo.Celková kulisa děje a druhé světové války s časovou linkou je také skvělě popsáno a pro toho kdo o 2.světové válce už něco ví tak pro něj tahle kniha bude jak procházka po oblíbené cestě v lese

01.01.2018 5 z 5

Muž, který se zřekl peněz a přežil Muž, který se zřekl peněz a přežil Mark Boyle

Tahle kniha člověka (Který chce porozumět tomu co se kolem něho děje a je ochotný naslouchat a ne jen plkat svoje pravdy) který opravdu chce obohatí.Ne tím že čtenáře upozorní na to že někde na světě jsou lidé co jdou nebo chtějí jít proti proudu tím že žijí bez peněz.Tahle kniha ani není perfektní příručka na Survival.Ale je to skvělá příručka pro 99 procent moderní civilizace aby každý kdo chce uvěřil,otevřel oči a nakonec zjistil že to v čem žije/me je jen Matrix.Pouhá iluze.Volba je na každém z nás.

11.01.2015 4 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Na začátku pomalejší a ke konci zase moc hrr ale jádro (Prostředek) knihy je naprosto šmakozní a pokud se k tomu člověk dobere (To asi ne každý) tak celkově nebude litovat.Na 5* to nemá ale třeba autor někdy překvapí nějakou další sérií a už to bude za 5* :) Největší + dávám za originální námět.(Jinak si myslím že pokud si s tím Ridley dá práci,tak by tahle adaptace měla šanci překonat filmově knihu- kéžby!)

Jsem zvědavý na Turnus

23.05.2016 4 z 5

Ropný kolaps Ropný kolaps Andreas Eschbach

Rozhodně zajímavá a poutavá kniha s tématem lidské ,,závislosti,, na ropě což je základ knihy a i hutnou omáčkou jako politika,technické detaily,život v PA atd.Knihu jsem otvíral s úplně jiným očekáváním ale musím uznat ze mě mile překvapila a rozhodně nenudila.Rozhodně doporučuji každému kdo má rád trochu téma různých teorií konce světa apod.Rozhodně bych jí ale osobně doporučil (Radši dal kolovat ve stojanech u každé čerpací stanice) každému kdo si rád užívá nynější pohodlí civilizovaného světa a rád jezdí autem :) Protože to co se děje ve světe a kolem nás neovlivnují ti ,,nahoře,, ale právě ta vetšina ,,dole,,

13.05.2016 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Podle většiny zdejších komentářů mi příjde že jsem asi retardovaný a asi to tak bude.Knihu jsem si přečetl vzhledem k hodnocení i k mé oblibě sci fi.Ale naprosto mě to sklamalo.Kniha sama o sobě je dobrá,dobře napsaná,super téma ale je znát že knihu napsal ,,vědátor,, Rád se nechám chytit dějem a nijak extrémně nepřemýšlet (Až na vyjímky knih kde je spousta postav a nejlépe japonských :) ale v této knize je tolik odborných výrazů,že mi to přišlo nudné jak příprava na referát z chemie či fyziky.Pro vědátory a lidi s IQ 200+ super.Já si počkám na film a poprvé v životě budu radši za filmovou verzi (Krásně stručnou!!!)

27.10.2015 3 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Pro milovníky filmu povinnost.Osobně jsem film viděl mockrát a asi jen tak nepřestanu :) Tahle kniha na prokládání času kdy na film není čas je super.Je v ní to samé co ve filmu ale mnohem více podrobností,detailů,spekulácí,názorů a i nějakých příběhů a ukázek jiných dobrodruhů.Rozhodně neporovnatelné s filmem protože film je natočený perfektně a něco víc z knihy už by ten klenot asi ,,znehodnotilo,, ale kniha sama o sobě je také super a kdyby v ní bylo jen co je ve filmu,tak by byla taková ,,poloprázdná,, Fanda AlexeSupertrampa by měl mít oboje.Když ani jedno z toho tak aspon lásku k přírodě a možná i lidem

28.08.2015 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mám absolutní odpor k drogám,alkoholu a všemu čím se člověk jen dobrovolně ničí a jediný komu tím přispívá je stát.(Dealer)
Tuhle knihu jsem číst ani nechtěl ale řek jsem si proč ne.
A upřímně? První kniha kterou jsem opravdu četl s nechutí,nechtěl jsem ale pokračoval jsem.A proč?nevím.
Tuhle jde jedině nečíst nebo přečíst,nic mezi.
Absolutní povinnost pro každého nactiletého.Souhlasím s názorem,tuhle knížku zařadit mezi povinnou četbu.
V téhle knize je tolik hnusu,hlouposti,lhostejnosti že by se z ní nepoučil jedině ten kdo už něco takového zažil nebo v tom žije.

23.01.2018 4 z 5

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Kdyby nebyla nikdy napsaná,nebrečel bych
Opravdu vetřelčí Universum ničím neobohacuje ale na druhou stranu taky nemá čím
Téma vetřelec je prostě dokonalé samo o sobě a lidi snad ani něchtějí aby to někdo přifukoval.(Kdyby byl jen filmový první díl,ahhhh)Ale na druhou stranu Prometheus,Covenant (Pro mě osobně super bomby protože jestli to může někdo opepřit tak je to Ridley!)
Tahle se čte dobře a naštěstí to není jen další laciný pokus jak si něco trošku přividělat.Určitě nejlépe poslouží jako taková návnada na to si zas pohodlně sednout do gauče a pustit si film/y
Na prd.. mě nepoložila ale určitě ani neurazila,časem se k ní rád vrátím a takových knih není zas tolik

16.01.2018 4 z 5

Ledař: Zpověď nájemného vraha Ledař: Zpověď nájemného vraha Philip Carlo

Naprostá bomba!
Ale potkat a naštvat toho pána bych nechtěl

20.04.2014 5 z 5

Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Zodiac - nejnebezpečnější ze všech zvířat Gary Stewart

Tahle kniha je pro fandy investigativního vyšetřování z pohledu lajka a fandy sériových vrahů obecně.Nechci nijak spoilerovat,takže mohu jenom říct,že pokud je to,co je v této knize pravda tak je to rozhodně zajímavé a jsem zvědav jestli tato kniha opravdu ovlivní finální identitu ,,Zodiaca,,(Nemám důvod nevěřit)Ale jsem stejně po knize na vážkách.Kniha je napsaná dobře a kdybych měl honotit ty 3/4 knihy které jsou napsané jako příběh Zodiaca s tím že Z je ten o kom je autor přesvědčen že je jeho otec tak mě osobně by to stačilo.Poslední čtvrtina se zaobírá konkrétním vyšetřováním a hledáním důkazů ale to mě pro menší nestabilitu mentality syna Zodiaca moc nebavilo.Je vidět že jablko nepadlo daleko od stromu.Osoba Zodiaca je pro mě po této knize pouze nemocná nicka a jestli je v té knize někdo koho bych citově odsuzoval,byla by to ,,babička,, autora.(Matka Zodiaca)Přeji hezké čtení,rozhodně to stojí za to.
PS:rozhodně v příběhové lince dávám plus k suvkách v časovém rozmezí příběhu,kde si počtete i o případech Mansonovy rodiny,Satanistovy Laveyovi,Beatnících a jiných případů vraž které se děly v době řádění Zodiaca.
Největší mínus bych asi opravdu dal citovým výlevům autora ale to je už na každém kdo si tuhle knihu přečte

09.12.2014 3 z 5

Zápisky odstřelovače Zápisky odstřelovače Vasilij Grigorjevič Zajcev

Velice zajímavá,poutavá a hlavně nijak idealizovaná fakta od autora který si toho ve Stalingradu opravdu hodně zažil a dokázal o tom napsat velice dobrou knihu.(Tím oponuji ,,Dera,, protože tohle zpracování přidává té knize a faktech v ní na autentičnosti a já jako čtenář jsem němel problém se s dějem zžít) Člověk se toho hodně doví jak o Zajcevovi,tak i hodně o způsobu boje odstřelovačů v tehdejší bitvě.Nejvíce mě potěšilo že si autor ač jako ,,komunista,, nevylévá svě kom. myšlení na čtenářích a v knize působí jako ,,obyč,, vlastenec který se nebojí položit život za vlast a nepřítele vidí jako nepřítele a né jako ,,ZLO,, To že nebyl ochotný střílet zdravotníky,raněné a všelijak omezené protivníky mu ode mě přidává plus.Kdyby byli všichni rusové v těchto morálních dilematech obratní jako Zajcev a také tak skromní co se zásluh v boji týče (Nic proti Rusům) Těším se na knihu s pohledem z druhé strany Na mušce lovce

25.11.2014 5 z 5

Vlci zimy Vlci zimy Tyrell Johnson

Čistej průměr.Rozhodně ne brak ale vrchol zánru zrovna taky ne.
Na čtení před spaním nebo někam na cesty aby se človk nemusel bát že o knihu příjde je kniha ideální

12.04.2021 3 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Lepší než Hvězdná pěchota
Lepší než Marináci (Kteří jsou jen akce,akce,akce)
Svižné,chytlavé,hrdina není žádná sr.... ale nesmrtelný rozhodně také není

01.02.2018 4 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Určitě nejde srovnávat s filmem.Film je natočen na motivy ne podle knihy
Takže je určitě lepší nejdří přečíst knihu a pak kouknout na film.
Mě se to ze začátku celkem míchalo ale pak jsem se do toho dostal a nakonec super!
Já legenda je první polovina knihy,druhá má 10 povídek s jinou tématikou.Knihu celkově obohacuje i když jsou úplně někde jinde a o něčem jiném než Legenda
Já jsem spokojen 8/10

27.01.2018 4 z 5

Rambo I (První krev) Rambo I (První krev) David Morrell

Takhle být film,tak je dnes na CSFD v top 10

23.01.2018 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Čtivé,svižné bez nějakých zbytečností kolem.Pěknej trip :)
Velké plus za zmínku toho že peníze člověku šteští nepřinesou

28.08.2017 4 z 5

Já, voják v Afghánistánu Já, voják v Afghánistánu Pavel Stehlík

Co jsem viděl obálku s popisem (Pavel Stehlík) hned jsem byl rozhodnut tuto knihu mít.
Čekal jsem něco jako ,,datadisk,, k Do Temnoty a už od prvních stran jsem byl probuzen do reality (Nikdy moc nečtu komentáře ani hodnocení před přečtením knihy) a musím proto varovat všechny toto není pokračování prvotiny.Ani se s ní nedá srovnávat a určitě se jí nevyrovná.
Na stranu druhou,pokud jste milovník ,,army,, at jako začátečník,laik nebo už profík tak kniha určitě neurazí.Napsaná je dobře (Ale od ,,jedničky,,už ne tak osobně ale spíš novinářsky-studentsky s trochou toho citu autora) Pokud člověk něco ví o chodu armády ,tak moc nových fakt nepochytí ale kniha je to určitě dobrá a přecejen ještě něco pochytí. (I když o tomto tématu je přecejen knih a dokumentů dost,tady je jen rozdíl že jde o čechy a ne američany)
Tu jednu hvězdičku odečítám za to že je kniha krátká (Přečtená za den) a to i s tím že v knize je dost textu zabráno různými odkazy.A zato že to přecejen není tou formou ,,ICH,, ale o to v této knize nejde.
Ale jako jednohubka super.Já si pochutnal :)

22.04.2017 4 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Kniha mě zaujala obalem a když jsem viděl hodnocení tak jsem si řekl ok.Ale od téhle knihy už na obaly s... a na hodnocení jakbysmet.Naprosto nechápu jak tu může někdo komentovat že knihu přečetl do půlky (Pak už nedočte,nebo se možná k ní vrátí) ale stejně knize dá hodnocení 4/5 Nechápu! Když jí nedočtu,tak dám vědět svůj názor a počet hvězd tomu přispůsobím. Já knihu četl do 400sté strany a dál už to nedám.To bych radši kácel strom otvírákem na pivo než bych se vrátil k téhle ,,trilogii,, Jsem rozlícen jak knihou,tak autorem i některými zdejšími uživateli.
PS: Kostěj to vystihl perfektně
PS:Tuhle knihu bych možná zavedl jako povinou četbu do věznic,po tomhle už by je přešla chut dělat ............

21.10.2016 1 z 5

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Naprostá lahoda.Kdo má rád historii v románovém stylu tak s tímhle dílem nešáhne vedle

17.12.2015 5 z 5