roso.mak roso.mak komentáře u knih

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Serie pokracuje stejne ctive, kniha je to vyplnkova, ale zabavna.

09.07.2020 4 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Zajimave rozuzleni. I kdyz me zaver neprekvapil, cetlo se to jedna radost.

09.07.2020 5 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Opět napínavé, opět má hrdina zatracenou kliku, až trochu příliš a opět jsem se občas trochu ztrácela. Kniha má alespoň vytucněné herní poznámky, tak se to alespoň lépe dohledává.

25.06.2020 5 z 5

Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Hal Koerner

Velmi podrobný manuál k běhání dlouhých tras. Nečekejte tabulky tréninků - těch se po internetu válí plno, ale osobní rady autora. Dozvíte se, co mu fungovalo, co ne a navíc dost rad, které fungují prostě tak nějak všeobecně. Prostě dobré doplňkové vzdělání.

19.06.2020 3 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Kniha je tvorena prispevky různých zen feministek ruznych povolani. Prispevky jsou velmi nevyrovnane a kratka delka neumoznuje opravdovou zpoved. Spis proletnuto, nez precteno.

03.06.2020 2 z 5

Co jsem měl vědět dřív, než jsme se stali rodiči Co jsem měl vědět dřív, než jsme se stali rodiči Gary Chapman

Ach jo, to zase nejaky Američan objevil Ameriku. Prekvapive zjišťuje, ze deti zabiraji cas a ze stoji peníze. Za to chvali manzelku za její vynalezavost, za vari prikrmy misto kupovani a ze na druheho syna si nechava obleceni, aby nemusela kupovat znovu nove. Ten chlap je celou knihu absolutne mimo. Ze se vubec mnozil.

20.05.2020 odpad!

Supernova Supernova Marissa Meyer

Velmi slusne zakonceni serie. Sice konec zapletky je tuze romanticky, ale otevira autorce moznost pokracovani.

19.05.2020 5 z 5

Příčina Příčina Leonhard Frank

Presto, ze kniha byla kratka, mela byt jeste kratsi. Ale je to zajimava sonda do dane doby. Ne, že by dnešní styl žák bůh, byl dobrou cestou, ale doba kdy byl bůh učitel taky nebyla asi moc fajne.

29.04.2020 2 z 5

Kasino Infernale Kasino Infernale Simon R. Green

Pozor toto není poslední kniha série, jen poslední prelozena!

Ale je to hravé a napínavé.

22.01.2020 4 z 5

Jíst zvířata Jíst zvířata Jonathan Safran Foer

Neagituje, pouze předkládá fakta - ha, ha, ha.

Ne, nestanu se vegetariánem, ani veganem. I když musím přiznat, že i mě tato kniha v lecčem dostala. Ale rozhodně to vysvětluje, proč maso ze supermarketu chutná tak hnusně. Zvlášť část o cíleném nasákávání kuřat "fekální polévkou" mnohé vysvětluje.

08.05.2019 4 z 5

Tyranie okamžiku Tyranie okamžiku Thomas Hylland Eriksen

Ano, opravdu je to kniha hodna zamyšlení. Není asi nic s čím bych s autorem nesouhlasila. Nicméně, kniha je tenká a mohla by být ještě tenčí. Na mě tam bylo příliš "vycpávacích keců" ve kterých hlavní myšlenky trochu zapadají.

08.05.2019 3 z 5

Výbor z díla Výbor z díla Heinrich von Kleist

Z hlediska zachycení doby, hodnotné. Z hlediska čitelnosti do naší doby... Nechci kritizovat "časem prověřené autory", ale pro mě to byl kýbl nudy. o to víc, že u první z nich se jedná o divadelní hru téměř bez obsahu.

23.04.2019 1 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Už jsem byla do příběhu začtená, takže jsem se do čtení nutit nemusela. Reálie už jsou ujasněné, postavy nepřibývají.

08.04.2019 4 z 5

Drobeček Drobeček Nathalie Jomard

Milý komiks s občas hodně trefnými poznámkami. Zvlášť, co se tety Fiony týče.

26.03.2019 3 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Ale jo, proč ne. Mlha je moc pěkná, i když samozřejmě trpí klasickým kingovským nešvarem: dětem na svůj věk hodně přemoudřelým. Naštěstí zde není hlavní postavou, tak neruší. Kupodivu se tam najdou dvě povídky, které nejen, že nekončí špatně, nebo alespoň divně, ale dokonce mají happy end. A ještě si neodpustím poznámku: to nikoho nenapadlo tu opici třeba spálit?

18.03.2019 3 z 5

Ruská ruleta Ruská ruleta Petr Heteša

Zatím to nejslabší, co jsem od H. četla. Žádný spád, žádné drama. Kdyby to nepsal Heteša, tak bych to asi skousla lépe, ale takto... Na něj vážně špatný.

26.02.2019 2 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Ale jo, není to špatná kniha, jen by nemusela pořád své čtenáře ujišťovat, jak ty dvě dvě koblihy zbožňuje a jak je život s nima skvělý. Naprosto obdivuji vůli přežít u matek dvojčat, ale člověk z toho chytá spíš deprese typu nezvládám a nemiluji své děti.

26.02.2019 3 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

+ zajímavé a určitě i chutné recepty
- drahé suroviny, které je ale možné nahradit (všude používá kokosový olej a rostlinná mléka)
- její pojetí toho, co je porce, je opravdu hodně mimo. Nejvíce mě pobavila květáková pizza o průměru 30 cm, která má vystačit pěti lidem na oběd.

08.02.2019 4 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Jedna z Pratchettových jemně nepřehledných. Ale ne tak jako pohyblivé obrázky, i když základní linie je podobná.

22.01.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Nápad dobrý, některé povídky vážně vtipné, ale spoustu jsem přeskočila. Další díly už číst nebudu.

18.01.2019 2 z 5