RunningWolf

Vlci zimyVlci zimyTyrell Johnson

Čistej průměr.Rozhodně ne brak ale vrchol zánru zrovna taky ne.
Na čtení před spaním nebo někam na cesty aby se človk nemusel bát že o knihu příjde je kniha ideální

12.04.2021

OdstřelovačOdstřelovačAdrian Gilbert

Musím uznat že o dost lepší než výstřel odnikud
Kniha je napsaná skvělou čtivou formou přesto poučnou.
Čtenář se doví vše od začátku až po moderní dobu a to vše v praktickým příkladech všemožných konfliktů od občanské války až Irák i Afgánistán.
Velice mě potěšilo že kniha popisuje i výcvik a u popisu zbraní není úplně extrémně detailní jako Výstřel odnikud
Přehlížená kniha ale pro mě zatím top co se tématu odstřelování týče

03.06.2020

Výstřel odnikud: Historie vojenských odstřelovačůVýstřel odnikud: Historie vojenských odstřelovačůMartin Pegler

Hodně do podrobna psaná kniha od které se dozvíte co se pušek,optik,munice úplně vše.Pro znalce a fandy jasná volba.
Ale pro amatérského znalce to možná bude místy podrobné až moc.
Rozhodně ale stojí za přečtení.

18.05.2020

Bláto, pot a slzyBláto, pot a slzyB. Grylls (pseudonym)

Bear je prostě skvělej týpek!Já ho prostě obdivuju a fandím mu
Jeden z mála normálních v tom skur..... ,,showbysu,,
Líbí se mi že to v životě taky neměl úplně nejlehčí ale přesto se dokázal po každém zakopnutí zvednout a jít dál.Jedno jestli neměl peníze,šikanovaly ho nebo málem ,,ochrnul,,
Ten člověk je inspirací toho že když chceš!tak to jde.

12.01.2019

120 dnů Sodomy120 dnů SodomyDonatien Alphonse François de Sade

Kniha dočtená.S menšími pauzami.Ne z důvodu toho že by to bylo ,,úchylné,, zvrácené,, nebo ,,sadistické,, jednoduše proto že je tématem je to trošku repetitivní (To je tím neustálým mrdáním mezi stehna,sraním a prděním do huby)
3/4 knihy roztažené 30dny ze 120 jsou napsané dobře,pěkným stylem ale obsah je stále stejný,proto je největší škoda že to nejlepší z knihy (To nejvíc SADO!) resp. poslesních 60 dní ze 120 je až ke konci navíc vypsané jen jako seznam a nejde se do podrobností.To hodnotím jako největší mínus knihy protože kdyby začátek nebyl tak rozepsán a konec naopak byl tak by tohle byla bible všech ůchylů,perverzů a sadomagorů.Což asi i tak je :D Za mě 7/10

12.01.2019

Prostituce v nacistických táborechProstituce v nacistických táborechVáclav Miko

Kniha je tenká ale obsahem tak naplněná že člověk každou stránku zhltne.Přečteno za 2 hodiny,opravdu skvělá.Chci víc !

11.04.2018

Obrazy válkyObrazy válkyRichard Holmes

Dokonalá a naprosto upřímná sonda z pohledu těch co si prošly peklem
Protože válka nevypadá jako z Amerických filmů,ani jako call of duty a tyhle různé propagandistické sra... Doporučuji všem hlavně těm 14plus
War is Hell

04.03.2018

Atentáty na HitleraAtentáty na HitleraGuido Knopp

Poctivá a velmi čtivě podaná porce faktů o třech nej pokusech o atentát na Hitlera.Nenudné popisy hlavních postav,jejich důvodů a motivací k činu.Samozřejmě i popis příprav a plánů a samozřejmě i následků.Knopp prostě 2.Světovou umí bravurně a kdo ho má rád nebo prostě jen tohle téma,tak s touto knihou neudělá špatně

09.02.2018

Smlouva na životSmlouva na životMarko Kloos

Lepší než Hvězdná pěchota
Lepší než Marináci (Kteří jsou jen akce,akce,akce)
Svižné,chytlavé,hrdina není žádná sr.... ale nesmrtelný rozhodně také není

01.02.2018

Já legendaJá legendaRichard Matheson

Určitě nejde srovnávat s filmem.Film je natočen na motivy ne podle knihy
Takže je určitě lepší nejdří přečíst knihu a pak kouknout na film.
Mě se to ze začátku celkem míchalo ale pak jsem se do toho dostal a nakonec super!
Já legenda je první polovina knihy,druhá má 10 povídek s jinou tématikou.Knihu celkově obohacuje i když jsou úplně někde jinde a o něčem jiném než Legenda
Já jsem spokojen 8/10

27.01.2018

Rambo I (První krev)Rambo I (První krev)David Morrell

Takhle být film,tak je dnes na CSFD v top 10

Elitní sniperElitní sniperScott McEwen

Proti téhle knize je film Rambo (1-3) jako dokumentární seriál podle skutečných událostí.
Tahle kniha je pouze pro americafily,nebo borce co milujou Counter strike a Call of duty
Pro knihu je tohle téma úplně zbytečné.Akce více jak v Avengers a Transformers dohromady s tím že je hrdina vždy absolutně přesný a téměř nesmrtelný.
Jak to může mít tolik dílů nechápu ale jasné že své fandy si to najde
PS:Do žánru by se mělo přidat popis scifi

23.01.2018

My děti ze stanice ZOOMy děti ze stanice ZOOChristiane Vera Felscherinow

Mám absolutní odpor k drogám,alkoholu a všemu čím se člověk jen dobrovolně ničí a jediný komu tím přispívá je stát.(Dealer)
Tuhle knihu jsem číst ani nechtěl ale řek jsem si proč ne.
A upřímně? První kniha kterou jsem opravdu četl s nechutí,nechtěl jsem ale pokračoval jsem.A proč?nevím.
Tuhle jde jedině nečíst nebo přečíst,nic mezi.
Absolutní povinnost pro každého nactiletého.Souhlasím s názorem,tuhle knížku zařadit mezi povinnou četbu.
V téhle knize je tolik hnusu,hlouposti,lhostejnosti že by se z ní nepoučil jedině ten kdo už něco takového zažil nebo v tom žije.

VypravěčkaVypravěčkaJodi Picoult

Další z knih s nálepkou ,,Edice světový Bestseller,, která jen dokazuje že ta nálepka je k ničemu.Dobrá jen k tomu aby si člověk dal sakra bacha na to,to koupit.
Pro mě už snad 6-7 kniha s tou nálepkou a zase jen další průměr,takže už žádnou knihu s touto nálepkou nečtu !
Kniha tu má výtečně hodnocení což je jako v mnoha jiných případech zase jen lež.
Pokud jste sentimentální osoba libující si v něžných románech s příchutí ,,zla,, nebo jen náctiletá dívka která si myslí že osvětim je hlavní město Polska a že němci jsou všichni do jednoho prasata jako Rammstein,budiž!
Knihu si můžete založit ke Stmívání,krvavé deníky a Harry potter a dát jí 5*
Ale boužel tohle jen .......... .......... s příchutí tématiky 2sv.války z pohledu holokaustu

Zjizvená,nymfatická,upíří,pomstychtivá pekařka my byla vyloženě nesympatická
Detektiv Holokaust také
Nezachranuje to ani jen vsuvka s nesmrtelným,sebedestruktivním fašistou.
Jen ta prostřední kapitola s babčou ujde a jen díky ní tuhle knihu nemusím zařadit do odpadu
PS: Pouze pro ženy! Popř. 12-18let nebo 65+ :)
Tímto prosím veškeré uživatele aby braly hodnocení svědomitě a nedávaly 5* úplně všemu co přečtou.Ono to celkové hodnocení pak není objektivní a kometáře typu tohle budete chtít číst pořád do kola :) Bych bral jako spam!

Vetřelec - ProbuzeníVetřelec - ProbuzeníTim Lebbon

Kdyby nebyla nikdy napsaná,nebrečel bych
Opravdu vetřelčí Universum ničím neobohacuje ale na druhou stranu taky nemá čím
Téma vetřelec je prostě dokonalé samo o sobě a lidi snad ani něchtějí aby to někdo přifukoval.(Kdyby byl jen filmový první díl,ahhhh)Ale na druhou stranu Prometheus,Covenant (Pro mě osobně super bomby protože jestli to může někdo opepřit tak je to Ridley!)
Tahle se čte dobře a naštěstí to není jen další laciný pokus jak si něco trošku přividělat.Určitě nejlépe poslouží jako taková návnada na to si zas pohodlně sednout do gauče a pustit si film/y
Na prd.. mě nepoložila ale určitě ani neurazila,časem se k ní rád vrátím a takových knih není zas tolik

16.01.2018

Zimní mužiZimní mužiJesper Bugge Kold

Mám rád druhou světovou válku takže to asi mým pohledem trochu zkreslené ale mě se kniha líbila.Fakt moc.Je tam vykreslený plynulý děj 2-3 postav,naprosto uvěřitelně tak že člověka ani nenapadne že tohle se určitě nestalo nebo nědělo.Celková kulisa děje a druhé světové války s časovou linkou je také skvělě popsáno a pro toho kdo o 2.světové válce už něco ví tak pro něj tahle kniha bude jak procházka po oblíbené cestě v lese

01.01.2018

DušemrdiDušemrdi Natascha

Skvělá rychlovka jako rychlej šlech na cestě z Hlaváku do brlohu.
Bez přetvářky a kurva sprostý.
Možná někdy až moc ale když seš vyfetovaná kráva tak to píšeš jak ti to jen jde.
No proč ne :)

31.12.2017

Přežil jsem peklo Bergen-BelsenPřežil jsem peklo Bergen-BelsenZoltan Zinn-Collis

Pár knih s tématem holocaustu už jsem přečetl a tohle je tedy ta nejhorší z nich (Horší už to snad být nemůže) Napíši snad jen to že nechápu,jak může někdo kdo byl v ,,v koncetráku,, když mu bylo 5-6 let (Už ani nevím přesně) a pak o tom po padesáti letech napsat knihu.V podstatě ze vzpomínek jeho ,,opatrovníka,, s tím že autor místy doplní něco co si ,,pamatuje,,.
No já si nepamatuji co jsem měl před třemi dny k večeři natož jestli si za padesát let budu pamatovat vůbec něco.Někdo možná namítne že takové zrůdnosti se nezapomenou.To ne.Ale ne když jste dítě.(Z dětských let si pamatuju málo,naštěstí)
Úplně přebytečná kniha co by ani neměla existovat.Škoda papíru a času
O tomhle si může s někým popovídat u čaje a ne psát knihu
PS:V knize to zazní tolikrát až už to člověka se.. autor opravdu není vyjímečný

31.12.2017odpad!

Příběhy skutečné odvahyPříběhy skutečné odvahyB. Grylls (pseudonym)

Bear prostě umí.
Kniha je napsaná čtivě,stručně a prostě zní sálá to ,,dobrodružství,,
Co kapitola,to příběh a je jich tam dost.Až jsem se musel krotit abych to nepřečetl na jeden zátach :)
Většinu příběhů znám ale dozvěděl jsem se i detaily o kterých jsem netušil a naopak i některé příběhy vůbec neznám.
Kdo se zase rád dozví ještě něco více,má výhodu že většina příběhů je i zfilmovaná nebo napsaná knižně.
Takže jako kniha na relax,na jeden zátach nebo prostě jen nápověda co číst dál je tahle kniha super,nemám co vytknout

31.12.2017

InfiltrátorInfiltrátorStephen Michael Stirling

No jestli budou filmy i podle této knižní trilogie tak už je jasné že komplet série terminátor jde do prd....A to úplně
Milostný trojúhelník mezi Conorovou,conorem, a terminátorem v lidské podobě tomu dává korunu.Všichni se maj rádi a musí zníčit Skynet
Tyhle knihy byli a jsou předzvěst dnešního ,,teenage,, trendu

14.12.2017

15 minus15 minusTomáš Zářecký

Čtivé,svižné bez nějakých zbytečností kolem.Pěknej trip :)
Velké plus za zmínku toho že peníze člověku šteští nepřinesou

28.08.2017

Lámání v kole - AfghánistánLámání v kole - AfghánistánPetr Angel

Pro mne příjemné překvapení.Nic jsem nečekal (Nečetl jsem ani o čem kniha je ani hodnocení) a nakonec se z toho vyklubala kniha celkem i podobná ,,Do temnoty,, ale přecejen jen trošku přikřášlenější.Styl a téma knihy super,čte se sama a rychle ale přecejen si občas řikám What the fu.. a to nejednou.Některé situace jsou až moc přibarvené a uvítal bych trochu realismu (Osobně mi příjde že kniha je tak z poloviny pravdivá,což je škoda protože o tomhle tématu je knih minimum a tohle byla velká šance jak člověku nabídnout nějaké nové info.)
Určitě se těším na další díl a snad bude minimálně dobrý jako tento

29.07.2017

Já, voják v AfghánistánuJá, voják v AfghánistánuPavel Stehlík

Co jsem viděl obálku s popisem (Pavel Stehlík) hned jsem byl rozhodnut tuto knihu mít.
Čekal jsem něco jako ,,datadisk,, k Do Temnoty a už od prvních stran jsem byl probuzen do reality (Nikdy moc nečtu komentáře ani hodnocení před přečtením knihy) a musím proto varovat všechny toto není pokračování prvotiny.Ani se s ní nedá srovnávat a určitě se jí nevyrovná.
Na stranu druhou,pokud jste milovník ,,army,, at jako začátečník,laik nebo už profík tak kniha určitě neurazí.Napsaná je dobře (Ale od ,,jedničky,,už ne tak osobně ale spíš novinářsky-studentsky s trochou toho citu autora) Pokud člověk něco ví o chodu armády ,tak moc nových fakt nepochytí ale kniha je to určitě dobrá a přecejen ještě něco pochytí. (I když o tomto tématu je přecejen knih a dokumentů dost,tady je jen rozdíl že jde o čechy a ne američany)
Tu jednu hvězdičku odečítám za to že je kniha krátká (Přečtená za den) a to i s tím že v knize je dost textu zabráno různými odkazy.A zato že to přecejen není tou formou ,,ICH,, ale o to v této knize nejde.
Ale jako jednohubka super.Já si pochutnal :)

22.04.2017

Světová válka ZSvětová válka ZMax Brooks

Dost často mě štve že na databázi není hodnocení 10/10 a jen 5/5.Jinak bych dal téhle knize trošku víc.
Ono do Walking dead jsem téma zombie nevyhledával spíše se vyhýbal.Před touhle knihou jsem viděl film ale to byl sh.. Úplně!
Kniha je lepší.Je napsaná tak jak je ale myslím že to není její mínus.Pro mě je to taková WC/MHD kniha která má tu výhodu že když jsem unavený nebo nemám tolik času,tak si dám jednu/dvě kapitoly a nějak si nemusím moc pamatovat děj do dalšího dne.
Jediné mínus je že ty delší kapitoly jsou většinou super.Ty menší si většinou nepamatuji protože tam jsou většinou i politické pasáže o (Mohly jsme,měly jsme,nemohly jsme) a ty to zrovna netáhnou.Ale většina knihy je ok.Líbí se mi že o každém místě je něco pravdy a není to čistá fikce.Za mě 7/10

22.03.2017

BudoucnostBudoucnostDmitry Glukhovsky

Začátek celkem místy zdlouhavý a některé pasáže jsou místy zase až moc osekané.
Ale celkově je to zajímavá kniha s originálním tématem a hlavně super koncem.
Po soumraku jsem se obával do jakých vod tentokrát Dmitry zamíří a musím uznat že oproti soumraku se tentokrát trefil do černého.Super ! Za mě 4,5 z 5

25.01.2017

PřechodPřechodJustin Cronin

Kniha mě zaujala obalem a když jsem viděl hodnocení tak jsem si řekl ok.Ale od téhle knihy už na obaly s... a na hodnocení jakbysmet.Naprosto nechápu jak tu může někdo komentovat že knihu přečetl do půlky (Pak už nedočte,nebo se možná k ní vrátí) ale stejně knize dá hodnocení 4/5 Nechápu! Když jí nedočtu,tak dám vědět svůj názor a počet hvězd tomu přispůsobím. Já knihu četl do 400sté strany a dál už to nedám.To bych radši kácel strom otvírákem na pivo než bych se vrátil k téhle ,,trilogii,, Jsem rozlícen jak knihou,tak autorem i některými zdejšími uživateli.
PS: Kostěj to vystihl perfektně
PS:Tuhle knihu bych možná zavedl jako povinou četbu do věznic,po tomhle už by je přešla chut dělat ............

21.10.2016

SiloSiloHugh Howey

Na začátku pomalejší a ke konci zase moc hrr ale jádro (Prostředek) knihy je naprosto šmakozní a pokud se k tomu člověk dobere (To asi ne každý) tak celkově nebude litovat.Na 5* to nemá ale třeba autor někdy překvapí nějakou další sérií a už to bude za 5* :) Největší + dávám za originální námět.(Jinak si myslím že pokud si s tím Ridley dá práci,tak by tahle adaptace měla šanci překonat filmově knihu- kéžby!)

Jsem zvědavý na Turnus

23.05.2016

Ropný kolapsRopný kolapsAndreas Eschbach

Rozhodně zajímavá a poutavá kniha s tématem lidské ,,závislosti,, na ropě což je základ knihy a i hutnou omáčkou jako politika,technické detaily,život v PA atd.Knihu jsem otvíral s úplně jiným očekáváním ale musím uznat ze mě mile překvapila a rozhodně nenudila.Rozhodně doporučuji každému kdo má rád trochu téma různých teorií konce světa apod.Rozhodně bych jí ale osobně doporučil (Radši dal kolovat ve stojanech u každé čerpací stanice) každému kdo si rád užívá nynější pohodlí civilizovaného světa a rád jezdí autem :) Protože to co se děje ve světe a kolem nás neovlivnují ti ,,nahoře,, ale právě ta vetšina ,,dole,,

13.05.2016

Pravidlo pěti a pětadvaceti metrůPravidlo pěti a pětadvaceti metrůMichael Pitre

Naprostá lahůdka.Největší síla této knihy tkví v její mnohostrannosti
Není vůbec protkaná zbytečnými odbornými výrazy vozidel,zbraní apod. a ani vysvětlováním konfliktu,názorů stran a jejich ideí a propagandy.Je to přiměřeně vyvážený román s prolínajícími příběhy tří postav který provádí jejich útržkovými příběhy před,během a po válce.Předem jsem čekal že to bude další běžná ,,army,, kniha ale byl jsem velice mile překvapen a určitě doporučuji

28.02.2016

Mandžuský kandidátMandžuský kandidátRichard Condon

Hodnotím jen slovem nářez!

23.12.2015