ronave

Staré řecké báje a pověsti (převyprávění)Staré řecké báje a pověsti (převyprávění)Jana Eislerová

Jednoduše převyprávěné příběhy, které se líbí jak čtyřletým, tak i sedmiletým dětem.
Náš prvňáček všechny báje přímo hltá a nemůže se dočkat, až budeme číst další.

Soví skřítek HuhugoSoví skřítek HuhugoJan Bílý

Krásná knížka pro malé děti.
Skřítek Huhugo hledá za pomoci dvou dětí svou přítelkyni, kterou unesl čaroděj. Příběh je napínavý a plných kouzelných stvoření.

Neplechy čerta ZbrklíkaNeplechy čerta ZbrklíkaSandra Dražilová-Zlámalová

Knížka je krásně napsána a srozumitelná dětem všech věkových kategorii.
Příběhy jsou veselé a vtipné.
Ilustrace jsou nádherné.

Pohádkový svět bratří GrimmůPohádkový svět bratří GrimmůJacob Ludwig Carl Grimm

Krásné pohádky, které si pamatuji z dětství. Letos ji Ježíšek donesl mým dětem a těm se všechny pohádky mooc líbily. Už se všichni těšíme až si je přečteme znovu.

Co se skrývá v lesíchCo se skrývá v lesíchKatya De Becerra

Co k tomu říct? Kniha mě zaujala svým názvem, obálkou a tématem rodinného tajemství. Z počátku bylo čtení zajímavé a líbil se mi nápad prokládat knihu různými zápisky, deníky či přílohami. Postupně mě kniha bavit přestala a musela jsem se do čtení spíše nutit a i přesto jsou byla zvědavá jak skončí. Některé části byly nedomyšlené a málo vysvětlené. Znovu bych si ji už nevybrala.

24.08.2021

Ohnivý drakOhnivý drakJ. R. Castle

Dračí rytíře jsem četla 6,5 letému synovi. Příběh zaujal nás oba. Líbí se mi, že zbytečně nic rozsáhlé nepopisuje a děti příběh pochopí. Děj má spád a u knížky se člověk nenudí.
Jediné, co mi vadilo byli chyby v tisku. Těšíme se na další pokračování :-)

05.06.2021

Jsem zpětJsem zpětBrenda Novak

Bála jsem se, aby druhy díl nebyl horší, ale je to skvělé pokračování :-) . Napinavé a zajímavé, knihu jsem nemohla odložit. A konec? Parádní, jsem nahnuté jako kšandy :-D Už se nemůžu dočkat třetího dílu, jen jsem ho ještě nikde neobjevila...

15.12.2020

Příběh služebnicePříběh služebniceMargaret Atwood

Těžko říct, co si o knize vlastně myslím. Nedokážu se prokousat až do konce. Skončila jsem v půlce a ať dělám, co dělám nemůžu pokračovat. I když příběh vypadá zajímavě není podle mě moc dobře podaný. I když to dělám nerada, zkusím se tentokrát podívat na film a třeba se ke knize někdy vrátím. Bohuzel jsem čekala víc...

23.11.2020

Malé pikantní vraždyMalé pikantní vraždyJussi Adler-Olsen

Čtení v rámci čtenářské výzvy. Dvě krátké povídky se zajímavým tématem i překvapivým konce. Jednoduché a rychle čtení. Znovu bych nečetla.

27.09.2020

VrányVrányPetra Dvořáková

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne. Jako matka tři děti jsem nedokázala pochopit chování a jednání matky z knihy Vrány. Taky se rozčilují kvůli hloupostem, ale tohle bylo až moc. Jak může jedno dítě upřednostňovat před druhým, jak může dopustit, aby se trestání Báry Katce líbilo a schvalovala ho.
Příběh byl velice silný a smutný, bylo mi líto, že konec byl (aspoň pro mě) useknutý a že nevím jak pokračovalo řešení této rodině situace. Báry mi bylo opravdu líto, nikdo by se k dětem takhle chovat neměl...

26.07.2020

Slepá mapaSlepá mapaAlena Mornštajnová

Další zajímavá kniha od paní Mornštajnové.
Příběh se čte sám, osudy tří žen a jejich rodin a přátel. Některé osudy končili nečekaně, ovšem je to krásné i když smutné ohlédnutí do minulosti. Kniha určitě stojí za přečtení, obdivuji styl jakým Mornštajnová své knihy píše. Myslím, že do nich se musí začíst každý :-)

24.07.2020

Nejhorší noční můraNejhorší noční můraBrenda Novak

Podle mě je kniha skvěle napsána. Napínavá od začátku až dokonce, oslazená trochou erotiky ;-)
Evelyn je oběť psychopata, která pracuje se sériovými vrahy. Snaží se vyrovnat se svou minulosti a pomoci ostatním i sama sobě....
Vřele doporučuji. Držím v ruce druhý díl a doufám, že bude stejně dobrý nebo lepší :-)

01.05.2020

Snaž se nedýchatSnaž se nedýchatHolly Seddon

Poslední dobou mám štěstí na knihy rozdělené podle postav a času do kapitol :-)
Kniha se skvěle četla, příběh byl napínavý a pachatel překvapivý.
Jenom mi tam vadila postava Fiony, byla mi nepříjemná a vůbec se do knihy nehodila. Naštěstí nebyla jednou z hlavních postav.
Určitě doporučuji tento zajímavý a napínavý thriller :-)

27.04.2020

Hádanka jménem OliverHádanka jménem OliverLiz Nugent

Na knize se mi líbil styl vyprávění - každá kapitola je věnována jedné osobě a ta vypráví, co a jak se podle něj událo. Vše do sebe zapadá a pomalu se rozplétá celý příběh odehrávající se v Irsku a chvíli ve Francii...
Myslim, že jako od dechovka není špatná :-)

22.04.2020

Mrtvá v knihovněMrtvá v knihovněAgatha Christie

Nečekala jsem, že by mě knihy se slečnou Marplovou tak bavily. Jsou skvěle napsané a slečna Marplová je úžasná starší dáma.
Kniha je spíše kratší, čte se skoro sama. Nečekaně rozluštění případu, aspoň já jsem to nečekala :-)

28.03.2020

Nekonečná nocNekonečná nocAgatha Christie

Tak takovouhle knihu jsem od Agathy nečekala... Ze začatku jsem se musela přemlouvat do čtení - což u ní normálně není nutné. Pořád jsem čekala, kdy se něco stane, kdy to začne. Až ke konci druhé knihy se to konečně rozjelo cca 40 stránek před koncem (příběh je rozdělený do třech knih). Závěr byl ovšem nečekaný a skvělý jako vždy. Ale i přesto musím říci, že to byla zatím nejslabší kniha od Agathy, co jsem četla.

24.03.2020

Zapomenutá vraždaZapomenutá vraždaAgatha Christie

Poslední kniha Agathy, schovaná v trezoru a vydána po její smrti. I když jsem se chtěla knihám se slečnou Marplovou vyhnout, přeci jen jsem si tuhle vybrala a chybu jsem rozhodně neudělala.
Skvělé napsáná a čtivý jako vždy. O vrahovi jsem přemýšlela celou dobu, na začátku mi bylo jasné kdo to byl, ale než přišel konec několikrát jsem si to rozmyslela :-D Těším se na další její knihy. Doporučuji, stojí za přečtení.

23.03.2020

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

Nádherná kniha, úžasné propojení dvou příběhu - dvou rozdílných generací.
Stella a Dan - jaký by to byl skvělý pár a jak mohl být jejich život šťastný nebýt tehdejší doby a zákonů.
Jess a Will - skoro jako Stella a Dan po 70 letech, ale oni mají to štěstí a můžou žít spolu.
Vřele doporučuji, není to ledajaký románek :-)

18.03.2020

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Kniha se krásně četla. Příběh byl velmi zajímavý a skvěle napsaný. Jen nechápu proč mi nedošlo, že Bohdana vůbec nemluví, to jsem pochopila až ke konci knihy - myslela jsem jen, že je jen zamlklá a introvertní.
Jsem smutná z konce knihy, který je pro mě otevřený. Rada bych věděla jak setkání dopadlo a jestli Bohdana začne mluvit.
Musím se priznat, že jsem po přečtení Hany od této knihy čekala trochu víc.

11.03.2020

Manželé odvedleManželé odvedleShari Lapena

Příběh byl velmi čtivý. I když se v půlce dozvíte, kdo miminko z domu odnesl, neznamená to, že je to skutečný únosce. Vyšetřující detektiv je velmi chytrý a má skvělý ,,čich,, na celý průběh zločinu. Jen mě mrzí, jak kniha končí - nemám ráda otevřené konce.
Určitě stojí za přečtení :-)

09.03.2020

Diagnóza: učitelkaDiagnóza: učitelkaGabriela Falcová

Na knížku jsem se moc těšila, bohužel mě zklamala. Čekala jsem od ní příliš - myslela jsem, že se zasměju víc.
Jako oddechovka po náročném čtení dobré, znovu bych už nečetla.

08.03.2020

Byla jsem doktorkou v OsvětimiByla jsem doktorkou v OsvětimiGisella Perl

Kniha je dobře napsaná. Je něco neuvěřitelného jak bestiálně se k lidem dokázali chovat, ubližovat jim, mučit je a zabíjet.
Gisella byla neuvěřitelně silná, vše co dokázala a jak všem pomáhala je ohromující.
Jen je mi strašně líto, že je kniha příběhem skutečného života... kéž by to bylo pouhé sci-fi.

06.03.2020

Úterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učiteleÚterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učiteleMitch Albom

Kniha byla skvělá. Plná krásných i smutných myšlenek a pravdách.
Nemohla jsem ji jen tak odložit, musela jsem ji dočíst, ikdyž bylo jasné jak skončí.

,, Nauč se odpouštět sám sobě i druhým, ,,Nedomnívám se, že je pozdě s něčím začít.,,

03.03.2020

Obraz Doriana GrayeObraz Doriana GrayeOscar Wilde

Čtu hrozně ráda a myslela jsem, že tohle budu mít přečtené během chvilky. Ale opak byl pravdou, kniha se mi četla těžko... po každé kapitole jsem usínala (což se mi normálně nestává, spíš nemohu knihy odložit) a nemohla jsem moc soustředit na děj :-( Bohužel jsem po půlce musela skočit na poslední kapitolu, nebo bych knihu četla ještě 14 dní - to jsem udělala poprvé.

01.03.2020

Žádný sex, je úterýŽádný sex, je úterýTracy Bloom

Podle názvu jsem čekala, že se do knihy začtu a už jí nepustím. Ale opak je pravdou. Ke čtení jsem se musela přemlouvat, nejzajímavější byl pro mě až konec - z celé knihy asi nejvtipnější. Jako od dechovka není špatná, ale znovu bych ji nečetla...

22.02.2020

Kuře melancholik, UkolébavkaKuře melancholik, UkolébavkaJosef Karel Šlejhar

I přestože má povídka pár stránek, byla pro mě těžkým čtením - jazyk knihy a dlouhý úvod.
Velice smutný příklad zlých lidí - chování vlastního otce, nevlastní matky a jejích ,,sloužících,, k chlapci, který nedávno přišel o maminku. Bylo mi z toho hrozně smutno, když jsem četla o bití, psychickém týrání a nepomoci v nemoci.
Chlapec se velice sblížil s kuřetem, které mělo podobný život jako on...

11.02.2020

O myších a lidechO myších a lidechJohn Steinbeck

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala, není to zrovna můj šálek kávy.
I když je pravda, že se mi líbil příběh velkého přátelství George a silného, hodného a svým způsobem ,,hloupého,, Lennieho. Nenaplněné sny obou přátel - domeček, králíčci a být sami sobě vlastními pány.

10.02.2020

Heřmánkové údolíHeřmánkové údolíH. M. Körnerová (pseudonym)

Krásná kniha, čtivá a pěkně napsaná :-)
Obdivovala jsem Annu jak ve svém mladém věku vše perfektně zvládala. Ke všemu se postavila čelem, hledala ve všem to lepší a doufala, že jednou bude dobře.
Nakonec své opravdové štěstí opravdu našla :-)
Anna dokázala vyjít i s málem... prostě úžasný příběh silné ženy.

06.02.2020

Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Skvělá kniha! Napínavá od první stránky, nebylo možné ji odložit. Deset lidí na ostrově, deset lidí spáchajících vráždu, kterou jim nebylo možné dokázat a deset lidí čekajících na trest...

03.02.2020

Jednou nohou v blázinciJednou nohou v blázinciS. Monyová (pseudonym)

Moje první kniha od Simony Monyové. Jako maminka tří rošťáků (jeden + dvojčata) jsem se s knížkou stotožnila a zároveň uklidnila, že může být ještě hůř :-D
Vtipná a velmi rychle přečtená kniha. Určitě se poohlédnu po další.

02.02.2020