roso.mak roso.mak komentáře u knih

Moc bezmocných Moc bezmocných Václav Havel

Velmi srozumitelná kniha. Vše, co jste chtěli vědět o ideologii českého socialismu na 64 stránkách.

02.11.2022 5 z 5

Čísla nelžou Čísla nelžou Václav Smil

Od této knihy jsem hodně očekávala a byla ošklivě překvapena, jak nudné to je. Asi bych se i poučila, kdybych knihu četla pořádně, ale taklhle jsem se spokojila mnohdy jen s názvy kapitol.

24.10.2022 1 z 5

Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Vyhonit ďábla: O vztazích, sexu a intimitě Terézia Ferjančeková

Přepsat podcast do knihy bývá vždycky trochu vabank. Tady to kupodivu funguje, jen mi vadí, že snad v rámci nějaké autocenzury, jsou zde rozhovory strašně ořezané do měkka.

Prostě hoďte k počítači sluchátka a poslouchejte. Kdo zná, tak ví, že tyhle lidi se fakt nebojí nejen otevírat kontroverzní témata, ale hlavně o nich nemluvit jako v Děvčátkách na slovíčko. Tyhle holky maj totiž klitoris tvrdej jak brada Arnolda Schwartzenegera a nebojej se bejt zatraceně osobní.

20.10.2022 3 z 5

Předat dětem, co je k žití Předat dětem, co je k žití kolektiv autorů

Některé rozhovory mě oslovily, některé méně. Spousta z nich sice pojmenovává problémy, ale ani náhodou nepřináší nějaký koncept řešení. Mnohem více se mi líbí ty, které jsou "vyprávění z praxe", jako je třeba Ludvík Kunc.

Možná jednou ukradnu tátovi brokovnici a půjdu vyřešit všechny tyto problémy najednou. Alespoň bude v republice více rysů. A méně Babišů a Trumpů.

20.10.2022 4 z 5

Čaroděj Zeměmoří Čaroděj Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Asi by to mohl být zajímavý svět, kdyby...
Kdyby se to tolik netáhlo.
Kdyby hlavní hrdina nebyl takový nepravděpodobný nudný génius.
Kdyby se tam v rámci mezilidských vztahů chovali přirozeně.
Kdybych neměla pocit, že autorka zásadně podceňuje mé čtenářské schopnosti.
Kdyby...

Příliš mnoho knih a tam málo času.

10.10.2022 1 z 5

Devátý spolek Devátý spolek Leigh Bardugo

Bezva kniha. Nebojte se do ní pustit, i když je součástí série. Příběh je uzavřený.

Svět je zajímavě vybudovaný, i když postavy lehce skřípou. Alex je tam mermomocí prosazována jako zlobivé děvče se špatnou minulostí, přitom je pravda jenom to druhé. Její mentor je zase nepravděpodobný charakter viktoriánského gentlemana zakutého v pospubertálním těle. Autorka viditelně chtěla mít zajímavé postavy a příliš tlačí na pilu. Trochu mě to tam rušilo.

Přesto však je fakt, že jsem knihu přečetla s chutí a ráda se pustím do dalších dílů.

10.10.2022 4 z 5

January a Deset tisíc dveří January a Deset tisíc dveří Alix E. Harrow

Milé čtení, které hezky ubíhá, nemá nijak velké logické díry a pracuje se zajímavým nápadem. Nebudete nijak extrémně napjatí, ale ani se nebudete nudit.

Velice se mi líbilo, jak autorka dokáže pracovat s tempem a postupným odhalováním faktů. To, co začíná jako historický román se postupně mění ve fantasy, aniž byste měli pocit zrady.

10.10.2022 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Velmi zajímavý a dobře rozehraný svět.

29.09.2022 5 z 5

Šifra mistra bestselleru Šifra mistra bestselleru Jodie Archer

Výborná a zajímavá kniha. Konečně nějaký soubor doopravdových poznatků, co dělá úspěšnou knihu úspěšnou. Chtělo by to asi trochu tematicky doladit, ale jinak opravdová bílá vrána mezi knihami "jak na knihy".

06.09.2022 5 z 5

Jak se žije u Wohllebenů - Samozásobitelství v praxi Jak se žije u Wohllebenů - Samozásobitelství v praxi Peter Wohlleben

Zevrubný přehled s milým podáním: takhle to děláme my, ale fakt nemáme patent na rozum.

26.08.2022 4 z 5

Nihilista na balkonu Nihilista na balkonu Petr Holý

Jen jednu povidku ze všech jsem opravdu poctivě přečetla. Zbytek me nebavil. Bylo to takové neoriginální. Clovek hned vedel, co se tam bude dít a jak to skončí.

26.08.2022 1 z 5

Branky Body Kokoti Branky Body Kokoti * antologie

Přepis pořadu s poznámkami a aktualizacemi od týmu a pár bonusových rozhovorů.

Bavím se pořád stejně dobře.:-) pure hate

24.08.2022 5 z 5

Budoárová bible Budoárová bible Betony Vernon

Nevim. Pro lidi s velkými zábranami asi dobrý, ale kam praštit chlapa bičíkem, na to si asi přijdu sama.

Nepřítel živých Nepřítel živých Pavel Korněv

Překombinovaná nuda plná příliš podrobného popisu bitev, postav, které mě rozčilovaly a nezajímavé zápletky. Jestli vyjdou další díly, na které si autor nechal zadní vrátka, tak já je rozhodně číst nebudu.

24.08.2022 2 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Tohle byla dost nuda. Kdybych na tuto knihu narazila jako na první, tak to rozhodně vůbec nerozečítám. Multi-dimenzionální svět je svět teoreticky bez hranic a autorka knihu defakto proměnila v chodící Deus ex machina. Zvrácená mi přišla jako příliš málo propracovaná postava, aby mě doopravdy bavila a navíc mě štvalo, jak tam jsou všichni programově hodní. Věc, která jim měla dojít na začátku, jim došla až na konci, takže jsem se většinu knihy pekelně nudila.

24.08.2022 2 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Tak to je teda fakt slabota. Nejen, ze pobyt v dalsich dimenzich neni nijak zabavny, mozna az na tu, kde je valka, ale cely motiv, proc se vubec vydali na cesty mi prijde jako nastavovana kaše. Jakási nasilne vklinena mezihra, aby kniha mohla byt tlustsi.

A navic nesnadim příběhy, ktere by se daly vyresit odkraglovanim hlavniho zaporaka. Jenze hlavni hrdinove jsou proste pitomne hodnoucky. Vždyť je to psano pro dospivajici, to by určo narusilo jejich jemnou psychu. Bleé.

23.08.2022 2 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Ten rozjezd je na prd. Uvod je nudny, vynalez ohnivaka nepravdepodobny a vy mate chut knihu odlozit.

Vite co? Klidne nalistujte stranu s prvnim skokem do jine dimenze o nic neprijdete. Tam to totiz zacne byt nejen zajímavé, ale i super. Az do konce knihy.

23.08.2022 4 z 5

S pokorou a nadějí S pokorou a nadějí Becky Chambers (p)

Milé počtení bez klasického scifi narativu. Žádná extrémní dramata, boje o přežití (i když snadné to samozřejmě také není),nebo boje všeobecně. Jen parta astronautů vědců, kteří s pokorou a nadějí zkoumají život na čtyřech vzdálených planetách.

21.08.2022 4 z 5

Alois Nebel Alois Nebel Jaroslav Rudiš

Příběh hezký a šťastně končí pro hodné a špatně pro zlé. Co víc si přát.

Akorát by bylo fajn, kdyby se autor více vžil do čtenáře a po marvelovsku vizuálně odděloval časové osy a snové stavy. Takhle je to dost zmatené, ale možná o to šlo. Trochu přiblížit šílenství.

20.08.2022 4 z 5

Zbavte se zvyku být sami sebou Zbavte se zvyku být sami sebou Joe Dispenza

Přečti jednoho Dispenzu a jako bys přečetl všechny. Opakování matka moudrosti a bezbřehé nudy.

20.08.2022 2 z 5