ronave ronave komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělá kniha! Napínavá od první stránky, nebylo možné ji odložit. Deset lidí na ostrově, deset lidí spáchajících vráždu, kterou jim nebylo možné dokázat a deset lidí čekajících na trest...

03.02.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná a čtivá kniha o nelehkém osudu židovské rodiny v době 2.světové války. O tom jak je život krutý, jak (později jednostranná) láska Hany změní osud celé rodiny.
Kniha se nedala odložit, je skvěle napsaná a člověk touží rozplést celý příběh a dozvědět se jak vše bylo.

17.01.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha, čtivá a pěkně napsaná :-)
Obdivovala jsem Annu jak ve svém mladém věku vše perfektně zvládala. Ke všemu se postavila čelem, hledala ve všem to lepší a doufala, že jednou bude dobře.
Nakonec své opravdové štěstí opravdu našla :-)
Anna dokázala vyjít i s málem... prostě úžasný příběh silné ženy.

06.02.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Nádherná kniha, úžasné propojení dvou příběhu - dvou rozdílných generací.
Stella a Dan - jaký by to byl skvělý pár a jak mohl být jejich život šťastný nebýt tehdejší doby a zákonů.
Jess a Will - skoro jako Stella a Dan po 70 letech, ale oni mají to štěstí a můžou žít spolu.
Vřele doporučuji, není to ledajaký románek :-)

18.03.2020 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Kniha byla naprosto skvělá. Prolínají se v ní dvě časové osy a příběhy Marie-Laury (malé slepé dívky) a jejích rodinných příslušníků, Wernera (malého hocha, který je neskutečně nadaný) a jeho sestry a důstojníka Von Rumpela.
Jak by asi jejich život plynuly nebýt druhé světové války?
Ani jsem nevěřila, že zvládnu knihu přečíst tak rychle. Ale nemohla jsem se vždy dočkat, až ji otevřu.
Moc sem si přála, aby se opět spolu setkali... Ke konci knihy jsem slzy nemohla zadržet.

12.01.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další zajímavá kniha od paní Mornštajnové.
Příběh se čte sám, osudy tří žen a jejich rodin a přátel. Některé osudy končili nečekaně, ovšem je to krásné i když smutné ohlédnutí do minulosti. Kniha určitě stojí za přečtení, obdivuji styl jakým Mornštajnová své knihy píše. Myslím, že do nich se musí začíst každý :-)

24.07.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha se krásně četla. Příběh byl velmi zajímavý a skvěle napsaný. Jen nechápu proč mi nedošlo, že Bohdana vůbec nemluví, to jsem pochopila až ke konci knihy - myslela jsem jen, že je jen zamlklá a introvertní.
Jsem smutná z konce knihy, který je pro mě otevřený. Rada bych věděla jak setkání dopadlo a jestli Bohdana začne mluvit.
Musím se priznat, že jsem po přečtení Hany od této knihy čekala trochu víc.

11.03.2020 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice, je kniha, kterou mohu číst znovu a znovu. Mezi mé nejoblíbenější patří Lilie, Vrba a samozřejmě Vodník, Svatební košile a Poklad.
Myslím si, že tato kniha by měla být součástí každé knihovny.

30.01.2020 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Kniha mě ze začátku nezaujala, ale po několika stránkách jsem se do ní začetla. Líbilo se mi jak autor vystihl přátelství - na život i na smrt - a rozvíjející se lásku mezi Robertem a Patricií. Lásku, která byla zároveň i přátelstvím. Byla jsem dojatá koncem knihy.
Skvělá kniha :-)

"Není hanba narodit se hlupákem. Je jenom hanba jako hlupák zemřít."

13.02.2019 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Co dodat, prostě pohádky našeho dětství.
Komu by neuvízli v hlavě draci, statční Ivánci a hlavně Baba Jaga kostlivá noha :-D
Jako dítě jsem je milovala a i do dnes si tyto pohádky pamatuju... Klidné mě odsuzujte, ale čtu je i svým dětem, kerým se líbí obrázky ;-)

15.07.2019 5 z 5

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Kniha byla srozumitelná a dobře se četla. Pomohla mi nahlédnout do doby druhé světové války a poznat pocity lidí, kteří i přes možnost ztráty života vzdorovali nacistickým němcům.

"Tatínku, pojď pryč. Jestli nás chytí, tak nás zabijou. Podíval se na mě nepřítomným pohledem a dneska vím, že mu tenkrát bylo jedno, kdyby ho chytili a na místě ubili. Nemohl odejít a nechat Němcům své kapry."

12.02.2019 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Nečekala jsem, že by mě knihy se slečnou Marplovou tak bavily. Jsou skvěle napsané a slečna Marplová je úžasná starší dáma.
Kniha je spíše kratší, čte se skoro sama. Nečekaně rozluštění případu, aspoň já jsem to nečekala :-)

28.03.2020 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Příběh byl velmi čtivý. I když se v půlce dozvíte, kdo miminko z domu odnesl, neznamená to, že je to skutečný únosce. Vyšetřující detektiv je velmi chytrý a má skvělý ,,čich,, na celý průběh zločinu. Jen mě mrzí, jak kniha končí - nemám ráda otevřené konce.
Určitě stojí za přečtení :-)

09.03.2020 4 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Tato klasika od Hemingway stojí za přečtení. Krásně se čte a zaujme už od začátku.
Robert s Marií i přes válku prožívali silný neodlučitelný cit...

"》Dobře poslouchej, co ti řeknu, králíčku.《 řekl. Věděl, že je každá vteřina drahá, a hodně se potil, ale tohle říct musí a ona to musí pochopit. 》Ty teď půjdeš králíčku. Ale já půjdu s tebou. Dokud bude žít jeden z nás, budeme žít oba. Rozumíš?《"

12.02.2019 5 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Poslední kniha Agathy, schovaná v trezoru a vydána po její smrti. I když jsem se chtěla knihám se slečnou Marplovou vyhnout, přeci jen jsem si tuhle vybrala a chybu jsem rozhodně neudělala.
Skvělé napsáná a čtivý jako vždy. O vrahovi jsem přemýšlela celou dobu, na začátku mi bylo jasné kdo to byl, ale než přišel konec několikrát jsem si to rozmyslela :-D Těším se na další její knihy. Doporučuji, stojí za přečtení.

23.03.2020 5 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Povídky se velice dobře čtou, jsou jednoduché, ale i přesto mají své kouzlo.

"Všechno se dá falšovat nebo nastrojit, všechno je přetvářka nebo nějaký záměr, jenom náhoda ne; to se pozná na první pohled."

12.02.2019 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Prostě Joy, knížka skvělá od začátku do konce. Na začátku se seznámíte s pěti rodinami, jejichž příběhy se postupně rozvíjejí a prohlubují. Dá se říct, že jsem věřila spisovatelce každé slovo, jak vše bylo skutečné. Celou dobu jsem si říkala, kdo tak asi bude vraždit, ale vše vyvrcholilo až na konci. Největší plus knížka nese v tom, že se dozvíte, co se stalo se všemi postavami v příběhu - nesnáším totiž otevřené konce.
Hurá do čtení další báječně knihy od báječné spisovatelky.

27.10.2023 5 z 5

Kniha byla skvělá. Plná krásných i smutných myšlenek a pravdách.
Nemohla jsem ji jen tak odložit, musela jsem ji dočíst, ikdyž bylo jasné jak skončí.

,, Nauč se odpouštět sám sobě i druhým, ,,Nedomnívám se, že je pozdě s něčím začít.,,

03.03.2020 5 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Co říct? Prostě SKVĚLÁ kniha od začátku do konce, nemůžete se od ní odtrhnout.
Hlavní hrdinka hrdinka Jane bojuje se ztrátou paměti a snaží se přijít na důvod proč o paměť přišla. I když připouštím, že jsem vytušila, kdo za to může, nečekala jsem jaký strašný důvod ho k tomu vedl.

,,Když nevíš jak dál, najez se!"

02.08.2019 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Mám ráda mýtické vyprávění. Kniha se mi dobře četla. Velkým plus je znázornění různých lidských vlastnosti.

"Má to jednu hlavu,
čtyři nohy ráno,