Runinka Runinka komentáře u knih

Zaslíbené země Zaslíbené země Jean-Michel Guenassia

Jedním slovem nádhera. Jsem moc ráda,že autor pokračoval a napsal 2.díl. Životní cesta hlavních postav,která je dost často spletitá a poznamenaná i režimem. A zase to končí tak trošku otevřeně....

07.06.2022 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásný příběh,který popisuje události řecké občanské války v 50.letech,kdy se hodně dětí,často sirotků dostalo do tehdejšího Československa.Postavy se prolínají,děj pěkně plyne. Nádherné počtení.

25.05.2022 5 z 5

Četla jsem již před pár lety a nyní jsem se k ní vrátila,protože vyšel druhý díl. Styl autorova psaní mám moc ráda a četla jsem od něj všechny knihy.V době,kdy Rusko opět dělá,to co dělá,je tato kniha více než aktuální. Schůzky emigrantů v Klubu mají své kouzlo a jsem zvědavá,jak budou jednotlivé postavy žít dál....takže pardon,ale už musím...

24.05.2022 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Tak to mě moc nechytlo. Dočetla jsem k sebevraždě a odkládám. Třeba se k ní někdy vrátím.

18.05.2022 2 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Krásný příběh o módě uprostřed 2.s.války.Nechybí rodinná zápletka ani romantika.Relax četba,autorka píše čtivě,snaží se vřadit historické reálie.

14.05.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zajímavě napsaná kniha se spoustou pěkných filosofických citátů. Věřím, že není pro každého,ale ty správné čtenáře si najde. Již teď se těším na Deník od Thoreaua.

11.05.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Knihy autorky mám ráda a tak jsem se moc těšila na tuto. I vzhledem k tomu,jak dlouho ji psala...A opět nezklamala. Téma kláštera a kostela pro mě naprosto neznámé a ještě na pozadí komunistických časů. Příběh chytne a nepustí do posledního slova.

09.05.2022 5 z 5

Barvitě vykreslený příběh pojízdných knihovnic. Náročné šíření poznání bez ohledu na roční období,...těžký život obvyvatel hor,hlad,chudoba a rasové předsudky proti modrým lidem. A přesto se i v tomto příběhu najde pár dobrých duší,které člověka nesoudí. Napsáno s citem,už se těším na pokračování.

05.05.2022 5 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Moc pěkná knížka,zahřeje na srdíčku.

26.04.2022 5 z 5

Konec dobrý Konec dobrý Irena Dousková

Zpočátku pomalý rozjezd, ale poslední povídky se mi líbily hodně. Zejména Krajina s černým lesem. Většinou čtu knihu povídek poskládaných od různých autorů,ale tato kniha byla fajn i jako celek.

25.04.2022 4 z 5

Autorka opět přesvědčila, že psát umí. O této tragédii jsem nevěděla, ani z tohoto kraje nepocházím. Knihu jsem přelouskla, místy opravdu smutná a k zamyšlení. Ale jak se v knize píše-za všechny hrůzy nemůže válka, ale lidé....
V kontextu toho, co se nyní děje, tato slova opět získávají na významu.

23.04.2022 5 z 5

Maková válka Maková válka R. F. Kuang (p)

Fantasy moc nečtu,ale musím uznat,že toto se mi líbilo

21.04.2022 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Přečetla jsem,ale že by mě to chytlo,to se říct nedá. Zpočátku děj zajímavý a svižný,ale cca od půlky nic moc.Autorova knížka "Jsou světla....byla stopro lepší.

20.04.2022 4 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Příběh psaný pohledem dítěte. Místy jsem měla problém číst dál. Bohužel dnešní doba.

31.03.2022 3 z 5

Strašidelné Brno Strašidelné Brno Arnošt Goldflam

Hezké příběhy z Brna,zajímavě zpracované a doplněné ilustracemi Petry Goldflamové.Libil se mi příběh o Trenckovi a Wilsoňáku.

28.03.2022 4 z 5

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Hodně zvláštní příběh,Fleischmann je sám a přesto není sám. Místy hodně úsměvné a na hranici představ. Sem tam trocha filosofie a zamyšlení nad podstatou bytí.

27.03.2022 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

To byla tedy generační jízda,vždycky,když jsem měla pocit,že to začíná váznout,tak to zase nabralo spád. A zrovna tedy čtu v době,kdy je válka na Ukrajině, tady to prostě vřelo a bude vřít pořád. Neustálé usilování o moc....již od tatíčka cara.

23.03.2022 5 z 5

Božská Ada Božská Ada Hana Whitton (p)

Nevím proč tak málo hvězdiček v předchozích hodnoceních. Mně se knížka líbila,takový relax.

23.02.2022 5 z 5

Tři příběhy Tři příběhy Umberto Eco

Tři krátké příběhy na zamyšlení nad lidskou civilizací a důsledky jejího chování.

23.02.2022 5 z 5

Médium Michaela 2: Vesmírné návštěvy Médium Michaela 2: Vesmírné návštěvy Libuše Steckerová

Stejně jako první díl,velice zajímavě napsáno. Zaujalo mě i popisování mimozemských civilizací. Už se těším na díl 3.

18.02.2022 5 z 5